Odkurzacz Xiaomi STYJ02YM / STYTJ02YM i jego europejska wersja  już dostępna!

Odkurzacz Xiaomi STYJ02YM / STYTJ02YM i jego europejska wersja już dostępna!

Jeden z naszych fanów, który zakupił u polecanego przez nas sprzedawcy odkurzacz, otrzymał już wersję europejską! Czym one się różnią i czy rzeczywiście warto ją zakupić? A tak w ogóle aby było łatwiej to europejska nazwa tego odkurzacza to: Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro

Zacznijmy od początku - różnica to tylko oprogramowanie. Modele STYTJ02YM oraz STYJ02YM nie różnią się niczym, po prostu po kilku miesiącach dodali dodatkowe T w nazwie. Wersja Chińska (CN) to viomi.vacuum.v7 a wersja Europejska to viomi.vacuum.v8 - jest to widoczne w Additional Setting -> Network info ->  Model. Tak naprawdę - sprzętowo tym się tylko różnią. Uwaga, to jest potwierdzona informacja  a to znaczy, że nie wszystkie wersje STYT są w wersji EU - niektórzy dostają je w wersji standardowej czyli CN. Jeżeli wersja jest opisana jako Global to będzie to v8!

Przeczytaj pełną recenzję: Odkurzacz Xiaomi STYJ02YM (Viomi V2 PRO) - pełna recenzja 

No dobra ale o co w ogóle chodzi?

Plusy wersji Global

  • Polska instrukcja
  • Polskie zwrotne komunikaty głosowe 
  • Harmonogram działa w czasie naszej strefy a nie +7h jak wersja CN
  • Natywna współpraca z Google Home 
  • Obsługa wielu pięter - wycofana aktualizacja

Po podłączeniu odkurzacza do konta Mi Home a jego do Google Home mamy dostępny odkurzacz i trzy polecenia: start vacuum, stop vacuum oraz dock/charge vacuum - nie ma możliwości wysłania go do danego pokoju

Minusy wersji Global

  • Wersja europejska ma oprogramowanie 0017 - jest to pierwsze oprogramowanie nie ma nawet pięter (jak Viomi V2 pro i STYJ v.7) - Wszystkie wersje  otrzymują nowe oprogramowanie, w pierwszej kolejności CN v.7 do 0047 a GLOBAL v.8 do wersji 0018. Obecnie jest wersja 0021 i w dalszym ciągu nie obsługuje pięter.
  • Wersja Global jest po prostu droższa o minimum 250 zł ale różnica sięga aż 600 zł u niektórych sprzedawców!

Oprogramowanie jest starsze i to jest największy minus a więc nie ma dwóch najważniejszych poprawek w tym sprzątania pięter na niezależnych mapach i poprawy nawigacji. Niech nie zwiedzie Was numeracja -> EU startuje od 0017 a CN startowało od 0044, więc są to zaledwie (albo aż) trzy poprawki - obecna wersja o 0047 (na dzień 10 maja). Po woli wersja Gobal otrzymuje również aktualizacje o czym pisało mi już kilka osób na grupie. Dla wersji GLOBAL poprawka obsługująca piętra została wycofana i ma ją tylko STYJ v.7 oraz VIOMI V2 PRO.

Ważne wersja CN

Po aktualizacji do 0047 należy wejść w mopowanie, zmienić na S a następnie ponownie na Y - dopiero wtedy zacznie to poprawnie działać! 

Podsumowanie

Obecnie wersja Global jest dostępna w Polskich sklepach, jednak jest droższa od wersji CN - w oficjalnych sklepach Xiaomi jest to nawet 600 zł różnicy a w dziale promocje znajdziecie sklep gdzie dopłacicie za wersję Global tylko 250 zł w tym otrzymacie gwarancje. Tutaj już od was zależy co jest dla Was ważniejsze. 

Na pewno odkurzacz otrzyma aktualizację, jednak będzie trzeba na nią poczekać, więc warto zastanowić się co jest nam bardziej potrzebne i napisać do sprzedawcy aby dał znać co dokładnie do nas wyśle.

Kliknij i sprawdź aktualne promocje na ten odkurzacz - również w wersji Global z Polski!

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz automatyczny Xiaomi VIOMI V3 Max

Od: 1614 zł 1799 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Ulepszona wersja świetnego modelu czyli Xiaomi VIOMI V3 - większa moc ssania, większa bateria i cichsza praca to wyróżnik nowego modelu. To co najlepsze czyli mopowanie w Y jak najbardziej jest dostępne - czyli wszystko poprawili - czy będzie to model doskonały? 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub