Tuya (Smart Life) Switch Module - przełącznik

Tuya (Smart Life) Switch Module - przełącznik

Najprościej urządzenie nazwać wewnątrz puszkowym, działa dokładnie na takiej samej zasadzie jak Shelly ale jest większe i ma zdecydowanie mniej możliwości. Urządzenie trafiło do mnie ze sklepu www.houseiq.pl

Urządzenie kupisz w Polsce tutaj 56 zł lub na Aliexpress od 9$ (35zł) tutaj

W tym teście nie obejdzie się bez porównania do Shelly 1, który zaskoczył mnie możliwościami i testowałem go dość niedawno, więc kilka zdjęć będzie ze sobą podobnych. 

Switch Module_1 

Urządzenie jest mniejsze niż Sonoff Basic (białe po prawej) ale też większe od Shelly (niebieski po lewej), który pod tym względem jest bezkonkurencyjne.

Switch Module_2 Switch Module_1

Do puszki na szerokość wchodzi idealnie (standardowa 6cm, o ile nie mamy sztywnych kabli ). Jednak na głębokość do puszki standardowej czyli płytkiej (głębokość 4 cm) nie ma szans aby weszła z przełącznikiem fizycznym (patrz obrazek - odstaje). Musimy zastosować głęboką puszkę czyli 6cm, na szczęście w większości mieszkań właśnie taką znajdziemy - jednak sztywność kabli montaż na pewno nam trochę utrudni. 

Zastosowanie i konfiguracja

Przełącznik wykorzystamy jedynie z przełącznikami fizycznymi: zwykłymi lub schodowymi, ponieważ reaguje na każdą zmianę stanu (wyłączenie prądu oraz włączenie prądu).

Switch Module_1

Nie mamy tutaj żadnej możliwości konfiguracji przełącznika w oprogramowaniu. A no własnie konfiguracja - ja prawie zawału dostałem jak urządzenie zaczęło piszczeć, myślałem, że zrobiłem jakieś zwarcie a się okazuje, że zastosowali tam bzyczek zamiast diody i to jest informacja o wejściu w tryb parowania... Pamiętajcie o najważniejszym - w puszcze gdzie znajdować się będzie przełącznik potrzebujemy P (L - na obrazku) czyli stałego zasilania!

Switch Module_3Switch Module_5Switch Module_4

Shelly dawało zdecydowanie większe możliwości ale czy jest nam to potrzebne? To musimy ustalić sami. 

Podsumowanie

Jeżeli potrzebujemy tylko usmartnić nasz przełącznik i mamy na to miejsce, to urządzenie jest wystarczające tylko, że... kosztuje tyle samo co Shelly 1 (w Polsce, jeżeli kupujemy za granicą to cena nie przekracza 35 zł) ! Więc szczerze? Nie widzę sensu kupować czegoś w tej samej cenie, ze słabszym oprogramowaniem co zajmuje więcej miejsca - naprawdę będzie więcej problemów z instalacją fizyczną niż wygląda to na pierwszy rzut oka.

Przełączniki można kupić na stronie houseiq.pl Jeżeli zależy nam na tym aby urządzenie było u nas na drugi dzień to zamawiając tam do 13:00 przesyłka wyruszy jeszcze tego samego dnia - fajna opcja w porównaniu z oczekiwaniem tygodniami na zakupy z zagranicy. I jak zawsze zaznaczam -> kupując w PL mamy gwarancję oczywiście kosztem trochę wyższej ceny. No chyba, że zakupy z zagranicy (nie europy) zatrzymają nam na celnym, to wtedy opłat pośrednich dochodzi nam przynajmniej 25 zł (obsługa poczty za wezwanie)...

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Śrubokręt elektryczny Xiaomi Wowstick 1F+

Od: 138 zł 179 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Śrubokręt elektryczny z 69 elementami! Wygodny, szybki i naprawdę przydatny w skręcaniu i rozkręcaniu różnych rzeczy! Wysyłka z magazynu w Czechach to szybka dostawa i gwarancja braku CŁA/VAT!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||