Sonoff Basic i zewnętrzny przycisk on/off

Sonoff Basic i zewnętrzny przycisk on/off

Sonoff Basic i zewnętrzny przycisk on/off ALE BEZ MODYFIKACJI OPROGRAMOWANIA - z odczytem stanu na aplikacji eWeLink i oczywiście Google Home. Działa wybornie!

Wiele osób narzeka na brak możliwości podpięcia fizycznego przyciski do Sonoff Basic (jest tylko ten malutki w obudowie) jeżeli używamy oryginalnego oprogramowania. Jest to jedna z cech, która powoduje, że wybierają 3x droższe Shelly (a tutaj rozmiar jest tak naprawdę istotny, Shelly jest malutkie i mieści się w każdej puszcze). Dlatego postanowiłem zebrać w całość, jak zrobić taką modyfikację, na przykładzie mojego ulubionego Sonoff Basic - modyfikacja wymaga tylko lutownicy, nie potrzeba zmieniać oprogramowania, budować swojego serwera itp.!

Nie zamieszczam swojego filmu jak to robiłem, bo byście się popłakali ze śmiechu z moich zdolności lutowania (oraz czasu ile mi to zajęło) ale modyfikację warto zrobić a satysfakcja jest ogromna :D

Co tak naprawdę zrobiłem:
- rozebrałem przycisk nożny i stopiłem blokady (tak aby zawsze odskakiwał a nie zostawał na stanie on/off) - można też taki po prostu kupić - koszt ok 15 zł.
- otworzyłem Sonoff Basic i przylutowałem w zewnętrzne piny guzika przycisku kabelki - przylutowałem je pionowo i wyprowadziłem obok out.

Filmik jak to można zrobić, przypominam tutaj (uwaga muza głośno), widać tutaj dokładnie różnicę fizyczną w urządzeniu pomiędzy wersją pierwszą (filmik) a drugą (zdjęcia).

Zrobienie ze zwykłej lampy -> inteligentną, kosztowało mnie 15 zł, tylko tyle ile Sonoff Basic w promocji... reszta to części lampy, które już były , tylko lekko zmodyfikowany przycisk ;)

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Czujnik otwarcia okien/drzwi Tuya Zigbee

Od: 28 zł 38 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Najtańszy czujnik jaki do tej pory widziałem, wspierany przez Zigbee2MQTT więc w pełni natywnie działa z Home Assistant (zobacz komentarze). Świetne rozwiązanie gdy chcemy zbudować proste automatyzacje czy alarm oparty na Zigbee.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||