Święta smart

Święta smart

Zabierałem się do tego artykułu strasznie długo - czasu na ubranie choinki, cały czas nie było ale nareszcie się trochę znalazło i mogłem poczuć magię świąt w wydaniu smart!

Światełka

Do obsługi światełek używam smart gniazdka, które w lato obsługuje mi wiatraczek - zmieniam tylko nazwę z Fan na Christmas Tree Light w Google Home. Jest na tyle fajnie małe, że nie ma problemu wpiąć obok normalną wtyczkę. Urządzenie możecie kupić na Aliexpress za 12.75$ z pomiarem prądu lub za 9,8$ bez pomiaru prądu a test tutaj: Inteligentne gniazdko NEO Tuya (Smart Life)

Smart Święta _2 

Jeszcze jedne na balkonie, które też są obsługiwane przez smart gniazdko i ...

Zapomniałbym o lampionie świątecznym i gwieździe na oknie gdzie wykorzystuję odbiornik RF (test tutaj: Home Assistant - 433 Mhz przełącznik/odbiornik radiowy) aby łatwo się je włączało i wyłączało! Wszystko zarządzane przez Sonoff RF Bridge. Urządzenie możecie kupić na Aliexpress za 2,98$

Smart Święta _3

Sprzątanie

Po rozkładaniu choinki jest zawsze taki syf, że odkurzania jest w brud ale wystarczy tylko 2x włączyć strefowe odkurzanie moim Roborock S50 i mam czas wygodnie posiedzieć na kanapie! Urządzenie obecnie możesz kupić na Aliexpress z wysyłką z POLSKI za mniej niż 360$!

Smart Święta _1

Jak wiadomo na święta okna trzeba mieć czyste, ja w tym roku temat olałem ale za rok na pewno kupię jakieś urządzenie do mycia szyb - kafelki w łazience na ścianach też podobno świetnie czyści! 

Smart Święta _1 

Niestety półki i blaty dalej trzeba myć ręcznie, tutaj nie znalazłem jeszcze żadnego smart rozwiązania!

A Wy jakich smart rozwiązań używacie u siebie na święta? 

 


Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!