JBL Link 300 - Głośnik z Asystentem Google

JBL Link 300 - Głośnik z Asystentem Google

Pewnie sporo osób nie jest w pełni usatysfakcjonowanych jakością dźwięku oferowaną przez sprzęty Googla. Na szczęście są alternatywy. Poszukałem trochę w necie i trafiłem na rodzinę produktów JBL Link. 

Mamy tam model 10, 20, 300 i 500. Coraz większe i coraz droższe. Ja zdecydowałem się na model przedostatni (bo nie zależało mi na mobilności - 10 i 20 mają akumulator i działają jak typowe głośniczki JBLa z dodatkową funkcją asystenta, 300 i 500 tylko na zasilaczu). Głośniczka używam od miesiąca więc wydaje mi się że jestem w stanie się o nim wypowiedzieć.

Ogólnie bardzo podoba mi się design, nie mam dużo miejsca na takie sprzęty więc jego kompaktowa forma jest bardzo przydatna (lampka Xiaomi dla skali na zdjęciach). W temacie designu to przodem domyślnie jest ten że świecąca ikonką wifi (wg mnie nie takie oczywiste)

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów gra naprawdę świetnie jak to przystało na sprzęty kompaktowe JBLa. GH nie ma podjazdu. Do GH max nie mam porównania więc się nie wypowiadam. Od razu mówię, że nie jestem melomanem, ale zawsze ceniłem sobie dobrą jakość dźwięku i według mnie głośnik jest relatywnie dobrze zbalansowany w kierunku mocnych basów (ale nie przegiętych!).

Głośnik jest głośny, na pewno wystarczająco dla moich potrzeb.

No i najważniejsze. Funkcje GH. Pomimo jakichś mitów w internecie, nie zauważyłem żadnych ograniczeń w stosunku do sprzętów GH. Czytałem że niby funkcja "broadcast" nie działa, ale u mnie działa. Jeżeli chodzi o działanie mikrofonu to nie zauważyłem istotnych różnic pomiędzy JBLem a innymi sprzętami. Jest może milisekundy wolniejszy niż GH mini, ale jeżeli chodzi o reakcję to jest podobnie.

Cena "pudełkowa" jest dość wysoka, bo chyba z 1350 pln, ale mi udało kupić się wersję"refurbished" za 850 zł i oprócz świadomości że ktoś używał go przede mną nie widzę na nim żadnych "uszczerbków", wygląda jak nowy.

Ogólnie oceniam głośnik na 9/10, bo zasilacz mógłby nie być taki duży (w modelu 500 zasilacz już jest w środku i wystaje tylko kabel zasilający). Jak kupiłbym go za 1300 zł to ocena nieco by spadła, może do 8/10, ale też byłbym zadowolony.

W każdym razie polecam wszystkim, którzy mają nieco wyższe wymagania co do dźwięku ;)

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Inteligentny zamek Yale Linus

Od: 1281 zł 1489 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Jedna z najbardziej polecanych nakładek smart! Dlaczego? Prostota instalacji i bardzo dobra cena. Do tego możliwość zakupu samej nakładki (bez bramki), długi czas pracy na baterii i współpraca z wieloma systemami w tym Google Home!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub