Sonoff DIY 2.0 już jest!

Sonoff DIY 2.0 już jest!

Od kiedy Sonoff wypuścił linię DIY nie mogłem się doczekać nowych urządzeń z tym trybem. Jednak nie wiedzieć dlaczego, nowe urządzenia nie chciały się pojawiać - teraz wiemy dlaczego!

Itead szykował nam ogromną rewolucję, która zbliża się do nas ogromnymi krokami, ja się już nie mogę doczekać ale wszystko po kolei. Urządzenia trafiły do mnie ze sklepu: elty.pl

Co się zmieniło?

Po pierwsze nie trzeba już otwierać urządzenia i wkładać zworki - co nam to daje? 

Sonoff DIY działa z urządzeniami, które posiadają oprogramowanie minimum 3.5.0, niestety obecnie są to:

Tak dokładnie, wszystkie trzy mają zworki ALE oprogramowanie mają otrzymać wszystkie (no prawie wszystkie) pozostałe urządzenia Sonoff!!!

DIY_1

Nowy sposób łączenia

Wcześniej musieliśmy robić specjalną sieć WiFi przez telefon, ja na komórce dalej udostępniam sieć w ten sposób (wiem żenada ale nie chciało mi się zmieniać ustawień w laptopie, w którym czasami z tej metody będąc u klienta korzystam). Następnie trzeba było wgrać oprogramowanie przez specjalnym program. Wszystko opisuję dokładnie tutaj: Sonoff Basic R3 - DIY flashowanie przez WiFi 

Obecnie przytrzymujemy przycisk przez 10 sekund. Jeżeli mieliśmy wcześniej urządzenie podpięte do sieci to musimy zrobić to jeszcze raz - tak aby dioda migała cały czas bez przerw.

DIY_4

Zgłasza się WiFi Sonoffa, łączymy się z nim wpisując hasło 12345678. Następnie łączymy się z http:10.10.7.1 i pokazuje się nam ekran logowania do sieci i możemy używać go z różnymi systemami jak Home Assistant! 

DIY_5

Pamiętajcie, jeżeli włączymy DIY mode, stracimy wszystkie ustawienia połączenia z eWeLink aplikacją! I odwrotnie - po prostu nastąpi reset urządzenia.

Rest API

Możemy oczywiście łączyć się też przez wywołanie adresów www: http:sonoff_ip:port/path port: 8081 a polecenia to: http://192.168.0.60:8081/zeroconf/ota_flash w JSON format wysyłamy: 

{ 
  "deviceid": "", 
  "data": {
    "downloadUrl": "http://192.168.1.184/ota/new_rom.bin", 
    "sha256sum": "3213b2c34cecbb3bb817030c7f025396b658634c0cf9c4435fc0b52ec9644667"
  } 
 }

Obsługiwany jest wyłącznie format HTTP!!!

Więcej informacji znajdziecie w źródłach. 


Źródło: http://developers.sonoff.tech/sonoff-diy-mode-api-protocol.html oraz https://notenoughtech.com/home-automation/is-sonoff-diy-2-0-better/?/

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Chromecast 4.0 z Google TV wersja HD

Od: 216 zł 277 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Przystawka smart TV (FHD) z najnowszym oprogramowaniem Google TV oraz pilotem! Jej ogromną przewagą nad Xiaomi Mi Box S - jest jej zdecydowanie większa płynność, możliwość podłączenia pod grupę głośników chromecast (multiroom) oraz obsługa Google Stadia (jeszcze nieoficjalnie). 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||