Ranking odkurzaczy automatycznych - który najbardziej opłaca się kupić?

Ranking odkurzaczy automatycznych - który najbardziej opłaca się kupić?

Zastanawiasz się jakiego automatycznego robota sprzątającego wybrać? Chcesz wiedzieć jak działają poszczególne odkurzacze automatyczne? W tym rankingu odpowiem na te pytania i wskażę, który odkurzacz z mopem warto kupić! 

Przedstawianie tutaj odkurzacze najlepiej opłaca się kupić na zagranicznych portalach jak Aliexpress, Gearbest czy Bangood. Jak to robić opisuję tutaj: Jak tanio kupować na Aliexpress lub Amazon? A warunki gwarancji tutaj: Magiczne 15 dni na Aliexpress i jak to jest z gwarancją? 

Czy taki odkurzacz jest dla ciebie?

Przeczytaj te dwa wpisy:  Roborock s50 od Xiaomi EU - odkurzacz robot oraz Robot sprzątający - czego nie powiedzą Wam w sklepie a powinniście to wiedzieć - a ranking jest cały czas aktualizowany! 


Video - pogadajmy o odkurzaczach

Jaki odkurzacza automatyczny wybrać - podstawowe zagadnienia i ranking odkurzaczy w jednym!


Szybkie porównanie

Jeżeli poniższa tabela nie wyświetla się prawidłowo kliknij tutaj - ta wersja posiada zablokowane nagłówki dla łatwiejszego przeglądania. 

Obecnie odkurzacze możesz już wysyłać do posprzątania wybranych pomieszczeń przez Google Home - sprawdź tabelkę, które modele to umożliwiają.

Zarządzanie zdalne - to możliwość włączenia odkurzacza nie tylko z telefonu po WiFi ale również jak jesteśmy po za domem w zasięgu dowolnego Internetu w komórce czyli w drodze do/z pracy itp. - to w sumie cała idea takiego odkurzacza a nie tylko stałe harmonogramy pracy :)


Cebulowy ranking


Ze względu na ogromną liczbę pytań związanych z tymi modelami i rankingiem - postanowiłem wyróżnić kilka modeli względem 3 różnych kryteriów:

  • Eco Cebula - przecież nie wydam więcej - chcę kupić jak najtaniej!
  • Smart Cebula - im więcej czytam, tym mniej wiem - chcę kupić tanio i dobrze!
  • Power Cebula - shut up and take my money - chcę najlepszego! 

* posiada lub można dokupić stację wysysającą kurz.

Mam nadzieję, że teraz łatwiej będzie Wam podjąć decyzję jaki model wybrać, a jeżeli dalej nie wiecie - to czytajcie dalej jak to moim zdaniem wygląda.

Subiektywny cebulowy ranking


Dlaczego nie ma tutaj modeli iRobot Roomba? Ponieważ uważam ich zakup za nieopłacalny względem tego co sobą reprezentują a ich marketing w sieci mi się bardzo nie podoba. Nie zrozumcie mnie źle, to bardzo dobre produkty tylko za wysoko wycenione względem swoich możliwości. 


Eco Cebula


3. Yeedi K650 - kup za 620 zł 

Nowość na rynku o bardzo dobrej jakości sprzątania i mocy! Jest to najprostszy model z najprostszą nawigacją (żyroskopową) stąd tak niska cena. 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Yeedi K650 - pełna recenzja 

2. Xiaomi Mijia 1C - kup za mnie niż 900 zł

Rewelacyjny odkurzacz za taką cenę, idealny wybór jeżeli nie potrzebujesz lepszej laserowej nawigacji! Od kiedy pojawił się Dreame F9 (patrzy niżej) z większą baterią a pozostałymi możliwościami takimi samymi, to warto jego brać!  

