Broadlink RM Mini 3

Broadlink RM Mini 3

Broadlink RM Mini3 (wyłącznie IR), cena regularna w Polsce to 75 zł

Co to w ogóle jest? Jest to HUB (pilot) IR, czyli ustrojstwo którym możemy obsłużyć prawie wszystkie inne urządzenia które posiadają pilota z diodą IR (TV, amplitunery, radia, projektory itp.). W odróżnieniu od wersji PRO nie posiada RF czyli radio frequency używane do np. niektórych gniazdek czy żarówek. Dzięki temu, że jest podłączony pod stałe źródło prądu (kabelkiem usb do ładowarki) diody są bardzo mocne a dzięki swojej budowie - posiada 360 stopniowe rozsyłanie sygnału. W moim przypadku to ustrojstwo jest we wnęce od głośnika a bez problemu obsługuje projektor na suficie jak i sam amplituner który jest półkę niżej (zobacz zdjęcia).

Aplikacja w Play Google to: IHC (Intelligent Home Center - bardzo ważne, wybierz wersję bez EU), natomiast do synchronizacji z Google Home szukaj nazwy: Broadlink Smart Home (lub IHC czasami to zmieniają, nie wiedzieć czemu). Instalacja kilka minut, konfiguracja w zależności od liczby przycisków które zaprogramujemy - może zająć nawet kilkadziesiąt minut.

Aby sceny (przetłumaczone na miejsca) czyli jakiekolwiek polecenia pilota działały na Google Home (asystencie w telefonie lub głośniku) musimy: w IHC przejść do zakładki miejsce, i stworzyć miejsce (wybierając polecenia pilota, możemy tutaj zrobić wielokrotne kliknięcia, odstępy pomiędzy nimi itp. np. włącz amplituner i ustaw źródło na blu-ray disc), następnie wchodzimy w GH i podłączamy konto (nazwa jak wyżej), robimy sync devices głosowo i gotowe. Aby wywołać miejsce mówimy: activate + nazwa sceny (miejsca) i działa :) Do tego możemy zrobić rutyny w GH i jest naprawdę fajnie. O rutynach możesz przeczytać tutaj.

Pobór prądu mam wrażenie, że mniejszy niż sonoff, bo prawie nie dało się go zmierzyć, czasami pokaże coś koło 0,2W.

Użytkowanie: niestety ale czasami serwer nie odpowiada i trzeba powtórzyć polecenie. Zdarza się to bardzo rzadko ale trzeba o tym pamiętać zanim się sprawdzi cokolwiek innego - dioda wtedy nie mignie (informacja o sygnale wypuszczenia wiązki IR na RM Mini). Po za tą rzadką niedogodnością muszę powiedzieć, że urządzenie działa genialnie - nie wiem już gdzie mam swoje piloty ;)
Przydają się zwłaszcza zaprogramowane sceny/miejsca czyli kombinacje klawiszy np. aby wyłączyć projektor muszę dwukrotnie kliknąć off) albo drugie double vol up też super sprawa.

Uwaga: zdjęcia posiadają opisy konfiguracji!


Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!