Sonoff Touch EU

Sonoff Touch EU

Sonoff Touch EU - przełącznik ścienny, cena regularna w Polsce to 65 zł. Na Aliexpress od 17$.

Proszę nie mylić tego urządzenia z wersją T1 (białe plecki) która posiada RF (sterowanie radiem z pilota lub broadlink pro), wersja z czarnymi pleckami posiada tylko wifi. Wersja EU od US i UK różni się wyglądem - US jest podłużna oraz tak samo jak wersja UK posiada kwadratowe plecki, co uniemożliwia włożenie go do standardowej puszki (u nas są okrągłe). Uwaga nowa wersja (2019) ma już białe plecki, zobacz w artykule: Sonoff Touch TX / T0EU1C

Uwaga: wymagana jest linia N - neutral w celu ciągłego zasilania urządzenia! Jeżeli masz przynajmniej 3 kable w puszcze, to jednym musisz puścić zwrotnie N od puszki. Dodatkowo te urządzenia nie posiadają "łapek" montażowych z tyłu - należy mieć nowe puszki z możliwością wkręcenia w nie śrubek (widać to na zdjęciu).

Aplikacja w Play Google: ewelink, natomiast aby połączyć z Google Home, szukaj nazwy: smart we link. Konfiguracja eWeLink i podłączenie pod Google Home 5 minut. Instalacja w puszcze (z demontażem) od 5 do 30 minut w zależności od miejsca i sztywności kabli ;)

Sterowanie światłem (włącz/wyłącz). Możliwość wyłączenia niebieskiej diody wifi. Planowanie czasu działania oraz długości działania przycisku. Poniżej galeria ze wszystkimi informacjami.

Zmierzony pobór prądu (w trybie standby) od 0,4W do 0,7W (ze względu na stałe połączenie z wifi).

Jak prawie każde urządzenie marki Sonoff istnieje możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania co daje możliwości zwiększenia funkcjonalności (dodatkowe czujniki itp.) wiążę się to z lutowaniem na urządzeniu.

Użytkowanie: płytka mogła by być trochę bardziej czuła na dotyk, czasami łatwiej włączyć łokciem lub całą dłonią niż palcem celując w okrągły niebieski obszar dotykowy. Szybkość działania - dotyk natychmiast, ewelink - prawie natychmiast, Google Home Mini w zależności od kaprysów prawie natychmiast (99,9% czasu) lub mielenie i kilka sekund opóźnienia.

Uwaga: zdjęcia posiadają opisy instalacji!

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz automatyczny Xiaomi Dreame D9

Od: 949 zł 1499 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Najnowszy i najmocniejszy model odkurzacza ze stajni Xiaomi pod submarką Dreame - według specyfikacji jest to odpowiednik Viomi V3 czy też Roborock S6 ale za zdecydowanie mniejszą cenę! Ma rozbieralne boki szczotki głównej oraz wyjmowaną szczotkę boczną!