Smart DGM - Przełącznik Ścienny (LS-W21)

Smart DGM - Przełącznik Ścienny (LS-W21)

Najładniejszy dotykowy, inteligentny przełącznik ścienny jaki miałem przyjemność testować!

O Smart DGM pisałem podczas testów Smart Gniazdka z monitoringiem poboru prądu. Chmura opiera się na aplikacji Tuya (Smart Life) ale jest to specjalna dedykowana, wyłącznie pod produkty Smart DGM aplikacja. Oczywiście urządzenie możemy podłączyć pod Smart Life - używając tego sposobu. Obecnie urządzeń Smart DGM nie podłączymy do aplikacji Tuya (Smart Life)

LS-W21_13 LS-W21_8

Przełącznik wewnętrzną budową przypomina Sonoff Touch - są to te same przyciski dotykowe (pokryte folią) tylko rozstawione pionowo. Jednak mam wrażenie, że są po prostu bardziej czułe. No i ten wygląd <3

LS-W21_4 LS-W21_7

Przełącznik ma jednak jeden i to poważny minus - jego obudowa jest bardzo duża i wchodzi na styk do puszki (60mm) - jeżeli mamy dwie śruby to wejdzie, niestety gdy mamy puszkę z czterema śrubami to będziemy musieli wciskać na siłę lub delikatnie zeszlifować obudowę lub puszkę (brakuje dosłownie 2mm - 2 minuty roboty).

LS-W21_11LS-W21_12

Jednak powyższy problem to nic w porównaniu z tyłem obudowy, (pierwsze zdjęcie to Smart DGM a drugie to Sonoff) kto projektował te zaczepy na śruby powinien smażyć się w piekle! Je również spiłowałem (5 minut roboty) na równo z resztą obudowy (tak jak ma to Sonnoff Touch). Dzięki temu obudowa przylega do ściany a nie odstaje nieładnie. Oczywiście do puszki 70mm wejdzie idealnie, więc nie jest to jakaś większa niedogodność.

LS-W21_1LS-W21_2

Wpis zacząłem od wyglądu tego przełącznika i tutaj naprawdę jest klasa sama w sobie! Kolor podświetlenia jest błękitno-niebieski, nie razi w nocy i jest przyjemny dla oka (nie jest to mocna niebieska dioda jak w Sonoff Touch). Ikony są wycięte bardzo wyraźny a podświetlenie sygnału WIFI bardzo wyraziste. Jeżeli mamy blisko lustra lub metalowe elementy, to przełącznik będzie się z nimi idealnie komponować dzięki delikatnym lustrzanym trójkątom na obudowie. Mamy tutaj zastosowane szkło hartowane i to widać od razu!

LS-W21_14

Na uwagę zasługuje też pełne spolszczenie instrukcji, tego nie znalazłem u innych producentów, których urządzenia testowałem ;)

Aplikację Tuya (Smart Life), opisywałem już wstępnie na blogu przy okazji innego urządzenia, a Smart DGM bazuje dokładnie na niej z tym fajnym wyjątkiem, że jest świetnie spolszczona. Niestety tutaj mamy biedę pod względem konfiguracji - nie ma możliwości wyłączenia choćby podświetlenia sygnału WIFI. Po za tym, wszystko działa poprawnie a fizyczne przyciski troszkę lepiej niż w Sonoff Touch.  Mnie osobiście bardzo cieszy, że guzik jest jeden nad drugim a nie obok siebie (w łazience, gdzie użyłem tego przełącznika, mam światło górne i podświetlenie dekoru - więc idealnie góra i dół).

Smart Life_1Smart Life_3Smart Life_2

Podstawowe możliwości aplikacji to włącz/wyłącz, timer i oczywiście synchronizacja z Google Home i Alexą oraz IFTTT. Pierwszą konfigurację możecie zobaczyć na zdjęciach podczas opisywania Smart DGM - Plug Energy Monitoring (PP-W161).

Oczywiście nie zapominajmy po co kupujemy urządzenia smart, bo nie jest to tylko oszczędność (aczkolwiek tak głównie to tłumaczę swojej drugiej połówce) ale najważniejsza jest automatyzacja i scenariusze pomiędzy urządzeniami SmartDGM takimi jak choćby czujnik ruchu połączony z włącznikiem światła. Oczywiście, możemy to spiąć razem w IFTTT i wtedy nie ogranicza nas już tylko jedna platforma! 

Firma ma ogromny potencjał bo jest chyba pierwszą, która tak mocno stawia na design produktu smart i jest w 100% po polsku. Zresztą zobaczcie prezentację video. Ładny design, bezpieczeństwo i prostota podłączenia oraz konfiguracji. 

 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Oczyszczacz Xiaomi Smartmi TVOC

Od: 449 zł 799 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Świetna konkurencja dla Xiaomi 3H z dodatkowym czujnikiem TVOC, działa z aplikacją Xiaomi Home! Jednak najważniejsze, że pasują standardowe filtry z oczyszczaczy 3H/3C i podobnych. W zestawie filtr czarny, czyli HEPA13 - do tego europejskie normy powietrza i automatyzacji.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub