Tuya Zigbee Bramka - pełny test

Tuya Zigbee Bramka - pełny test

Ekosystem Tuya jest bardzo bogaty, posiadają chyba każdy rodzaj urządzenia o jakim pomyślisz a teraz do tego ekosystemu dołączyły urządzenia Zigbee, których brakowało najbardziej! 

Bramkę Tuya Zigbee - kupisz za mniej niż 109 zł

Urządzenie trafiło do mnie ze sklepu www.houseiq.pl

Dlaczego Zigbee?

Przeczytaj ten artykuł aby poznać zalety i możliwości tego standardu: Zigbee - jaką bramkę wybrać? Ogromne możliwości zamknięte standardy. 

Bramki Tuya Zigbee

Istnieją dwa rodzaje bramek - przewodowa (RJ45) oraz bezprzewodowa (WiFi). Z tego co możemy wyczytać w specyfikacji - przewodowa jest mocniejsza i umożliwia podłączenie do 100 urządzeń a bezprzewodowa tylko 50. 

Tuya Zigbee Bridge_3

Z tego co kilka osób testowało, bramka działa niezależnie od internetu - odpinając internet w dalszym ciągu wykonywane są automatyzacje pomiędzy urządzeniami Zigbee. Uwaga: tylko Zigbee to nie działa po WiFi - bez internetu czujnik ruchu Zigbee nie zapali przełącznika ściennego na WiFi! Mnie nie udało się tego potwierdzić...

Bardzo ważne, jak zwrócił mi uwagę Marcin - musimy dokładnie patrzeć aby kupić bramkę Zigbee 3.0, a nie np. HA 1.2! Ten opis musi być w aukcji, tak jak jest w dwóch powyższych przykładach! 

Kompatybilność

Bramka działa ze wszystkimi czujnikami opisanymi jako Tuya Zigbee - tutaj zgodność po prostu musi być. Nie ważne jaką masz bramkę Tuya, nie ważne jaki masz czujnik Tuya to po prostu będzie działać ze sobą! 

Przetestowane 

Bez problemu udało mi się podłączyć Sonoff Basic Zigbee jednak w żadnym wypadku nie udało mi się podłączyć posiadanych czujników Xiaomi. Czyli potwierdza się to co pisałem tutaj: Zigbee - jaką bramkę wybrać? Ogromne możliwości zamknięte standardy.

Tuya Zigbee Bridge_16

Według doniesień wszystkie urządzenia Sonoff Zigbee mają współpracować z bramką Zigbee Tuya.

Podsumowanie

Tutaj chciałem Wam pokazać samą bramkę i to jakie możliwości się przed nami otwierają, konkrety będę pokazywać już na przykładzie czujników (w tym automatyzacji jakie nam to daje itp.) - już na dniach czujnik ruchu! 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Zestaw Reolink 6x kamer 4K RLC-810A + rejestrator RLN8-410 2TB

Od: 2989 zł 3886 zł | Powiadom gdy cena spadnie

8-kanałowy zestaw do monitoringu z 6 kamerami i dyskiem 2TB - Reolink RLK8-810B4-A to świetny zestaw do stworzenia pełnego monitoringu naszego domu. Dobre parametry kamer, prosta instalacja oraz zasilanie PoE to główne zalety tego zestawu!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||