Yeelight 2 Color od Xiaomi - Smart żarówka RGB

Yeelight 2 Color od Xiaomi - Smart żarówka RGB

Yeelight 2 Color od Xiaomi (inteligentna żarówka WiFi - nie wymaga bramki tylko Acces Point). Na Aliexpress od 17$.

Aplikacja polecana: Yeelight (podłączona pod Mainland China, żarówki nie działają z Mi Home ustawioną na region EU) konfiguracja zanim to przetestowałem z 20 minut, normalna to nie więcej niż 5 minut.

Xiaomi o co chodzi z tymi regionami Europa / Chiny i dlaczego to jest tak ważne?

Sterowanie światłem (włącz/wyłącz) oraz kolorami od warm white przez każdy kolor i natężenie mocy lm.

Google Home pokazuje: natężenie i włącz/wyłącz oraz ubogi wybór kolorów. Głosowo bez problemu można zmieniać kolory i inne opcje ale nie są one w pełni widoczne w aplikacji (nie stanowi to żadnego problemu w użytkowaniu).

Największym minus tych urządzeń (żarówek) jest oczywiście to, że nie możemy odłączać zasilania z guzika w lampce, bo wtedy wyłączamy całe urządzenie w tym wifi i już jej głosowo nie włączymy. Dlatego ja to urządzenie, jako jedyne, mam ustawione tak, że jeżeli odetnę zasilanie (nacisnę guzik w lampce) i włączę - to żarówka się załączy. Minus tego jest taki, że jak zabraknie prądu i go ponownie włączą to żarówka się zaświeci.

Dlatego ja dokupiłem Przycisk Xiaomi Mijia Aqara Zgibee 

Czyli podsumowując: żarówkę konfigurujemy w Yeelight aplikacji (tym samym loginem i hasłem co Mi Home) region Mainland China, nie jest ona widoczna wtedy w Mi Home region EU ale po podłączeniu Mi Home do Google Home będzie ona widoczna normalnie. Minus taki, że paski led od Xiaomi nie są widoczne w Mi Home a co za tym idzie jak podłączymy Yeelight i Mi Home do Google Home, to będziemy mieć zdublowane urządzenia.

Po dodaniu nowego urządzenia do aplikacji Mi Home należy powiedzieć do Google Home - Sync Devices - zostaną dodane nowe urządzenia (zsynchronizowane wszystkie podłączone aplikacje) i nie trzeba rozłączać i łączyć konta ponownie ręcznie.

Szybkie różnice wersji pomiędzy wersja 2 a wersją 1:
- 800 lumenów a nie 600 (czyli o 1/4 jaśniejsza)
- cieplejsze ledy (mniej męczą się oczy)
- 0,5W w spoczynku (podobno jednak nie do końca) a nie 1W - po testach mogę powiedzieć, że jest to od 0,5W do 0,7W podobnie jak ma sonoff.
- biały plastik obudowy a nie szary (kwestia tylko wyglądu)

Zdecydowanie mogę urządzenie polecić, o ile zapamiętamy aby nie używać przełącznika fizycznego.

Uwaga: zdjęcia posiadają opisy konfiguracji!

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz automatyczny Xiaomi Dreame D9 Max

Od: 841 zł 2345 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Najnowszy i najmocniejszy model odkurzacza ze stajni Xiaomi pod submarką Dreame - według specyfikacji jest to odpowiednik Viomi V3 czy też Roborock S6 ale za zdecydowanie mniejszą cenę! Ma rozbieralne boki szczotki głównej oraz wyjmowaną szczotkę boczną!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||