Rutyny Google pierwsze kroki (Music Time)

Rutyny Google pierwsze kroki (Music Time)

Zacznijmy od tego czym w ogóle one są. Rutyny to zbiory poleceń, wyzwalacze grupowe. Mówimy do Asystenta Google "dzień dobry" a w mieszkaniu włącza się zaparzanie kawy, podnoszenie żaluzji, włącza się muzyka, dowiadujemy się o zapisanych wydarzeniach na dziś itd.

No dobrze ale jak to działa? Po pierwsze na dzień 8 lutego 2019, rutyny działają tylko po angielsku aby je uruchomić przestawiamy język na angielski w telefonie lub instalujemy emulator Adroida (np. BlueStack). Ja będę używać emulatora aby było łatwiej pokazać jak to działa.

Zacznijmy od prostej rutyny włączającej muzykę na naszym sprzęcie stereo w Google Home w której wykorzystamy:

  • przełącznik sonoff (zasilanie główne)
  • broadlink mini (pilot a dokładnie hub podczernieni )
  • amplituner (nie ważne czy ma zbudowany odbiornik bluetooth, adapter czy podłączony chromecast audio)
  • głośnik google home mini

Coś prostego

Zaczniemy od czegoś prostego włączymy muzykę i ustawimy głośność na 50%.

 Rutyny Google pierwsze kroki_4

Teraz wystarczy powiedzieć do głośnika lub telefonu: Hej Google Music Mood i muzyka włączy się z taką głośnością. Informacje o poziomie głośności nie są powtarzane przez głośnik Google Home!

Coś bardziej rozbudowanego

No dobrze ale zróbmy coś bardziej rozbudowanego, o czym pisałem wyżej. W nawiasach w pierwszej kolejności nazwa rutyny w drugiej nazwa urządzenia

Zróbmy nową rutynę: Music Time która włączmy zasilanie na przedłużaczu (Cinema | Sonoff POW R2), ustawi głośność na 5% (Głośnik Google Home Mini) aby nie irytować się głośnymi powiadomieniami.  Włączy amplituner (Activate Receiver ON | Broadlink) i ustawi źródło na CD (Activate Receiver CD | Broadlink). Szybkie wyjaśnienie - aplikacja od Brodlinka która współpracuje z Google Home to IHC (Intelligent Home Center) aby włączyć stworzoną w nim scenę (przetłumaczoną na miejsce) należy przed poleceniem dać activate w takiej scenie możemy zapisać kombinację poleceń ale o tym przeczytacie w opisie Brodalinka Mini3.

 Rutyny Google pierwsze kroki_1

Ustawimy głośność na 50% (Głośnik Google Home Mini) i puści muzykę. Polecenie Connect to the bluetooth device musi być na koniec, ponieważ po podłączeniu Google Home przestaje wykonywać jakiekolwiek polecenia (na dzień 8 lutego 2019). I już możemy cieszyć się muzyką!

 Rutyny Google pierwsze kroki_2

Ustawienia strumieniowania Bluetooth

I teraz najciekawsze - głośnik może strumieniować muzykę przez Bluetooth do innego urządzenia w tym amplitunera z odbiornikiem Bluetooth (wiec nie trzeba mieć specjalnego urządzenia jak chromecast audio lub chromecasta wbudowanego w amplituner). Można tez tak jak mam ja po kabelku audio adapter bluetooth podłączony pod amplituner do źródła CD.

 Rutyny Google pierwsze kroki_6  Rutyny Google pierwsze kroki_5

 Zakończyliśmy słuchać?

No to czas stworzyć rutynę kończącą odtwarzanie, bo po co sięgać po pilota jak można się odezwać lub kliknąć w aplikacji Google Asystent!

Music time is end_1

Rutyna aby wszystko wyłączyć gotowa - pamiętajcie o zrobieniu stop music, ponieważ w momencie odłączenia się od urządzenia Bluetooth głośnik Google Home Mini zacznie grać (i to dość głośno) sam!

Music time is end_1 Music time is end_3 Music time is end_2

Warto zwrócić uwagę, że muzyka jest zatrzymana ale Google Home Mini jest gotowy aby ją w każdej chwili puścić ponownie. Ja zawsze klikam Zatrzymaj przesyłanie w sumie powinienem zrobić to rutyną ;)

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz myjący pionowy bezprzewodowy JIMMY HW8 Pro

Od: 752 zł 2209 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Na to czekałem - oszczędź czas odkurzając i myjąc podłogi jednocześnie - z łatwością zmywaj mokry i suchy bałagan, pozostawiając podłogi błyskawicznie suche i bez plan. Totalna nowość w Europie - przetestowany i muszę powiedzieć, że działa super!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||