Sonoff Mini DIY - przełącznik dopuszkowy

Sonoff Mini DIY - przełącznik dopuszkowy

Sonoff Mini (czyli mniejszy basic dopuszkowy z możliwością podpięcia przycisku zewnętrznego) z trybem DIY - czyli możliwością zmiany oprogramowania przez WiFi.

Każdy zna urządzenie Sonoff Basic a a kto go jeszcze nie zna., to już wyjaśniam: Sonoff Basic robi z głupich urządzeń - smart urządzenia - czyli pozwala sterować ich zasilaniem po WiFi. Jego najnowsza odsłona tutaj: Sonoff Basic R3 - DIY flashowanie przez WiFi, warto przeczytać, też test Sonoff Basic R2 i Sonoff Basic i zewnętrzny przycisk on/off. No dobra, to jeżeli mamy to już za sobą. To czas poznać różnice pomiędzy BASIC a MINI.

Urządzenie kupisz na elty.pl czyli Polsce tutaj za 35 zł lub na Aliexpress od 7$ / 27zł sztuka tutaj - kilka zł więcej a masz coś z Polski na drugi dzień i z gwarancją ;) 

Budowa

Sonoff Mini_2

Obudowa jest zamknięta aby podłączyć kable, nie musimy nic rozbierać!

Sonoff Mini_3

Jest to dość mocno zminiaturyzowane ale brakuje im jeszcze trochę do Shelly. Jednak trzeba przyznać, jedno, mieści się do puszki z kablami.

Sonoff Mini_12

I to jest główna jego różnica. MINI posiada wejście na podłączenie przycisku zewnętrznego. 

Rodzaje przełączników 

Jakie przełączniki mogą działać z Sonoff Mini? Tutaj jest bardzo ciekawie!

Maciek na grupie dał znać, że to się jakiś czas temu zmieniło! I obecnie obsługiwane są:

dzwonkowy_schodowy_2 dzwonkowy_schodowy_1

 

Napięcie

Tak jak podali na grupie napięcie na przycisku fizycznym to 3,3V - więc warto na to zwrócić uwagę. Na wyjściu jest takie samo jak na wejściu. Tylko Shelly 1 pozwala zwierać beznapięciowo - tzn. że zasilane modułu sterującego Shelly 1 jest rozdzielone względem zasilania układu który zamyka. 

Możliwości eWeLink

Tutaj nic nas nie zaskoczy mamo to samo co w każdym przełączniku basic.

eWeLink_1 eWeLink_2 eWeLink_3

Tryb DIY

Uwaga, jeżeli masz oprogramowanie w wersji 3.5 lub wyższej, przejdź do tego artykułu (poniższe nie jest aktualne): Sonoff DIY 2.0 już jest!

Czyli o co chodzi w ogóle z tą zworką i po co ona jest? Możliwości rozszerzone urządzenia czyli tryb DIY. Jeżeli nie chcemy bawi się w programowanie po kablu to mamy teraz super alternatywę! Ten tryb pozwala na zmianę oprogramowania naszego mini po WiFi (coś jak OTA dla Tuya). 

Więcej opisuję tutaj: Sonoff Basic R3 - DIY flashowanie przez WiFi - bo odbywa się to na takiej samej zasadzie. 

Podsumowanie

Jeżeli potrzebujesz takiego przełącznika (dopuszkowego) to jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie. A w porównaniu z Tuya jest zdecydowanie mniejsze, więc wejdzie tam gdzie wejść powinno - nie będzie robić problemów ;) 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Projektor Blitzwolf BW-VP1 / AUN D60 / ThundeaL TD90

Od: 336 zł 644 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Marzy Ci się zakosztować magii kina w domu? To urządzenie jest idealne aby rozpocząć tą niesamowitą przygodę, a cena? To jest rewelacja - taniej tego typu urządzenia o tak przyzwoitych parametrach nie znajdziesz!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||