Smart DGM - Plug Energy Monitoring (PP-W161)

Smart DGM - Plug Energy Monitoring (PP-W161)

Bardzo fajne, małe gniazdko smart od polskiego dystrybutora z możliwością monitoringu poboru prądu.

Dystrybutor_1

Zacznijmy może od początku - DGM jest zarówno producentem (spółka DGM HK) i importerem/dystrybutorem na terenie Polski (spółka DGM PL). Produkty tej firmy możemy znaleźć u dostawy prądu Energia.pl, Selgros oraz Sklep Media. To pokazuje, że nie jest to przypadkowa firma, która pojawiła się na chwilę, natomiast można spodziewać się naprawdę dobrego wsparcia - zwłaszcza, że chmura opiera się na sprawdzonej przez wielu użytkowników Tuya (Smart Life) ale jest to specjalna dedykowana, wyłącznie pod produkty Smart DGM aplikacja. Oczywiście urządzenie możemy podłączyć pod Smart Life - używając tego sposobu. Obecnie urządzeń Smart DGM nie podłączymy do aplikacji Tuya (Smart Life)

W101 W161_1

Smart Gniazdko PP-W161 to najmocniejsza wersja, bez problemu obsłuży 16A czyli 3500W oraz ma wspomniany wcześniej monitoring poboru energii (jest też największa bo 1 cm wyższa i 0,5cm szersza od podstawowej wersji 2kW bez monitoringu czyli PP-W101).

S26 W161_1

W porównaniu z Sonoff S26 jest malutka - zresztą zobaczcie zdjęcie. 

Aplikację Tuya (Smart Life), opisywałem już wstępnie na blogu przy okazji innego urządzenia, a Smart DGM bazuje dokładnie na niej z tym fajnym wyjątkiem, że jest świetnie spolszczona. Dla mnie szkoda, że nie ma na pierwszym ekranie od razu widocznego poboru energii jak to ma miejsce w eWeLink. 

Podstawowe możliwości to włącz/wyłącz, timer, odliczanie oraz sprawdzanie poboru prądu jak i oczywiście synchronizacja z Google Home i Alexą oraz IFTTT. Pierwszą konfigurację możecie zobaczyć na zdjęciach, tam też dokładny opis krok po kroku jak ją wykonać. 

Oczywiście nie zapominajmy po co kupujemy urządzenia smart, bo nie jest to tylko oszczędność (aczkolwiek tak głównie to tłumaczę swojej drugiej połówce) ale najważniejsza jest automatyzacja i scenariusze pomiędzy urządzeniami SmartDGM takimi jak wyłączenie pralki przy informacji o zalaniu lub włączenie grzejnika elektrycznego (gniazdko 16A) przy temperaturze poniżej 5 °C temp. zewn. Oczywiście, możemy to spiąć razem w IFTTT i wtedy nie ogranicza nas już tylko jedna platforma! 

Firma ma ogromny potencjał bo jest chyba pierwszą, która kierowana jest zdecydowanie dla laika i jest w 100% po polsku. Zresztą zobaczcie prezentację video. Ładny design, miniaturyzacja i prostota podłączenia oraz konfiguracji. 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!


Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj projekt na  lub