Tuya (Smart Life) sterowanie ścienne żaluzje/rolety

Tuya (Smart Life) sterowanie ścienne żaluzje/rolety

To będzie jeden z pierwszych, nie za pochlebnych wpisów - generalnie urządzenie spełnia swoje zadanie ale drugi raz kupiłbym rozwiązanie bazujące na potrójnym Sonoff Touch (a jak by tego było mało, podczas otwierania przełącznika, pierwszy raz zarysowałem obudowę, oczywiście ze swojej winy).

Cena

To chyba największa zaleta tego urządzenia, w porównaniu z innymi producentami - koszt ok 14$ (50 zł) ja kupiłem tutaj: Tuya Smart Life WiFi Curtain Blind Switch - wszystkie inne rozwiązania jak Shelly 2.5 itp. kosztują znacznie więcej. 

Integracja z Google Home

Zacznijmy od tego do czego przyzwyczaiły mnie przełączniki (np. światła) - przycisk wirtualny jest dostępny z Google Home i mogę go obsługiwać - trywialna rzecz prawda? Nie do końca - przyciski obsługujące żaluzje (nie ważne jakiego producenta) tej opcji nie mają - przycisk jest, widać go ale nie ma żadnych przycisków... jest za to jest koło zębate jak w kosmicznych opcjach oczyszczacza czy też odkurzacza od Xiaomi (czyli żadnych, możliwości) - kto by pomyślał! Oczywiście głosowo wszystko działa super! Można potraktować koło zębate w aplikacji Google Home przy danym urządzeniu, jako informację, że wprawdzie nie pokażę Ci opcji ale powiedz do mnie a zrobię wszystko. Mogę powiedzieć Andromeda open, close albo tożsame up, down - działa bez zająknięcia! 

Aplikacja Smart Life

Aplikacja Smart Life (Tuya nie chciała się połączyć) nie ma żadnych ciekawych opcji (jak ma eWeLink - czas wyłączenia, gaszenie diody itp.) - jedynie timer i oczywiście możliwość podłączenia to IFTTT co ratuje sytuację. Czyli przycisk odskakuje według własnego ustawionego odgórnie czasu i tutaj plus, że w ogóle po czasie przestaje się świecić na czerwono zamykanie/otwieranie. No właśnie świecić - cały czas świeci trzema mocnymi niebieskimi diodami - nie da się tego wyłączyć.

Funkcjonalność przełącznika

Po za tymi minusami, w 100% spełnia moje oczekiwania o ile mamy silnik graniczny (czyli sam wie kiedy się zatrzymać mimo podawania cały czas zasilania) to wszystko jest super i urządzenie generalnie polecam (zwłaszcza na promocji). Jednak gdybym nie miał tego podpiętego pod ekran, a żaluzje i za każdym razem musiałbym odpalać aplikację Smart Life, zamiast Google Home gdzie mam wszystko inne - aby otworzyć, zamknąć to bym się mocno tym irytował.

Na plus też są fizyczne guziki - reagują zdecydowanie lepiej (od sonoff touch) prawdopodobnie dlatego, że mają sprężynki zamiast tych płytek dotykowych - są zdecydowanie bardziej czułe.

Przy okazji zarysowania odkryłem, że jest to szkło od wewnątrz pokryte białą "folią" którą bardzo łatwo jest zarysować, jak ujedzie śrubokręt podczas otwierania, zamazanie czarnym markerem nie było zbyt mądre szukam cały czas czegoś białego, niestety biały lakier do paznokci nie zadziałał.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Czujnik jakości powietrza TVOC Aqara Zigbee

Od: 128 zł 250 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Świetny ale niestety drogi czujnik temperatury, wilgotności oraz lotnych związków organicznych. Wyświetlacz e-ink, który jest rewelacyjnie widoczny w każdych warunkach. Do tego bardzo długi czas pracy na baterii. Możliwość postawienia, przyklejenia jak i przyczepienia na magnes. 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub