Ranking odkurzaczy automatycznych - który najbardziej opłaca się kupić?

Ranking odkurzaczy automatycznych - który najbardziej opłaca się kupić?

Zastanawiasz się jakiego robota sprzątającego wybrać? Chcesz wiedzieć jak działają poszczególne odkurzacze automatyczne? W tym rankingu odpowiem na te pytania i wskażę, który odkurzacz z mopem warto kupić! 

Przedstawianie tutaj odkurzacze najlepiej opłaca się kupić na zagranicznych portalach jak Aliexpress, Gearbest czy Bangood. Jak to robić opisuję tutaj: Jak tanio kupować na Aliexpress lub Amazon? A warunki gwarancji tutaj: Magiczne 15 dni na Aliexpress i jak to jest z gwarancją? 

Czy taki odkurzacz jest dla ciebie?

Przeczytaj te dwa wpisy:  Roborock s50 od Xiaomi EU - odkurzacz robot oraz Robot sprzątający - czego nie powiedzą Wam w sklepie a powinniście to wiedzieć - a ranking jest cały czas aktualizowany! 

Video - pogadajmy o odkurzaczach

Jaki odkurzacza automatyczny wybrać - podstawowe zagadnienia i ranking odkurzaczy w jednym!

Szybkie porównanie

Jeżeli powyższa tabela nie wyświetla się prawidłowo kliknij tutaj - ta wersja posiada zablokowane nagłówki dla łatwiejszego przeglądania. 

Google Home obsługują wyłącznie wersje europejskie odkurzaczy, jednak w dalszym ciągu mamy dostęp do trzech poleceń: stop, charge, start. Nie da się posprzątam głosowo wybranego pokoju bez użycia Home Assistant

Zarządzanie zdalne - to możliwość włączenia odkurzacza nie tylko z telefonu po WiFi ale również jak jesteśmy po za domem w zasięgu dowolnego internetu w komórce czyli w drodze do/z pracy itp. - to w sumie cała idea takiego odkurzacza a nie tylko stałe harmonogramy pracy :)


Cebulowy ranking

Ze względu na ogromną liczbę pytań związanych z tymi modelami i rankingiem - postanowiłem wyróżnić kilka modeli względem 3 różnych kryteriów:

  • Eco Cebula - przecież nie wydam więcej - chcę kupić jak najtaniej!
  • Smart Cebula - im więcej czytam, tym mniej wiem - chcę kupić tanio i dobrze!
  • Power Cebula - shut up and take my money - chcę najlepszego! 

* gdy zostanie wypuszczona stacja opróżniająca kurz natychmiast znajdzie się na pierwszym miejscu w dziale Power!

Mam nadzieję, że teraz łatwiej będzie Wam podjąć decyzję jaki model wybrać, a jeżeli dalej nie wiecie - to czytajcie dalej jak to moim zdaniem wygląda.

Subiektywny ranking

Przypominam, że jest to subiektywny ranking, sam posiadałem Xiaomi S50 i ze względu na rewelacyjną cenę zamówiłem Xiaomi STYJ02YM. Po 3 dniach sprzedałem S50, tak rewelacyjny jest ten nowy odkurzacz i jego opcja mopowania. Super ceny na odkurzacze znajdziesz w dziale Promocje na naszym blogu.

Dlaczego nie ma tutaj modeli iRobot Roomba? Ponieważ uważam ich zakup za nieopłacalny względem tego co sobą reprezentują a ich marketing w sieci mi się bardzo nie podoba. Nie zrozumcie mnie źle, to bardzo dobre produkty tylko za wysoko wycenione względem swoich możliwości. 

17. Xiaomi Mijia 1S - kup za 1100 zł

Obecnie najdziesz zdecydowanie coś lepszego w tej cenie!

16. BlitzWolf BW-VC1 (770 zł )

Znajdziesz coś lepszego w tej cenie.

15. Xiaomi Mijia G1 - kup za 650 zł

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Mijia Mi G1 - pełna recenzja

14. Yeedi K650 - kup za 620 zł

Nowość na rynku o bardzo dobrej jakości sprzątania i mocy!

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Yeedi K650 - pełna recenzja 

13. Ilife V7s Plus (530 zł)

Bardzo ciekawy prosty model na start! 

12. Xiaowa E35 Plus (1050 zł)

Znajdziesz coś lepszego w tej cenie. 

11. Xiaomi Roborock S5 / S50 / S55 - kup za 1100 zł

Obecnie tego modelu prawie nie uda się nam znaleźć, lepiej kupić coś z wyższych pozycji. 

Odkurzacz miał premierę już prawie 2 lata temu - był fenomenem. Został pierwszym który w rankingach zaczął wygrywać z 2x droższą Roombą i miał takie możliwości sieciowego sprzątania! W dalszym ciągu jest rewelacyjny ale jeżeli miałbym kupować odkurzacz teraz, zdecydowałbym się w tej samej cenie kupić roboty z miejsca 1. Jeżeli możesz go odkupić / kupić w cenie niższej niż 1000 zł to nawet się nie zastanawiaj ;) 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Roborock s50 od Xiaomi EU - odkurzacz robot

10. iLife A9S (1100 zł)

Nie posiada skanowania laserowego ale specjalną kamerę, która robi to prawie tak samo - dzięki temu jest też niższy od odkurzaczy z radarem. Łączy w sobie wszystko co najlepsze w odkurzaczach iLife (czyli cenę i możliwości). Niespotykana technologia mopowania podłogi: szmatka mopa wprowadzana jest w wibracje, które zwiększają skuteczność sprzątania. Jak każdy iLife z wyższej półki posiada dwie szczotki boczne. Jest to najlepszy z dostępnych robotów do mopowania - dodatkowo można stosować płyn Blue Star i radzi sobie z zaschniętymi plamami.

9. Xiaomi Mijia 1C - kup za 850 zł

Rewelacyjny odkurzacz za taką cenę, idealny wybór jeżeli nie potrzebujesz lepszej laserowej nawigacji! Od kiedy pojawił się Dreame F9 (patrzy niżej) z większą baterią a pozostałymi możliwościami takimi samymi, to warto jego brać! 

1C_1 

Mopowanie i ssanie 2500PA. Do tego aplikacja i obsługa WiFi - nie ma lasera ale korzysta z optycznej nawigacji. Generuje mapę i można korzystać z aplikacji Mi Home! Jest niski bo zaledwie 82mm i zbiornik na 200ml a czas pracy to do 90 minut, więc starczy spokojnie na 60m mieszkanie. Nie mylcie tego modelu z G1 (Essential)

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Mija 1C (Vacuum Mop) - pełna recenzja

8. Xiaomi Dreame F9 - kup za 800 zł

Dreame F9_1

Czy Dreame F9 to brat bliźniak Xiaomi Mija 1C? Zdecydowanie nie! Większa bateria i dzielenie mieszkania na pokoje - to pierwsze co zauważyłem - więcej pokaże Kaja na testach!

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Dreame F9 - pełna recenzja 

7. Proscenic M7 Pro+ - kup za 1800 zł

Proscenic M7 PRO_1

Jest to mój pierwszy model ze stacją opróżniającą kurz, więc ogromnie się cieszyłem gdy do mnie dotarł. Cenowo nie jest droższy od konkurencji bez takiej bazy - więc naprawdę warto się nim zainteresować! 

Robot swoją budową bardzo przypomina Roborocka - wieżyczka na środku, czujniki. Co go odróżnia? To brak możliwości podniesienia klapy górnej - nie posiada jej - zbiornik na kurz wyjmujemy tyłem! Jest to naprawdę bardzo ciekawy model, który cieszę się, że mogłem przetestować! No dobrze ale co nam daje taka baza? Mniej kurzu - nie musimy tak często opróżniać odkurzacza a jak chcemy to zrobić to wyjmujemy worek i mamy minimalny z nim kontakt. Dla alergików cudowne rozwiązanie! Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla Roborocków i Viomi, które zdominowały ranking na tej stronie! 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Proscenic M7 PRO+ - pełna recenzja 

6. Xiaomi Roborock S6 - kup za 2100 zł

rodzaje_3

Jest to świetny następca S5, jednak jego główną przewagą była możliwość sprzątania wybranych pokoi, obecnie prawie wszystkie modele to wspierają. W dalszym ciągu jest cichszy, mocniejszy od S5 oraz może sprzątać bez głównej szczotki - obecnie prawie wszystkie to potrafią -przy długowłosych partnerkach cudo! Posiada największą baterię - pod względem zaawansowania jest to najlepszy robot w rankingu - ale czy jest najbardziej opłacalnym zakupem? Zdecydowanie nie. 

5. VIOMI V3 - kup za 1800 zł

Viomi V3_1

Gdyby Viomi V3 posiadał strefy nie mopowania (nie mylić ze strefami gdzie ma nie wjeżdżać), zdecydowanie wyprzedziłby Roborocka S5 MAX, tak to mimo genialnego mopowania w Y (jodełkę) uplasował się tuż za nim!

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj:  Odkurzacz Xiaomi VIOMI V3 - pełna recenzja

4. Dreame D9  - kup za 1300 zł

Pojawienie się tego modelu namieszało na rynku! Cena do możliwości jest tak rewelacyjnie spasowana, że to aż szokuje! Mocno zastanawiam się, czy nie powinien zająć pierwszego miejsca - jeżeli kupujesz go w Polsce to zdecydowanie jest to najlepszy wybór pod względem ceny.

Rozbierana szczotka, duża bateria, świetna nawigacja, dobre mopowanie. Szybkość działania i nie gubienie się w pomieszczeniach - to podstawowe zalety. Jak dodasz do tego największa moc (3000Pa) to  nagle okazuje się, że mamy tutaj lidera!

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj:  Odkurzacz Xiaomi Dreame D9 - pełna recenzja

3. VIOMI S9 - kup za 2500 zł

Najlepsze parametry i możliwości nie patrząc na cenę!

Jest to kolejny model ze stacją opróżniającą kurz. Mniej kurzu - nie musimy tak często opróżniać odkurzacza a jak chcemy to zrobić to wyjmujemy worek i mamy minimalny z nim kontakt. Dla alergików cudowne rozwiązanie! 

Zwiększona moc, ogromna bateria. Wieżyczka nareszcie na środku!!! Rozpoznawanie dywanów. A nowo zaprojektowany pojemnik (z wyrzucaniem kurzy od tyłu) i nowym sposobem dystrybucji wody - gwarantuje zero wycieków! Od kiedy wprowadzili strefy NOMOP, odkurzacz mimo swojej ceny awansował kilka pozycji w górę - kocham takie aktualizacje oprogramowania! 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Viomi S9 / Alpha A1 (ze stacją) - pełna recenzja 

2. Xiaomi Roborock S5 MAX - kup za 1700 zł

Najlepsze parametry i możliwości względem ceny!

S5 MAX_1

Gdy Xiaomi wypuściło model Roborock S6, który nie różnił się wiele od S5, sprzedaż tego modelu (S6) była niższa niż oczekiwano a to ze względu na prawie 2x wyższą cenę. Xiaomi postanowiło wypuścić model tańszy, który miał być pomiędzy S5 a S6 - jednak zrobili go tak dobrym odkurzaczem, że wyprzedził S6 - zwłaszcza ze względu na cenę.

Jego największą zaletą jest wyznaczanie stref gdzie nie ma mopować a osobno strefy gdzie w ogóle ma nie wjeżdżać - czyli możemy zaznaczyć dywan i go odkurzy ale jak ma mopa to już na niego nie wjedzie - genialne!

S5 Max oferuje, względem swojego poprzednika (S5): dłuższy czas pracy, większy zbiornik na wodę i kurz, regulację nawilżenia szczotki, większą moc ssania i mniejszą głośność. 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Roborock S5 MAX - pełna recenzja  

1. Trojaczki: Viomi SE i Viomi V2 PRO oraz STYJ02YM w Europie Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro - kupisz tutaj SE: 1200 zł / V2: 1300 zł / STYJ: 1200 zł

Najlepsza cena względem jakości!

VIOMI STYJ02YM SE PRO_1  

Czas na niekwestionowanego zwycięzcę. Skoro odkurzacz może wrócić do bazy jak się rozładuje a starczy mu baterii spokojnie na 120m2 to po co brać coś droższego? Odkurzacze te Viomi V2 Pro oraz Viomi SE i oczywiście STYJ02YM (który występuje pod wieloma nazwami np. Europejska wersja to Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro występuje on też pod symbolem STYTJ02YM). Wszystkie są identyczne a różnią się tylko ceną i akcesoriami - tańszy o prawie 200 zł jest Xiaomi STYJ02YM, który możemy kupić już od 1200 zł, sprawdź stronę Promocje na naszym blogu.  

W zestawie VIOMI SE: 1 zbiornik 2w1. W STYJ02YM są dwa: na kurz osobny + 2w1. W Viomi V2 PRO są 3 pojemniki: kurz, 2w1 oraz tylko do mopowania. STYJ02YM wersja Global nie obsługuje pięter, Viomi V2 obsługuje piętra! Pojemnik można bez problemu dokupić za ok 15/20$. Viomi SE na papierze na troszkę mocniejszy silnik do swoich braci.

Te trzy modele odkurzacza są niższe o 2mm (9,45 cm) od Roborock S5 / S6 (9,65 cm) i ta różnica w mojej kuchni pozwala, nareszcie, bez problemu posprzątać pod szafkami (cokołami). A do tego mopują w Y (jodełkę) co jest po prostu genialnie! 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi STYJ02YM (Viomi V2 PRO) - pełna recenzja 

Podsumowanie

Zajęcie pierwszego miejsca jest jednoznaczne ale w skrócie można to opisać tak: jeżeli zależy nam na mopowaniu to bierzemy VIOMI - jego mopowanie w jodełkę (Y) jest rewelacyjne i serio nie jest to w końcu mazanie podłogi a wycieranie jej dość dokładnie. Do tego 3 poziomy mechanicznego dystrybuowania wody robią swoje. No i jest troszkę niższy, więc wjedzie pod standardowe cokoły z mebli kuchennych IKEA. 

Jeżeli nam na tym nie zależy, śmiało możemy patrzeć w kierunku Roborocka - który ma trochę więcej czujników ale przez to nie potrafi obsłużyć dywanu kontrastowego długowłosego bo myśli, że to schody i spadnie. Niestety Viomi nie ma stref noMOP (które posiada S5MAX, S6, S6VMAX) które pozwalają zaznaczyć 2 rodzaje stref gdzie ma nie wjechać: 1. nigdy tam nie jedź a 2: nie jedź tam kiedy mopujesz - czyli możemy w prosty sposób oznaczyć np. dywany aby ich nie zmoczył! W Viomi musimy kombinować i na czas mopowania zrobić im tam strefę noGO.

Kliknij i sprawdź aktualne promocje na te odkurzacze.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!


Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj projekt na  lub