Roborock s50 od Xiaomi EU - odkurzacz robot

Roborock s50 od Xiaomi EU - odkurzacz robot

Czy marzysz o tym, że odkurzacz ręczny pójdzie w zapomnienie, że przestaniesz w ogóle martwić się o odkurzanie a mieszkanie będzie krystalicznie czyste? Jeżeli tak, to możesz marzyć dalej - niestety żaden odkurzacz autonomiczny nie da Ci takiej skuteczności, zrobi to troszkę gorzej, jest jednak jedno ale... ZROBI TO ZA CIEBIE!

Xiaomi Roborock S5 / S50 / S55 - kup za 1400 zł

Odkurzacz znajdziesz w rewelacyjnej cenie w dziale Promocje na naszym blogu

Musisz tutaj zwrócić uwagę, że opisujemy i prezentujemy urządzenie z mApowaniem przestrzeni  (nie myl z mOpowanie czyli myciem na mokro) a to znaczy, że buduje mapę mieszkania i sprząta inteligentnie a nie jeździ odbijając się od wszystkiego.

Pamiętam jak kilka miesięcy temu "dyskutowałem" ze swoją drugą połówką o sensie zakupu takiego odkurzacza. To jest za drogie a przecież nie wjedzie wszędzie i i tak będzie trzeba odkurzać - bez sensu zakup. Przekonałem ją jednak sposobem: wcześniej to ja odkurzałem mieszkanie, ona myła łazienkę. Przekonałem ją, że będę pomagać w łazience - teraz ja "odkurzam" i myję łazienkę ;) A moja druga połówka odpoczywa... to tak pół żartem, pół serio. Weźmiemy na testy, najwyżej oddamy.

Mamy go od grudnia, od tego czasu odkurzacz zwykły wyjąłem 2x, raz postanowiłem sprawdzić czy jeszcze działa odkurzając szafki, drzwi, wysokie półki, za kanapą, w szafie itp. Staram się robić to raz w miesiącu, nie wychodzi... bo nie trzeba tego robić tak często. Przed zakupem tego urządzenia bardzo długo myślałem czy jest sens zakupu, wydatek to przecież nie mały!

Ale wróćmy do początku, postanowiłem wziąć na test Roborocka wersję pierwszą - zamówienie internetowe z polski, zwrot do 14 dni. Był z nami przez tydzień - zaciekawiło mnie to jak jeździ i sprząta (kto nie marzył o posiadaniu takiego robota jak oglądał Starwarsy!). Mieszkanie rzeczywiście odkurzył - na wysoki dywan (wersja 1) nie dała rady wjechać na Shaggiego (dywan o bardzo wysokim i gęstym włosiu) to już nawet nie próbował. Wjechał mi w kilka miejsc w kilka nie wjechał - postanowiłem go oddać. Koniec przygody.

Minął tydzień a mieszkanie trzeba było odkurzyć i wtedy do mnie dotarło - wtedy z ciekawości patrzyłem jak jeździ ale z kanapy i w ogóle nie musiałem się nim przejmować - no nie do końca ;)

Obecnie mam zrobioną mapę mieszkania (urządzenie zeskanowało mieszkanie podczas pierwszego sprzątania a ja ustawiłem zapisanie mapy - zobacz zdjęcia poniżej) ze strefami gdzie ma nie wjeżdżać (wysoki kontrastowy dywan, szafa z lustrem, zawieszony kibelek czy biokominek który ma szyby) i powiem tak - to był jeden z lepszych zakupów jakie zrobiłem! W kąt nie wjedzie ale od tego ma szczotkę, dodatkowo jak się obraca to wypuszcza powietrze które wymiecie kurz z rogów - więc są one naprawdę wysprzątane. Wchodzimy do domu, nie przejmujemy się, że mamy piasek na butach, rozsypaliśmy coś w kuchni, nic nie szkodzi! Dwa ruchy ręką w aplikacji i odkurzacz posprząta co nabrudziliśmy.

Opcja mopa - mop ręczny leży w ogóle nieużywany - tutaj w 100% zastąpił wycieranie na mokro podłóg.

Obsługa Google Home

Aplikacja: Mi Home region EU (gdy zmienimy soft w odkurzaczu to można podłączyć do Mild China ale skoro mam oczyszczać też EU a żarówkę obsługuję z Yeelight to nie było potrzeby).

Sterowanie: start vacuum, stom vacuum, dock vacuum - na pewno jest więcej ale tego jeszcze nie sprawdziłem. Czekam na możliwość wydzielenia na mapie pokoi i sprzątania danego pomieszczenia głosowo dzięki temu. Niestety obecnie aby posprzątać strefę musimy jeździć palcem po mapie w aplikacji Mi Home - nie ma innej możliwości. A przydało by się to bardziej aby nie mopował dywanów.

Xiaomi Roborock V1 vs. V2

Wersja druga w w ogóle inaczej pracuje, dokładniej. Wjedzie na wysoki dywan (Shaggy) a jedynka nie chciała. Zwiększa automatycznie moc na dywanach i nie trzeba go ręcznie ustawiać na wyższą moc.

Mop rewelacja jako dodatkowa opcja czyszczenia. Przed użyciem trzeba napełnić pojemnik z wodą, zwilżyć lekko mopa a po użyciu go wypłukać i zdjąć pojemnik.

Potrafi wjechać pod szafki w kuchni gdzie wersja pierwsza się już bała, bo było za nisko. A jak się obraca i jest pod czymś niskim (kaloryfer) to nie uderza wieżą z radarem bo jest ona bardziej z przodu centralnie a nie z tyłu - najbardziej odczuwam to przy szafkach w kuchni gdy mamy 8cm cokół i szafki w rogu.

No i najważniejsze ma strefy oraz wirtualne ściany gdzie ma nie wjeżdżać (na zdjęciach czerwone prostokąty i linie na mapie mieszkania) jedynka miała tylko w fizycznej taśmie a w oprogramowaniu tylko strefę którą ma czyścić a nie taką do której ma nie wjeżdżać. Przydaje się przy mopowaniu podłogi gdzie jest dywan czy część mieszkania gdzie nie ma sprzątać.

Przeczytaj również

Xiaomi Roborock S50 - czego nie powiedzą Wam w sklepie a powinniście to wiedzieć

Kliknij i sprawdź aktualne promocje na te odkurzacze.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Czujnik ruchu, obecności i upadku Tuya (mm doppler radar) Zigbee MIR-HE200-TY_fall 230V

Od: 359 zł 547 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Prawdziwy czujnik obecności, który w porównaniu z czujnikami PIR używa do rozpoznawania obecności (również statycznej) millimeter wave Doppler Radar, dzięki czemu jest w stanie stwierdzić obecność nawet jak siedzimy na tronie. Jest to najlepszy czujnik obecności jaki testowałem!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||