Aktualizacja głośników Google - mniej gadania podczas obsługi świateł

Aktualizacja głośników Google - mniej gadania podczas obsługi świateł

To druga tak odczuwalna aktualizacja, tak diametralnie zmniejszająca ilość danych, które przekazuje nam głośnik Google po wykonaniu polecenia.

Od wczoraj mogliśmy usłyszeć charakterystyczne, ciche ding po wykonaniu polecenia dotyczącego świateł. Działa to następujaco: Jeżeli włączamy światłą w pokoju, do którego przypisany jest głośnik będzie tylko ding. Jeżeli włączamy światłą w innym pokoju, to usłyszymy potwierdzenie wykonania polecenia.

Aktualizacja ta obejmie nie tylko włączanie i wyłączenie ale również zmiany kolorów, natężenia itp. - sprawdziłem to z Yeelight od Xiaomi i działa fajnie!

Jest to druga taka aktualizacja. Pierwsza polegała na skróceniu czasu wykonywania rutyn. Kiedyś głośnik Google po każdym poleceniu zawartym w rutynie, je powtarzał. Obecnie wszystkie wykonuje prawie natychmiast bez poszczególnych powtórzeń poleceń. Ma to swoje plusy i minusy. Plusem jest to, ze jest szybciej. Minusem jest to, że jeżeli włączamy amplituner na listwie a po chwili używamy Broadlinka do jego fizycznego włączenia i ustawienia źródła. To bez opóźnienia w samym Broadlinku nam to nie zadziała - bo jest to wykonywane w tym samym czasie i listwa może być jeszcze nie włączona.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Terminal Dell Wyse do HA

Od: 205 zł 300 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Jest to najbardziej tanie urządzenie do postawienia systemu smart home jakim jest Home Assistant - jeżeli nie wiesz co to, przeczytaj ten artykuł: Asystent Google | Google Home | Home Assistant - o co w tym wszystkich chodzi? 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub