Tuya Zigbee - szklany włącznik ścienny (SWTZ55)

Tuya Zigbee - szklany włącznik ścienny (SWTZ55)

Bardzo ładny przełącznik ścienny na Zigbee - pasujący do całej linii Tuya (w tym dotykowego pilota natynkowego). Oczywiście pasuje do naszych okrągłych puszek :) 

Urządzenie jest naprawdę czułe na dotyk - miło mnie to zaskoczyło.  Szklany panel jest wtopiony w szczotkowaną aluminiową ramkę pomalowaną na miedziany kolor - z zewnątrz wygląda to naprawdę bardzo ładnie!

Urządzenie kupisz w Polsce tutaj 91 zł na Aliexpress tnie znalazłem w takiej ładnej miedzianej ramce są tylko w srebrnej za 21$ (nie pasuje do naszych puszek, 4mm za szeroki). Czyli dopłacamy 10 zł i mamy na drugi dzień z Polski i z gwarancja ale w miedzianej ramce. 

Dlaczego Zigbee?

Przeczytaj ten artykuł aby poznać zalety i możliwości tego standardu: Zigbee - jaką bramkę wybrać? Ogromne możliwości zamknięte standardy. 

Specyfikacja

  • Zasilanie: L + N
  • Wykonane: aluminiowa ramka w kolorze miedzianym, szklany panel przedni
  • Temperatura pracy: -10C - +45C
  • Urządzenie jest zasilane z sieci i z N - więc zwiększa zasięg Zigbee! 

Parowanie

Nie wiem kto to zaprojektował ale niech... tak smaży się w piekle, myślałem, że parowanie jest popsute - trzymam 10 sekund i nic... Okazało się, że dioda jest po środku ukryta pod panelem szklanym, który w tym miejscu nie jest przezroczysty - wiec jak masz go założony to nie widać, że się paruje!

Tuya Zigbee - szklany włącznik ścienny_10

Smart Life (Tuya)

Urządzenie bez problemu współpracuje w pełni z tym ekosystemem.

Tuya Zigbee - szklany włącznik ścienny_6

Sonoff (eWelink)

Urządzenie bez problemu współpracuje w pełni z tym ekosystemem.

Tuya Zigbee - szklany włącznik ścienny_8

Home Assistant Zigbee2MQTT

Google Home

Włącznik jest oczywiście normalnie widoczny jako każdy przycisk osobno i dwa na raz.

Tuya Zigbee - szklany włącznik ścienny_7

Podsumowanie

Jeżeli szukasz włącznika pasującego do pilota ściennego - to jest naprawdę dobre rozwiązanie. Linia świetnie się uzupełnia i jest naprawdę bardzo ładna - zaokrąglone krawędzie oraz ramka dają poczucie czegoś z wyższej półki. Do tego mamy Zigbee i router - wszystko czego trzeba aby zbudować dobrze działający ekosystem w domu.

Tuya Zigbee - szklany włącznik ścienny_12

Ja np. zrobiłem tak, że na wyjściu 2 zamontowałem światła na cegłach a na drugim nie przypiąłem nic. Jak włączę lewy to przez automatyzacje włączy mi się inne urządzenie (w moim przypadku na Sonoff Basic Zigbee) a jeżeli prawą to właśnie światło na cegłach. I to jest właśnie kwintesencja Smart Home <3 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 4

Od: 749 zł 999 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Jest to środkowa wersja nowej serii 4 tych popularnych oczyszczaczy. Zastosowano tutaj zupełnie nowy system montażu, filtrów oraz konstrukcji. Jest dość cichy i posiada europejskie normy w trybie automatycznym. Dodatkowo posiada jonizator powietrza!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub