SONOFF POW R2

SONOFF POW R2

Dziś przedstawię urządzenie bardziej zaawansowane ale działające na zasadzie SONOFF BASIC. Główną różnicą jest możliwość mierzenia poboru prądu. Na Aliexpress od 13$.

Sonoff POW R2 (nie mylić z R1) - przełącznik kablowy 15A z uziemieniem - cena regularna w Polsce to 70 zł.

Zacznijmy od tego, że urządzenie POW R2 jest zdecydowanie większe od Basica (który opisuję tutaj) - oraz może przyjąć o 5A obciążenia więcej (15A kontra 10A). Czyli możemy do niego bez problemu podłączyć bojlery czy też kaloryfery elektryczne do 3,5kW.

SONOFF POW R2 _1

Wszystkie kable podłączamy z jednej strony urządzenia.

SONOFF POW R2 _9

Służą do tego specjalne wtyki (a nie jak w przypadku basica wkręcane śrubki w kabel) osobiście dla mnie to jest mniej wygodne. Dodatkowo tutaj podłączamy uziemienie (basic nie ma wewnątrz linii uziemienia).

SONOFF POW R2 _8

Ważna kwestia - bardzo duża liczba użytkowników zgłasza problem z wersją POW R1 - działała niestabilnie oraz nie mierzyła prawidłowo, w obecnej wersji (R2 testowanej tutaj), ten problem nie występuje.

Ja osobiście używam tego urządzenia do zarządzania kinem domowy, dzięki temu wiem ile dokładnie zużywam prądu i ile mnie to kosztuje. Dzięki temu rozwiązaniu, dowiedziałem się, że w trybie stand by subwoofer, amplituner oraz wyłączony z guzika UPS pobierają ponad 30W -> w ciągu roku może to być oszczędność w okolicy 120 zł (czyli będziemy mieć dwa takie urządzenia za darmo). Poniżej prezentuję więcej zrzutów ekranu z aplikacji i możliwości.

Uwaga: zdjęcia posiadają opisy konfiguracji!


Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!