Czy głośnik Google Home działa już po polsku?

Czy głośnik Google Home działa już po polsku?

Generalnie nie - ale jak donoszą przedstawiciele naszego rządu, już za 2 tygodnie zacznie! Tak dokładnie, wszystkie obostrzenia językowe mają zniknąć już za 2 tygodnie (od momentu czytania tego artykułu)! Nie dotyczy telefonów, tam już działa.

Na dzień dzisiejszy, te urządzenia nie obsługują języka polskiego. Asystent po polsku działa na 99% telefonów i wybranych słuchawkach bluetooth. Przeczytajcie proszę dokładnie: czytania, a nie opublikowania. Więc to nie znaczy, że za 2 tygodnie zacznie działać język polski, to jest śmiech przez łzy na sytuację która ma miejsce na świecie (ciągły lockdown tylko na 2 tygodnie, a potem przedłużany w nieskończoność). 

Generalnie, patrząc na inne języki opóźnienie we wprowadzeniu do Google Home języka polskiego, to do roku czasu względem asystenta w telefonie. Jednak nie u nas ;) Dlaczego tak się stało? Nikt na to pytanie nie jest w stanie odpowiedzieć. Dotyczy to Google, które już nawet nie odpisuje, ale tak samo gdzieś zatrzymała się Alexa, a testy miały ruszyć już rok temu. Oby się coś zmieniło ale póki co nie liczcie na język Polski, w najbliższym czasie  - niestety :( 

Nieaktualne od 1.06.2019

Przynajmniej u niektórych - wystarczy tak (jak na obrazku) ustawić języki u asystenta i zapytać o pogodę.

OK Google Pogoda - jak odpowie po polsku to jesteście szczęściarzami jak po angielsku, no cóż - musicie zaczekać jak ja... ale przynajmniej już coś zaczyna rozumieć.

Home PL_1

ps. na telefonie odpowiada już poprawnie na polskie polecenie włącz światło itp.

ps2. aby cokolwiek działało pomieszczenia i urządzenia muszą być nazwane po angielsku. I na każdym koncie, które mamy dodane do Home musimy ustawić to tak samo! 

Obecnie powyższe rozwiązanie nie działa, po aktualizacji oprogramowania aplikacji Google Home. 

Nieaktualne od 24.04.2019

A dlaczego napisaliśmy z małymi wyjątkami? Ponieważ np. Przemek oraz Leon donoszą, że u nich głośnik działa w pełni po Polsku, można o tm poczytać na naszej grupie - są też filmiki na YT to ukazujące. Istotne nikt nie wie jak to włączyć, są to pojedyncze osoby, które jedynie co mają wspólnego to iOS (tablet lub telefon).

Jak włączyć głośnik po polsku  przeczytaj tutaj: https://facebook.com/groups/197555221182220?view=permalink&id=242261020044973

Obecnie powyższe rozwiązanie nie działa, jak nam się wyłączył język polski to już go nie włączymy.

🔥 🔥 Jak jest u Was? 🔥 🔥 Dyskusja na grupie: https://www.facebook.com/groups/GoogleHomePolska/permalink/303471377257270/

Artykuł na bieżąco uzupełniany - ostatnia aktualizacja: 1.06.2019

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy Xiaomi Dreame V11

Od: 1099 zł 1599 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Ręczny, bezprzewodowy odkurzacz akumulatorowy na 90 minut pracy! Bardzo mocny model z wyświetlaczem i blokadą spustu - jest to najlepszy obecnie model tego producenta.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||