Mopowanie i ssanie 2500PA. Do tego aplikacja i obsługa WiFi - nie ma lasera ale korzysta z optycznej nawigacji. Generuje mapę i można korzystać z aplikacji Mi Home! Jest niski bo zaledwie 82mm i zbiornik na 200ml a czas pracy to do 90 minut, więc starczy spokojnie na 60m mieszkanie. Nie mylcie tego modelu z G1 (Essential)

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Mija 1C (Vacuum Mop) - pełna recenzja 

1. Xiaomi Dreame F9 - kup za mnie niż 800 zł 

Czy Dreame F9 to brat bliźniak Xiaomi Mija 1C? Zdecydowanie nie! Większa bateria i dzielenie mieszkania na pokoje - to pierwsze co zauważyłem - więcej pokaże Kaja na testach!

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Dreame F9 - pełna recenzja 


Smart Cebula


5. Roidmi Eve Plus - kup za mniej niż 1700 zł 

Ten odkurzacz zaskakuje pozytywnie od samego początku! Jest to zdecydowanie najlepszy wybór jeżeli chodzi o możliwości względem ceny, gdy szukamy modelu z bazą. Mopowanie w Y i wszystkie funkcje znane z konkurencji - wygląda wręcz na klona Viomi S9, tylko w zdecydowanie niższej cenie!

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Roidmi Eve Plus (ze stacją) - pełna recenzja 

4. Xiaomi Roborock S5 MAX - kup za mniej niż 1700 zł 

Ten model jest sprawdzony przez tak dużą liczbę użytkowników, że nic Cię w nim nie zaskoczy - jest fenomenalnie dopracowany i w pełni spolszczony od instrukcji po komunikaty głosowe. Dodatkowo głosowo możemy go z telefonu wysłać do sprzątania wybranych pokoi. Duży zbiornik na wodę i naprawdę świetna nawigacja to wyróżniające cechy tego modelu.

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Roborock S5 MAX - pełna recenzja  

2. Xiaomi Trouver Finder  - kup za mniej niż 900 zł 

Przy obecnej cenie tego modelu, zdecydowanie zajął pierwsze miejsce w rankingu Smart - jest to ulepszona wersją Roborocka S5 (nie mylić z S5 MAX), który swojego czasu był fenomenem ale cena? Najlepsze promocje to cena poniżej 900 zł! Urządzenie działa w ekosystemie Xiaomi i też z ich aplikacją Xiaomi Home. 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz automatyczny Xiaomi Trouver Finder - pełna recenzja   

1. Dreame D9 Max Pro  - kup za mniej niż 1000 zł

 

Pojawienie się tego modelu namieszało na rynku! Cena do możliwości jest tak rewelacyjnie spasowana, że to aż szokuje! Mocno zastanawiam się, czy nie powinien zająć pierwszego miejsca - jeżeli kupujesz go w Polsce to zdecydowanie jest to najlepszy wybór pod względem ceny i możliwości!

Rozbierana szczotka, duża bateria, świetna nawigacja, dobre mopowanie. Szybkość działania i nie gubienie się w pomieszczeniach - to podstawowe zalety. Niestety największa moc 3KPa nie przekłada się na ssanie i jest ono zbliżone do Roborock S5 MAX. 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj:  Odkurzacz Xiaomi Dreame D9 Max - pełna recenzja 


Power Cebula


5. Viomi Alpha 2 Pro - kup za mniej niż 2700 zł

Ma dosłownie wszystko, kamery, stację... jeździ idealnie i sprząta też idealnie. Jedynie gdyby miał szczotkę z Roborock S7 i podnoszonego mopa, byłby zdecydowanie wyżej. 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj:  Odkurzacz automatyczny VIOMI Alpha 2 Pro - pełny test

4. Dreame Z10 Pro  - kup za mniej niż 1900 zł 

Totalna nowość, która swoją ceną po prostu miażdży konkurencję. Największa moc, najlepsza nawigacja - ponieważ wspomagana jest kamerami z przodu pozwalającymi omijać przeszkody jak kapcie, kable itp. Czyli to wszystko co wyróżnia Roborock S6 VMAX tylko za zdecydowanie mniejszą cenę! 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Dreame Z10 Pro - pełna recenzja 

3. Roborock S7 - kup za mniej niż 2300 zł

Pojawiła się już do niego stacja czyszcząca i nie mogło być inaczej - znalazł się na pierwszym miejscu! Sami sobie zrobili konkurencję wypuszczając model S7 VMax, jedna wyprzedził go jeszcze jeden odkurzacz według mnie ;) Czy podnoszony mop wibracyjny to bajer czy rzeczywiście coś zmienia? Zmienia i to bardzo - podłoga jest zdecydowanie lepiej umyta niż w przypadku VIOMI i ich jodełkowania i nareszcie nie muszę wybierać pomiędzy mopowaniem a odkurzaniem bo sam podnosi go na dywanach.

Do tego nowa gumowa szczotka - zero wplątanych długi włosów - dalej mnie to pozytywnie szokuje ale działa to świetnie! I mówię to po kilku tygodniach używania non-stop tego modelu!

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Roborock S7 - pełny test  

2. Dreame W10 - kup za mniej niż 3300 zł 

Pojawienie się tego modelu na moich testach wywróciło totalnie do góry nogami ten ranking ponieważ zastosowali tutaj zupełnie inne podejście do sprzątania! Obrotowe mopy i mycie oraz suszenie ich w stacji - istne szaleństwo!!! Moi rodzice są w szoku i mówią wprost - to w końcu jest jest odkurzacz który naprawdę myje podłogę (nie mieli u siebie Roborock S7 tylko Viomi V3 Max), więc mega inne podejście powoduje mega inne odczucia użytkowania! Szkoda, że nie zastosowali 3 zbiornika na kurz w stacji, wtedy byłby sztos!

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz i mop obrotowy Dreame W10 - pełny test  

1. Roborock S7 Vmax - kup za mniej niż 3700 zł

Cena to jest istne szaleństwo i to jeszcze za wersję bez bazy... a bazy są dwie w tym uzupełniająca wodę czystą i myjąca mopa po czym wciągająca brudną wodę, baza kosztuje prawie drugie tyle... Do tego oczywiście kurz - czyli aż 3 pojemniki. Ten model ma po prostu wszystko - kamery z przodu do rozpoznawania przedmiotów oraz wszystkie zalety Roborock S7 - pełna miazga!

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: wkrótce!  


Podsumowanie


Obecnie ranking podzielony jest na 3 sekcje. Niby sekcja power jest najlepsza ale... ja zawsze podchodzę do wyboru zdroworozsądkowo. Przez długi czas miałem model STYJ02YM, potem przesiadłem się na S5 MAX, ponieważ za często coś przy bazie przestawiałem i STYJ się gubił. Roborock tego problemu nie ma - on się zawsze odnajdzie.

Obecnie używam S7, ponieważ to jak działa MOP i nowa SZCZOTKA GŁÓWNA jest po prostu miazgą i bije na głowę pozostałe modele, ale niektórzy potrzebują stacji na kurz... od kiedy używam ze stacją marzę o czymś co jeszcze umyje mopa no i wyszło model S7 (PRO lub Max V) ze stacja ULTRA która posiada trzy zbiorniki (woda czysta, brudna oraz kurz) i dodatkowo następuje myciem oraz suszeniem mopa, to moim zdaniem pozamiatało konkurencję pod względem power - żadna Roomba (która używa cały czas optyki a nie lasera) nie będzie miała nawet podskoku do tego modelu. 

Pamiętajcie o wysokości wieżyczki - dla niektórych to nie problem a dla innych... dużo osób wybiera niższe słabsze modele, bo wtedy wjadą im pod jakieś niskie meble - więc wszystkie parametry są ważne, dlatego tak mocno sugeruję posłuchać filmiku a potem poszukać tego co potrzebujemy. A jak już wiesz co kupić, to kup najlepiej jak się da i kliknij poniżej! 

Kliknij i sprawdź aktualne promocje na te odkurzacze.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Ogrzewanie Xiaomi: głowica Aqara E1 ZigBee

Od: 299 zł 299 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Twój Smart Home opiera się na systemie Aqary, ale dotychczas nie było jak zautomatyzować grzejników? A może szukasz głowicy z zewnętrznym czujnikiem temperatury? Od dziś masz już obie opcje! Na rynku pojawiła się nowa smart głowica termostatyczna od Aqary!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||