Inteligentne gniazdko NEO Tuya (Smart Life)

Inteligentne gniazdko NEO Tuya (Smart Life)

Najmniejsza wersja gniazdka (10A) bez monitoringu poboru prądu, bezpośrednia konkurencja do Sonoff S26. Urządzenie trafiło do mnie ze sklepu www.houseiq.pl i można je tam kupić w cenie ok. 58 zł. Kupicie je za ok 11$ na Aliexpress.

Na początku muszę zaznaczyć, że przyzwyczajony urządzeniami sonoff zostałem naprawdę zaskoczony miniaturyzacją tego urządzenia!

Inteligentne gniazdko NEO Tuya (Smart Life)_3

Jest naprawdę zaskakująco zgrabne, wysokość ma podobną do Sonoff s26 ale nie ma tej dupki co pozwala zamontować ich kilka koło siebie, czy też koło innej dużej wtyczki.

NEO Smart Life_1

Gniazdko jest tak małe, że możemy zamontować ich kilka koło siebie, nie jest to możliwe przy jego większym bracie z monitoringiem energii. Nie mówiąc co się dzieje przy Sonoff s26, gdzie gniazdko obok wejdzie co najwyżej wtyczka która zwęża się szybko do góry (nie ma szans nawet na jej wyjęcie).

NEO Smart Life_1

Warto też zwrócić uwagę na to iż prezentowane gniazdko NEO jak i Smart Life są dwu standardowe - mamy tutaj dodatkowo standard schuko (metalowe blaszki uziemiające wzdłuż gniazdka po obu stronach). Ale z z drugiej strony nie mamy bolca wychodzącego - na szczęście to nie jest już problem, bo nie spotkałem u siebie w domu żadnej wtyczki z miejscem na bolec i bez schuko - po za właśnie sonoffem :D

Oczywiście gniazdko można kupić w standardzie z bolcem np. na stronie houseiq.pl Jeżeli zależy nam na tym aby urządzenie było u nas na drugi dzień to zamawiając tam do 13:00 przesyłka wyruszy jeszcze tego samego dnia - fajna opcja w porównaniu z oczekiwaniem tygodniami na zakupy z Aliexpress. I jak zawsze zaznaczam -> kupując w PL mamy gwarancję oczywiście kosztem trochę wyższej ceny. No chyba, że zakupy z Aliexpress zatrzymają nam na celnym, to wtedy opłat pośrednich dochodzi nam przynajmniej 25 zł (obsługa poczty za wezwanie)...

Wracając do samego gniazdka, łączy się ono z chmurą Tuya czyli Smart Life, można je oczywiście podłączyć do Google Home i stamtąd nim zarządzać. IFTTT jak zawsze też jest dostępne, więcej możecie zobaczyć na zdjęciach!


Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!