Brak aktualizacji dla Xiaomi Roborock s50 i premiera S6

Brak aktualizacji dla Xiaomi Roborock s50 i premiera S6

15 maja miała miejsce premiera Roborock S6 następce uwielbianego (również przeze mnie) Roborock S50. Dzień po premierze dowiedzieliśmy się dość intrygującej rzeczy.

Roborock S6

S6_3

Lepsze oprogramowanie i silnik. Nowy Roborock S6 lepiej zbiera kurz z dywanów i planuje trasę bardziej inteligentnie - dzięki tym zmianom możemy uzyskać do 20% krótszy czas sprzątania .

S6_1

Jest o 50% cichszy od S50! A w przypadku wyczerpania baterii podczas sprzątania wróci do bazy, doładuje się do 80% i ponowi sprzątanie od miejsca w którym przerwał pracę.

S6_2

Największą zmianą i czymś na co wszyscy czekali -> jest możliwość zaznaczenia pokoi/stref i czyszczenia ich jednym poleceniem głosowym lub ustalania harmonogramu niezależnie na każdą strefę.

S6_4 

Ciekawostką jest też możliwość działania bez szczotki, co skutkuje lepszym zbieraniem sierści długowłosych zwierzaków (i nie tylko ich). Oraz ułatwieniem czyszczenia samego odkurzacza - brak szczotki, brak zaplątanych włosów.

S6_1 

Oczywiście mopowanie i odkurzanie jednocześnie też działa. A mopowanie otrzymuje dodatkową opcję lepszego dystrybuowania wody (manualnie będzie można ustawić dwie opcje) oraz kilka rodzajów "ściereczek", jednak w dalszym ciągu nie można używać płynów bo mogą one zatkać membrany.

Można go zakupić już teraz na Aliepress z Europejskiego magazynu (czyli bez VAT) w cenie 599$ z gratisami o wartości ok. 400 zł. Nowy Roborock jest prawie dwa razy droższy od swojego poprzednika.

 

Brak aktualizacji oprogramowania dla  Roborock S50

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy oficjalną informację, że opcja polepszonego mapowania oraz zarządzania pokojami nie będzie zaimplementowana do Roborock S50/S55

"Taking into account these factors, there’s no plan to integrate the improved mapping and room management feature for the S5 in the near future."

Pełny komunikat w języku angielskim dostępny jest tutaj.

Aktualizacja oprogramowania dla Roborock S5/S50/S55

Nowe oprogramowanie zostało właśnie udostępnione (4 stycznia 2020) i jest to obecnie wspierane sprzątanie wybranych pokoi! Czytaj więcej tutaj: Sprzątanie wybranych pokoi w Xiaomi Roborock S5 - nowe oprogramowanie

 

Zobacz angielską Videorecenzję Roborock S6

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz automatyczny Xiaomi Roborock 1S

Od: 1960 zł 2041 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Model bez mopowania, wers podstawowa od Xiaomi - jeżeli chcesz MOPować to warto kupić inny model. Jednak jest on naprawdę dobry, jeżeli tego nie potrzebujesz :) 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub