Sonoff Basic R2

Sonoff Basic R2

Sonoff Basic - przełącznik kablowy - jest to podstawowe urządzenie smart montowane na kabel.

Urządzenie w Polsce kupimy za ok 30 zł a za połowę tej kwoty u naszych zagranicznych przyjaciół, sprawdź obecną cenę w dziale Promocje na naszym blogu

Aplikacja w Play Google: eWeLink, natomiast aby połączyć z Google Home, szukaj nazwy: smart we link. Konfiguracja eWeLink i podłączenie pod Google Home 5 minut. Instalacja na kablu (z demontażem) od 5 do 15 minut w zależności umiejętności ;)

Sterowanie światłem (włącz/wyłącz). Możliwość wyłączenia niebieskiej diody wifi. Planowanie czasu działania oraz długości działania przycisku. Poniżej galeria ze wszystkimi informacjami.

Zmierzony pobór prądu (w trybie standby) od 0,4W do 0,7W (ze względu na stałe połączenie z wifi).

Jak prawie każde urządzenie marki Sonoff istnieje możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania co daje możliwości zwiększenia funkcjonalności (dodatkowe czujniki itp.) wiążę się to z lutowaniem na urządzeniu.

Jak widać zmieniła się lekko konstrukcja wewnętrzna basica - nie ma ścieżek a są kable oraz inny chip - co ma istotny wpływ na zmianę oprogramowania, po za tym dzięki temu jest trochę lepszy/trwalszy.

PRZYDATNA MODYFIKACJA: podłączenie przełącznika nożnego do przycisku funkcyjnego w celu obsługi lampy fizycznie. Możesz o tym przeczytać tutaj.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Czujnik wibracji Aqara

Od: 27 zł 59 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Bardzo fajny czujnik do wykrywania wibracji, a nawet kąta nachylenia np. okna - świetna rzecz i wiele możliwości automatyzacji. Ja zrobiłem sobie z tego czujnik dzwonka bez ingerencji w okablowanie, więc można to zastosować dosłownie wszędzie!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||