Więcej niż jeden głośnik Google Home Mini to?

Więcej niż jeden głośnik Google Home Mini to?

Aż korciło mnie napisać coś o Lamie ;) Jak działa wiele głośników z asystentem i co można z nimi zrobić?

Rozpoznawanie pokoi

Więc może zacznę od najważniejszego, gdy przyporządkujemy głośnik do pokoju to jeżeli powiemy zgaś światło - to zgasi w pokoju, w którym głośnik usłyszał to najlepiej. To samo tyczy się pozostałych elementów jak np. ogrzewania czy też dowolnego innego urządzenia przyporządkowanego do pokoju.

Google Home Mini_3Google Home Mini_4

Z jednej strony działa to fajnie jesteśmy w przedpokoju i mówimy zgaś światło i tam gasi, z drugiej strony gdy miałem jeden (ustawiony przy kuchni w przedpokoju, gdzie jest otwarta przestrzeń na pokój dzienny) to przyzwyczaiłem się mówić zgaś światła (nie był wtedy przypisany do żadnego z pomieszczeń) i gasił w całym mieszkaniu - teraz trzeba dodać in Home.

Tak samo wygląda to w przypadku muzyki, jeżeli powiemy "Play music" to użyje domyślnej aplikacji do odtworzenia muzyki, na głośniku który usłyszał polecenie. Aby puścić na innym niż ten do którego mówimy musimy powiedzieć "Play music on Mini Hallway".

Grupy

Drugą fajną opcją jest multiroom przy odtwarzaniu muzyki, głośniki łączymy w grupy i na każdym będzie leciała ta sama muzyka np. ze Spotify - ja mam to zrobione tak, że do obu mam po Blutetooth podłączone głośniki - do Hallway amplituner z pokoju dziennego a do Office JBL Charge 3 (mam dwa więc łączą się dodatkowo między sobą) lub przez przejściówkę bt -> audio -> głośniki z komputera. Można tam ustawić opóźnienie audio - co jest bardzo przydatne w przypadku JBL ponieważ one mają niezłego laga względem amplitunera. 

Google Home Mini_6Google Home Mini_2

Mówię "Play music on home" i głośniki podłączone w grupie zaczynają jednocześnie grać.  Niestety opóźnienie dźwięku regulujemy dla głośnika a nie konkretnego połączenia BT.

Google Home Mini_5Google Home Mini_7

Sterować głośnością możemy każdym głośnikiem niezależnie jak i całą grupą. Oczywiście głosowo też to działa - jeżeli nie dodamy nazwy głośnika, to ustawi głośność muzyki na głośniku który nas usłyszał. 

Łączenie głośników po Bluetooth do mini ma jednak pewną wadę. Występują problemy, oczywiście tylko przy połączeniu po Bluetooth, dla przykładu po podłączeniu do amplitunera po Bluetooth mojego Google Home Mini jest delikatne opóźnienie, wszystko było by super gdyby było ono zawsze równe ale za każdym połączeniem jest odo delikatnie inne, więc na nic możliwość regulacji opóźnienia sterowania audio -> więcej opisuję w artykule o grupowaniu głośników. Oczywiście gdy słuchamy muzyki tylko na JEDNYM sprzęcie to w ogóle nie ma problemu, dopiero gdy połączymy je w grupę. Właśnie to jest przewagą Chromecast - głośniki zawsze działają idealnie równo!

Inne głośniki z Asystentem oraz Chromecast

Dzięki uprzejmości Konrada możecie zobaczyć, że grupować da się też inne urządzenia! Jeżeli mamy jakiekolwiek urządzenie z wbudowanym Chromecastem/Asystentem czyli np. JBL Link lub np. nowością jak Lenovo zegarek do sypialni z asystentem czy też po prostu Chromecast Audio to możemy z nimi zrobić również grupę aby muzyka była jednocześnie na nich odtwarzana.

JBL link 20_2JBL link 20_4

Walkie-Talkie czy też Interkom

Fajną opcją jest też transmitowanie dźwięku na inne głośniki, zamiast krzyczeć do innych domowników, wystarczy powiedzieć: Ok Google broadcast [fraza np. "cześć" czy "śniadanie gotowe"] - odtworzy dokładnie co mówiliśmy na wszystkich głośnikach w domu lub wybranych przez nas.

Dodatkowe informacje techniczne

Dużo osób pytało też o zasilanie - w związku z tym, że Google Home nie jest oficjalnie w Polsce to głośniki są (np. Media Expert Morele skąd zamawiałem) z przejściówkami do angielskiej ładowarki (kabel jest niestety zintegrowany) ale możemy zastosować dowolną inna ładowarkę USB 5V 1.8A i proponuję nie dawać mniej niż producent zaleca, bo głośnik może nie działać prawidłowo przy głośnych komendach podczas odtwarzania muzyki.

Ciekawostka

Od czasu kiedy pojawił się pierwszy głośnik w naszej rodzinie, z miesiąca na miesiąc mieliśmy wrażenie, ze głuchnie - coraz głośniej mówiliśmy krzyczeliśmy itp. ostatnio odkryliśmy, że im ciszej (ale dokładniej) mówimy tym lepiej nas głośniki słyszą!

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz myjący pionowy bezprzewodowy JIMMY HW8 Pro

Od: 1050 zł 1974 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Na to czekałem - oszczędź czas odkurzając i myjąc podłogi jednocześnie - z łatwością zmywaj mokry i suchy bałagan, pozostawiając podłogi błyskawicznie suche i bez plan. Totalna nowość w Europie - przetestowany i muszę powiedzieć, że działa super!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub