Możliwości głośników z asystentem Google

Możliwości głośników z asystentem Google

Do czego najczęściej wykorzystujecie głośniki z asystentem? U mnie, po czasie (i zwiększeniu automatyzacji) okazało się, że nie do świateł (bo tam lubię moje przyciski wielofunkcyjne od Aqara) ale do zupełnie innych rzeczy! Tak, do muzyki też ;)

Muzyka

To oczywiście standard. Muzyki słucham i na głośniku bezpośrednio (JBL Link 20) ale również do podłączonego po bluetooth do mojego Mini -> JBL Charge 3. Tutaj oczywiście nie mogę zrobić mulitiroomu bo opóźnienie po BT zawsze jest różne (minimalne) ale jest to dość irytujące. 

Często steruję też muzyką puszczoną na moim amplitunerze Yamaha RX-V485 (przez podłączonego do niego Chromecast Audio) - mógłbym używać wbudowanej w amplituner obsługi Spotify i obsługiwać głosowo przez Google Home Mini ale ponownie nie mógłbym zrobić multiroom a często słucham w kuchni i pokoju dziennym.

W nocy na JBL Link, który mam na stoliku nocnym często puszczam muzykę do zaśnięcia, robię to mówiąc: stop music after 15 minutes

Często puszczam muzykę z tych samych playlist, dlatego proszę go aby zrobił: shuffle music. Oczywiście podgłaszanie muzyki jak i ściszanie (volume up, volume down) w czasie gotowania głosowo po podstawa. Stop music, next song również.

Broadcast

Gdy jest weekend i robię śniadanie, to często używam funkcji broadcast aby moja druga połówka usłyszała, że już gotowe ;) 

Dzwonienie do domu

Dzięki połączeniu usługi Google DUO, możemy zadzwonić do domu z każdego miejsca na świecie. Moja druga połówka często ma wyciszony telefon, więc jak potrzebuję czegoś szybko to świetnie to działa! 

Netflix

Włączanie kina (tutaj jak wygląda moje kino) to jedno ale drugie to czasami zamiast wziąć pilota w swoje ręce po prostu mówię: play netflix on mibox i już to po prostu działa albo play on netflix friends on mibox - oczywiście czasami coś musi nie zadziałać.

Światła

Turn off lights in Bathroom - nie chce mi się ruszyć tyłka, to wyłączam światła w łazience, gabinecie czy poszczególne w pokoju dziennym - jest to moja ulubiona z lenistwa opcja! 

Pogoda

Często gdy się ubieram, zapytam o pogoda (o dziwo to wszystkie rozumieją po polsku ale odpowiadają po angielsku) i już wiem czy będzie padać i ile stopni jest.

Timer

Set timer one minute - To jest hit! W kuchni nieodzowny jest timer - ustawiam je na robienie herbaty, gotowanie, pieczenie - jest to najczęściej u mnie używana funkcja. Timerów możemy mieć wiele i to jest najlepsze! 

Przypomnienie (Reminder)

Meat to Fridge after 2 hours - nareszcie jak stygnie po gotowaniu, nie zapomnę schować czegoś do lodówki! 

Odkurzanie

Zaraz po ustawianiu timera, drugą opcja jest odkurzanie - wychodząc zamykam szafę, chowam buty na półkę i puszczam go w osi przedpokoju (kuchnia, przedpokój, łazienka), po prostu mówię: Activate vacuum hallway - niestety do tego potrzebujemy już Home Assistant: Xiaomi Roborock V1/S50/S55/S5 - sprzątanie wybranego pokoju głosowo 

Podsumowanie

Jestem ciekaw do czego Wy używacie jeszcze głośników i co mi się za chwilę przypomni, że jednak - tak ja też to robię! :D  


 Photo by Dan Farrell on Unsplash


Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!