Jak podłączyć głośniki bez Chromecasta do Google Home ?

Jak podłączyć głośniki bez Chromecasta do Google Home ?

Masz amplituner, stare głośniki, komputer z dobrymi głośnikami, głośniki posiadające bluetooth i zastanawiasz się jak podłączyć je do ekosystemu multiroom Chromecasta? Jest na to kilka sposobów które tutaj omówię.

Chromecast Audio

Jest to najprostsze i najbardziej niezawodne rozwiązanie. Więcej o tym możesz przeczytać w tym artykule: Chromecast Audio - podłącz i zapomnij, po prostu działa!

Koszt: ok. 99 zł

Bluetooth

W przypadku tego rozwiązania będziemy potrzebować urządzenia które będzie nadawać, ja mam to zrobione z pominięciem telefonu czyli przez Google Home Mini ale telefon też możesz do tego wykorzystać! Jeżeli nie mamy wbudowanego bluetooth w głośniki, to kupujemy adapter np. taki: VIKEFON Bluetooth 5.0 Audio Receiver

Zaraz ale jak to wszystko podłączyć? Jeżeli łączymy się przez głośniki z asystentem (nie ważne jakiej firmy)  to musimy zrobić to następująco: Ustawienia strumieniowania Bluetooth

Koszt: ok. 19 zł

Jedno polecenie głosowe aby wszystkimi rządzić

Przyda się nam do tego Sonoff Basic aby wszystko włączać automatycznie (wraz z podłączeniem Home Mini do urządzenia Bluetooth) oraz automatyzacja w postaci rutyny, o której przeczytasz tutaj: Rutyny Google pierwsze kroki (Music Time)

Koszt Sonoff Basic to dodatkowo ok. 25 zł

Możliwości

Ja używam tak naprawdę jedynie dwóch poleceń:

  1. Radio + nazwa np. RMF FM - mam podłączone Spotify więc automatycznie to on zacznie mi odtwarzać muzykę (nie musi być premium!)
  2. Music + nazwa np. Chill Chits - nie mam nic, domyślnie działa Tune In Radio

Oczywiście możemy użyć dowolnej usługi skonfigurowanej i podłączonej do Google Home (np. Google Music).

Dzięki podłączeniu przez Głośnik Google Home możemy sterować głosowo tym co się dzieje. W tym głośnością muzyki, przełączaniem piosenek (w tym wybieraniem konkretnych) jak i oczywiście wyłączeniem muzyki. Wszystkie polecenia przyjmuje Google Home Mini i on też odpowiada, przez głośnik podłączony przez Chromecasta czy Bluetooth leci TYLKO muzyka. Zmiana głośności nie jest powtarzanym poleceniem. Można ustawić aby w czasie nasłuchiwania polecenia przyciszył muzykę - ułatwi to zrozumienie polecenia.

Co jest fajne głośnik zapamiętuje, że odtwarza muzykę (w tym na Chromecast Audio) i to ją przyciszy a nie siebie! Przy odtwarzaniu przez Bluetooth, Głośnik przycisza również siebie, pamiętajcie o tym bo im ciszej ustawiony głośnik Google tym gorzej również działa mikrofon!

A może coś z obrazem?

Nie ma problemu! Do tego potrzebujemy boxa Chromecastem podłączanego przez HDMI

Chromecast 3: od 150 zł - tylko strumieniowanie (tylko działanie w chmurze od Spotify po YouTube, Netflix, HBO Go itp.)

Xiaomi mi box s: od 250 zł  - mini centrum multimedialne (wszystko co powyżej + możliwość odtwarzania filmów z podłączonego nośnika)

 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!


Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj projekt na  lub