Sonoff Zigbee Bridge - pełny test

Sonoff Zigbee Bridge - pełny test

Ekosystem Sonoff jest bardzo bogaty, posiadają naprawdę dużo rozwiązań, tylko ciepła im brak! Obecnie do tego ekosystemu dołączyła bramka Zigbee, która moim zdaniem będzie hitem! Urządzenie trafiło do mnie ze sklepu www.houseiq.pl

Dlaczego Zigbee?

Przeczytaj ten artykuł aby poznać zalety i możliwości tego standardu: Zigbee - jaką bramkę wybrać? Ogromne możliwości zamknięte standardy.  

Bramka Sonoff Zigbee i RF

Jak widzicie są one identyczne, jedna biała druga czarna reszta.. prawie takie same ;) Obie są na WiFi, obie w środku wyglądają prawie tak samo, jednak tak jak pisałem tutaj: Sonoff Zigbee Bridge już dostępny - nie zmienimy w niej oprogramowania jak to było możliwe w bramce RF: "Dont expect running Tasmota with using the onboard zigbee MCU. There is NO Open Source Router Stack for this Chip Family" a szkoda, bardzo na to liczyłem.

Sonoff Zigbee bridge_2

Bramka będzie dostępna od połowy maja w powyższym sklepie i tak też będzie dostępna w pozostałych sklepach zagranicznych. 

Kompatybilność

Bramka działa z czujnikami opisanymi jako Tuya Zigbee - obecnie Sonoff nie posiada swoich czujników. Kompatybilność z innymi producentami jest bardzo dobrą wiadomością, ponieważ będziemy mogli trochę lepiej dobierać urządzenie - większy wybór, zawsze lepszy wybór!

Przetestowane 

Bez problemu udało mi się podłączyć czujniki Tuya jednak w żadnym wypadku nie udało mi się podłączyć posiadanych czujników Xiaomi. Czyli potwierdza się to co pisałem tutaj: Zigbee - jaką bramkę wybrać? Ogromne możliwości zamknięte standardy.

Sonoff Zigbee bridge_10 

Według doniesień wszystkie urządzenia Tuya Zigbee 3.0 mają współpracować z bramką Zigbee Sonoff.

Automatyzacje

Tutaj się załamałem - nie da się dać więcej niż JEDEN if..

Sonoff Zigbee bridge_11

Warunków odczytu czujnika ruchu też jest... JEDEN?!

Sonoff Zigbee bridge_12

To jest porażka, mam nadzieję, że do połowy maja to poprawią.

Podsumowanie

Tutaj chciałem Wam pokazać samą bramkę i to jakie możliwości się przed nami otwierają, konkrety będę pokazywać już na przykładzie czujników (w tym automatyzacji jakie nam to daje itp.) - już na dniach czujnik ruchu! 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!


Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj projekt na  lub