Smart Żarówka z Biedronki - Smart DGM (L-WT9W1)

Smart Żarówka z Biedronki - Smart DGM (L-WT9W1)

To najtańsza smart żarówka WiFi (bez potrzeby posiadania dodatkowej bramki) 800lm /  E27 / 9W, dostępne w "polskim" sklepie (Biedronka) w prawie każdym mieście i z 2 letnią gwarancją oraz prawem zwrotu!

O firmie Smart DGM przeczytasz w tym artykule: Smart DGM - Plug Energy Monitoring (PP-W161). Warto też przeczytać ten artykuł: Smart Gniazdko z Biedronki - Smart DGM (PP-W162)

Żarówka nie wymaga bramki

Najważniejsze w żarówkach WiFi jest to, że nie wymagają dodatkowej bramki. Co to dokładnie znaczy? Możesz o tym przeczytać więcej tutaj: Smart Home - pierwsze zakupy - od tego zacznij

Żarówka oczywiście w pełni integruje się z Google Home, może tam zmieniać barwę światła oraz jego natężenie. Oczywiście aby wszystko skonfigurować potrzebujemy do tego aplikacji Smart Lilfe.

Podłączenie i konfiguracja urządzenia

Zwróć uwagę, że używam tutaj oprogramowania Smart Life a nie Smart DGM - dlaczego? Ponieważ są to urządzenia w ekosystemie Tuya, możemy zakupić urządzenia od różnych producentów i spiąć je wszystkie w jednym oprogramowaniu. Czyli jeżeli będziemy chcieli rozbudować nasz system o urządzenie którego Smart DGM nie ma je inny producent (który działa w chmurze Tuya) to bez problemu je podłączymy!
Obecnie urządzeń Smart DGM nie podłączymy do aplikacji Tuya (Smart Life)

Plusy

Cena, cena i jeszcze raz cena - smart żarówka z możliwością regulacji temperatury oraz natężenia światła z konkurencji np. Yeelight, ściągana z Chin to koszt w największej promocji 50 zł a tutaj w regularnej cenie kupimy ją za 39,99 zł to po prostu skarb, brać ile wlezie!

Pobór prądu jest zdecydowanie niższy, niż w pozostałych urządzeniach tego typu opartych na WiFi - w trybie czuwania jest to zaledwie 0.4W. Pobór prądu na maksymalnej jasności to 9.5W, a ustawiona żarówka na 15% jasności pobiera zaledwie 2.5W.

Po przywrócenia zasilania czy też normalnym włączeniu (np. aplikacją) pamięta ona stan barwy oraz natężenia światła.

Minusy

Urządzeniom z ekosystemu Tuya nie da się zmienić trybu pracy po zaniku zasilania. Tzn. zawsze po powrocie zasilania urządzenia Tuya będą wyłączone. Żarówka natomiast, po zamontowaniu lub powróceniu prądu, zawsze będzie włączona!  Każdy inny producent (w tym Sonoff czy Xiaomii) taką opcję ma, a dokładnie 3 do wyboru: włączone, wyłączone, zapamiętany ostatni stan.

Mamy tutaj bardziej skokowe zmiany włączania oraz zmiany natężenia. W Yeelight wszystko jest mięciutkie, pięknie się ściemnia przy wyłączeni aż do zera. Tutaj mamy lekki skok - jednak zdecydowanie płynniejszy niż w przypadku zwykłej żarówki LED.

Polecenia głosowe w Google Home

Bez problemu zmienimy barwę światła np. change NAZWA light to white, czy też warm white. Jeżeli powiemy: change NAZWA light to 10% no zmieni się nam natężenie.

Integracja z Home Assistant

Urządzenie bez problemu jesteśmy w stanie zintegrować z Home Assistant, nie wiesz co to takiego? Przeczytaj tutaj i nie myl tego z Google Home: Home Assistant - instalacja oraz sprzęt - od tego zacznij.

Żarówką możemy zarządzać w pełni jak w Google Home czyli zmieniać natężenie światła oraz jego barwę od ciepłej do zimnej.

Wideo

Pokazuję na nim instalację i przegląd funkcji urządzenia oraz synchronizację z Google Home jak i Home Assistant bez zmiany oprogramowania.

 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Czujnik ruchu Xiaomi Aqara Motion (intensity detection) Zigbee

Od: 46 zł 155 zł | Powiadom gdy cena spadnie

To najlepszy czujnik ruchu jaki miałem w swoich rękach. To jak szybko i niezawodnie działa oraz jakie daje możliwości, jest po prostu fenomenalne. A 2 lata działania na baterii, gwarantowane przez producenta w porównaniu z możliwościami są po prostu genialnie! 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub