JBL Link 10 - przenośny głośnik z Asystentem Google

JBL Link 10 - przenośny głośnik z Asystentem Google

Najmniejszy mobilny (posiadający akumulator) i wodoodporny głośnik JBL z Asystentem Google. Głośnik jakością dźwięku tylko delikatnie ustępuje Google Home (wersja pełna a nie mini) a gra dokładnie tak jak JBL Flip 3/4.

Wszystkie funkcje Google Home Mini i jeszcze więcej! 

JBL LINK 10_3 JBL LINK 10_1 JBL LINK 10_2

Zacznijmy od tego, że głośnik po połączeniu ma dokładnie TAKIE SAME opcje jak mają moje dwa Google Home Mini czy inne głośniki z asystentem - czyli możemy je choćby grupować aby wspólnie i JEDNOCZEŚNIE bez zbędnych opóźnień odtwarzały muzykę. Jest to super opcja! Jedyne czego obecnie nie zrobimy (na dzień 6.08.2019) to z niego nie zadzwonimy - opcja tak i tak jest niedostępna w Polsce ale gdybyśmy byli w kraju, gdzie jest to możliwe, niestety tego nie zrobimy - jest to jedyne ustępstwo względem głośników Google - jednak w zamian otrzymuje dużo więcej!

Mamy inne głośniki Bluetooth bez asystenta, możemy je przecież podłączyć do mini! Jednak wtedy występują problemy, oczywiście tylko przy połączeniu po Bluetooth, dla przykładu po podłączeniu do amplitunera po Bluetooth mojego Google Home Mini jest delikatne opóźnienie, wszystko było by super gdyby było ono zawsze równe ale za każdym połączeniem jest odo delikatnie inne, więc na nic możliwość regulacji opóźnienia sterowania audio -> więcej opisuję w artykule o grupowaniu głośników. Oczywiście gdy słuchamy muzyki tylko na JEDNYM sprzęcie to w ogóle nie ma problemu, dopiero gdy połączymy je w grupę. Właśnie to jest przewaga Chromecast - głośniki zawsze działają idealnie równo!

Mikrofon

JBL LINK 10_2

Czułość mikrofonu jest prawie nieodczuwalnie słabsza od Google Home Mini zawieszonego na ścianie. Widoczne tutaj są dwa na górze głośnika - pamiętajmy, że wszystko jest wodoodporne!

Ładowanie

JBL LINK 10_1

Nie wiem kto to projektował ale wtyczka jest odwrotnie (do góry nogami) jak porównujemy to np. z telefonem. Nie wiem czemu ale za każdym razem gdy podnoszę zaślepkę to się chwilę z tym siłuję przez to. Czas ładowania baterii to porażka (dlatego wydaje mi się, że mam wydrenowany egzemplarz) ponieważ potrafi się ładować całą noc. Do tego po podłączeniu zasilania głośnik do razu się włącza - nie da się go wyłączyć i ładować. Ładowanie było wykonywane oryginalną ładowarką samsunga 5V 2A - więc to na pewno nie było problemem.

Dźwięk

JBL LINK 10_2

Głośnik LINK 10 gra troszkę gorzej od Home (nie mini, nie max tylko zwykłego) a LINK 20 gra trochę lepiej niż wcześniej wspomniany głośnik. Ma zdecydowanie lepszy bas niż mini ale szerokość dźwięku jest mniejsza - jest bardziej ukierunkowany - idealnie sprawdza się mini w przedpokoju + LINK 10 w pokoju - wtedy dźwięk jest niesamowicie pełny. Gra tak samo jak JBL Flip 3/4 może delikatnie lepiej ale daleko mu do Charge 3 - który ma odpowiednika w LINK 20.

Brak Connect+, słaba bateria ale za to Chromecast i Asystent Google

JBL LINK 10_1

Głośnik nie posiada connect+ (czyli synchronizacji głośników jaką posiadają JBL Flip 4, Charge 3/4, Xtreme2, Boomboox) natomiast posiada chromecast - czyli możliwość synchronizacji gdy mamy wifi. Gdyby głośnik posiadał dodatkowo Connect+ byłby głośnikiem idealnym - obecnie musimy się zastanowić co jest dla nas ważniejsze Chromecast - działający po wifi czy Connect+ działający niezależnie od sygnału wifi.

Ja posiadam dwa Charge 3 i robimy ze znajomymi "potańcówki" - znajomi przynoszą kolejne JBL i tak czasami gramy na 10 głośników, przez kilka godzin. I teraz mamy do wyboru albo mieć długo działające głośniki (bluetooth pobiera mniej prądu od wifi), w pełni mobilne, działające w grupie mobilnie. Lub głośniki z serii LINK (10 - odpowiednik FLIP, lub 20 - odpowiednik Charge) do których potrzebujemy wifi (np. z telefonu) co energetycznie starczy nam na max 5 godzin. Dla mnie wybór jest prosty.

Dla porównania Charge 3 (6000 mAh) jest mistrzem pod względem baterii, po 3h grania na pełnej głośności potrafi mieć dalej 2/5 kropek baterii. W domowym zastosowaniu i słuchaniu po "kilkanaście godzin" ładuję go naprawdę rzadko (20h jest jak najbardziej realne co deklaruje producent). FLIP 3 (3000 mAh) po takich czasie już pada - maksymalny czas grania na pełnej głośności to 2,5h (w domowych warunkach może być to te 10h deklarowane przez producenta).

Niestety LINK 10 (4000 mAh) wypada bardzo słabo (nawet przy FLIP 3/4), może mam wydrenowany egzemplarz ale w domowych warunkach potrafi ledwo wytrzymać te 3h grania - na pewno jest to spowodowane wifi i nasłuchiwaniem asystenta. Nie miałem okazji jak sprawdzić gdy po wifi się nie połączy i grałby tylko po BT ale myślę, że mógłby się spokojnie zbliżyć do 5h - problem jest to, że wifi nie da się wyłączyć! Cały czas będzie on szukać sieci - wystarczyło by dodać zamiast guzika Asystenta na górze obudowy, guzik włącz/wyłącz wifi i te czasy trzymania na baterii były by zupełnie inne. Naprawdę szkoda - aczkolwiek tutaj jasno widzimy jak JBL rozdziela obie linie głośników i jasno mówi nam do czego każda ma służyć.

Gdzie sprawdzi się idealnie głośnik LINK 10 lub LINK 20? Moim zdaniem na pewno w ogrodzie! Mamy zajęte/brudne ręce, chcemy zmienić piosenkę to mamy do dyspozycji asystenta bo zawsze przecież w ogrodzie staramy się zrobić tak aby mieć zasięg WiFi! W sumie przy majsterkowaniu w garażu, też będzie idealny aczkolwiek tam już łatwiej o prąd ;) 

Funkcje jakich nie ma w Google Home (mini)

  • możliwość działania na baterii do 5h a co za tym idzie mobilność - odpinamy głośnik i słuchamy w łazience aby po chwili przenieść go do sypialni czy też ogrodu.
  • wodoodporność - przyda się na podróże i w ogrodzie
  • automatyczne wyłączanie w czasie bezczynności przy pracy na baterii (od włączenia jak nic nie zrobimy jest to ok. 5 minut, jak coś zrobimy to ok. godzina)
  • możliwość bezpośredniego podłączenia np. telefonu do głośnika i przesyłania muzyki po bluetooth (oczywiście brak możliwości słuchania jednocześnie po WiFi i BT). Jest to możliwe za naciśnięciem jednego przycisku na obudowie, tutaj przewaga JBL, ponieważ aby zrobić to samo na głośnikach Google Home potrzebujemy WiFi i telefonu - musimy wejść w opcje w aplikacji Google Home -> wybrać głośnik -> Sparowane urządzenia -> włącz tryb parowania
  • większa dokładność sterowania głośnością (przy sterowaniu przyciskami) w porównaniu z Google Home Mini

Problemy

Czasami jeżeli gra w grupie, przestaje grać - nie wiem czym to jest spowodowane i nie wiem czy to jest wina JBL czy ogólnie Chromecast - gdy zmieniamy piosenki, przełączamy na komputerze itp. i czasami się zgubi - co dziwne tylko JBL, oba mini działają dalej. Ostatnio ten problem zniknął i już nie występuje. Natomiast w ogóle nie mam problemu z włączoną opcją "Odtworzenia dźwięku początkowego" i przywieszaniem się głośnika o którym pisaliście - używam go już prawie miesiąc i nie zdarzyło się to ani razu.

JBL LINK 10_1

Dla uzupełnienie: aby zresetować głośnik JBL LINK 10 należy przez 15 sekund przytrzymać przycisk mikrofonu. W zestawie tak jak w FLIP 3 mamy wyłącznie kabel mini usb, brak jest ładowarki.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz myjący pionowy bezprzewodowy Roborock Dyad

Od: 1399 zł 1999 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Ten model to po prostu czołg na wszelki mokry brud - nie posiada tylko jednego wałka, nie posiada tylko dobrej mocy - ma wszystkie cechy, które tego typu model posiadać powinien. Pamiętajcie to nie jest odkurzacz to jest po prostu mop do podłóg z funkcja odkurzania. 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub