Sonoff Touch TX / T0EU1C

Sonoff Touch TX / T0EU1C

Nowa wersja Sonoff Touch czyli wersja TX z oznaczeniem T0EU1C - jest to wersja wyłącznie z WiFi (brak RF433). Urządzenie trafiło do mnie ze sklepu: elty.pl

Wcześniej wersję T1 z RF433 można było odróżnić od wersji bez RF czarnymi pleckami, obecnie nie jest to już możliwe. Więcej o generacji poprzedniej przeczytasz Sonoff Touch EU a wersji z RF Sonoff Touch T1 + T433 jako wyłącznik schodowy.

Krótkie rozszyfrowanie oznaczeń: T0 - bez RF natomiast T1/T3 z RF. 1C/2C/3C liczba przycisków i Lout - czyli iloma światłami możemy zarządzać. Urządzenie możesz kupić w PL za 75 zł  i mieć na drugi dzień lub z Aliexpress za 15$

Różnice programowe

Jeżeli chodzi o programowe możliwości w eWeLink, nie zauważymy żadnych - urządzenie dokładnie tak samo działa i wygląda - brak różnic względem poprzedniej generacji.

Sonoff Touch TX_5 Sonoff Touch TX_1 Sonoff Touch TX_6 

Jedyna różnica to jak widzicie - podczas parowania: rozpoznano urządzenie drugiej generacji. Mam nadzieję, że to rozwiąże problem z niektórymi routerami i zmianą np. SSID.

Wygląd i budowa urządzenia

To największa różnica względem poprzednika, generalnie całe urządzenie jest przebudowane i bliżej mu do Sonoff T1 niż do poprzedniego Touch.

Sonoff Touch TX_8

Nie mamy na szkle żadnych elementów kolorowych. Wszystko jest podświetlane diodami. Mamy dwie diody: WiFi - możemy ją programowo wyłączyć. A przycisk obecnie ma dwa stany podświetlenia - na OFF bardzo słaby oraz jak jest na ON mocny. Wszystko dzięki temu jest delikatniejsze i zdecydowanie ładniejsze. Spokojnie możemy go porównać z innymi designerskimi włącznikami dotykowymi.

Czułość urządzenia

W skrócie jest przepaść jakości względem poprzednich generacji (Touch T1 jak i zwykłego Touch). Wszystkie miały ten problem, że ich standardowa (bez kombinowania) czułość była dość średnia, wręcz żenująca. Więcej możecie zobaczyć w artykule Porównanie czułości smart przełączników dotykowych.

Obecnie możemy bez problemu kłykciem palców włączać i wyłączać. Czułość została niesamowicie poprawiona! Domyślam się, ze jest to spowodowane budową przycisku, nie ma już na nim tej folii a górny moduł, z przyciskiem jest tak zrobiony, że łatwo schodzi i bardziej dociska do płytki szklanej.

Montaż

Tutaj nic się nie zmieniło, dalej potrzebujemy przynajmniej jednego Neutrala - czyli jeżeli mamy 3 żyły w jednym kablu w puszcze to bez problemu go zamontujemy (mając sterowanie JEDNYM światłem), gdy mamy 2 żyły w jednym kablu - cóż nie damy rady. Dla przykładu pokazuję jak ot jest u mnie zrealizowane. Nie mam puszek przy suficie (jest to nazywane NOWĄ instalacją), więc wszystko łączone jest w puszkach, gdzie mamy przełączniki. 

Sonoff Touch TX_10

Stąd aż 6 żył w dwóch kablach (po 3 żyły na kabel). Idą one aż do do lamp. Tutaj widać, że elektryk myślał, że będzie włącznik podwójny. Czego nie zastosowałem, dlatego po lewej w Lout mamy dwa kable (które idą do lampy zielono/żółty brązowy i  po lewej). N (neutral) przez Wago (złączkę) połączony i wprowadzony do Sonoff. Oraz oczywiście Lin (brązowy po prawej). Uziemienie (najbardziej po lewo) przychodzące z rozdzielni sobie nic nie robi z tego, że tam jest.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy JIMMY JV85 PRO

Od: 909 zł 1499 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Najmocniejszy ręczny odkurzacz od tego producenta, który nie jest smart ale w naszych rękach takim się stanie. Bardzo duża liczba akcesoriów i łamana rura główna oraz wymienna bateria, która starcza na 70 minut sprzątania i wygoda w użytkowaniu to ogromne plusy tego sprzętu.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||