Ranking odkurzaczy automatycznych - który najbardziej opłaca się kupić?

Ranking odkurzaczy automatycznych - który najbardziej opłaca się kupić?

Zastanawiasz się jakiego robota sprzątającego wybrać? Chcesz wiedzieć jak działają poszczególne odkurzacze automatyczne? W tym rankingu odpowiem na te pytania i wskażę, który odkurzacz z mopem warto kupić! 

Przedstawianie tutaj odkurzacze najlepiej opłaca się kupić na zagranicznych portalach jak Aliexpress, Gearbest czy Bangood. Jak to robić opisuję tutaj: Jak tanio kupować na Aliexpress lub Amazon? A warunki gwarancji tutaj: Magiczne 15 dni na Aliexpress i jak to jest z gwarancją? 

Czy taki odkurzacz jest dla ciebie?

Przeczytaj te dwa wpisy:  Roborock s50 od Xiaomi EU - odkurzacz robot oraz Robot sprzątający - czego nie powiedzą Wam w sklepie a powinniście to wiedzieć - a ranking jest cały czas aktualizowany! 


Video - pogadajmy o odkurzaczach

Jaki odkurzacza automatyczny wybrać - podstawowe zagadnienia i ranking odkurzaczy w jednym!


Szybkie porównanie

Jeżeli poniższa tabela nie wyświetla się prawidłowo kliknij tutaj - ta wersja posiada zablokowane nagłówki dla łatwiejszego przeglądania. 

Obecnie odkurzacze możesz już wysyłać do posprzątania wybranych pomieszczeń przez Google Home - sprawdź tabelkę, które modele to umożliwiają.

Zarządzanie zdalne - to możliwość włączenia odkurzacza nie tylko z telefonu po WiFi ale również jak jesteśmy po za domem w zasięgu dowolnego Internetu w komórce czyli w drodze do/z pracy itp. - to w sumie cała idea takiego odkurzacza a nie tylko stałe harmonogramy pracy :)


Cebulowy ranking


Ze względu na ogromną liczbę pytań związanych z tymi modelami i rankingiem - postanowiłem wyróżnić kilka modeli względem 3 różnych kryteriów:

  • Eco Cebula - przecież nie wydam więcej - chcę kupić jak najtaniej!
  • Smart Cebula - im więcej czytam, tym mniej wiem - chcę kupić tanio i dobrze!
  • Power Cebula - shut up and take my money - chcę najlepszego! 

* posiada stację wysysającą kurz.

Mam nadzieję, że teraz łatwiej będzie Wam podjąć decyzję jaki model wybrać, a jeżeli dalej nie wiecie - to czytajcie dalej jak to moim zdaniem wygląda.

Subiektywny cebulowy ranking


Dlaczego nie ma tutaj modeli iRobot Roomba? Ponieważ uważam ich zakup za nieopłacalny względem tego co sobą reprezentują a ich marketing w sieci mi się bardzo nie podoba. Nie zrozumcie mnie źle, to bardzo dobre produkty tylko za wysoko wycenione względem swoich możliwości. 


Eco Cebula


3. Yeedi K650 - kup za 620 zł 

Nowość na rynku o bardzo dobrej jakości sprzątania i mocy! Jest to najprostszy model z najprostszą nawigacją (żyroskopową) stąd tak niska cena. 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Yeedi K650 - pełna recenzja 

2. Xiaomi Mijia 1C - kup za mnie niż 900 zł

Rewelacyjny odkurzacz za taką cenę, idealny wybór jeżeli nie potrzebujesz lepszej laserowej nawigacji! Od kiedy pojawił się Dreame F9 (patrzy niżej) z większą baterią a pozostałymi możliwościami takimi samymi, to warto jego brać! 

1C_1 

Mopowanie i ssanie 2500PA. Do tego aplikacja i obsługa WiFi - nie ma lasera ale korzysta z optycznej nawigacji. Generuje mapę i można korzystać z aplikacji Mi Home! Jest niski bo zaledwie 82mm i zbiornik na 200ml a czas pracy to do 90 minut, więc starczy spokojnie na 60m mieszkanie. Nie mylcie tego modelu z G1 (Essential)

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Mija 1C (Vacuum Mop) - pełna recenzja 

1. Xiaomi Dreame F9 - kup za mnie niż 800 zł

Dreame F9_1

Czy Dreame F9 to brat bliźniak Xiaomi Mija 1C? Zdecydowanie nie! Większa bateria i dzielenie mieszkania na pokoje - to pierwsze co zauważyłem - więcej pokaże Kaja na testach!

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Dreame F9 - pełna recenzja 


Smart Cebula


5. Roidmi Eve Plus - kup za mniej niż 1700 zł

Ten odkurzacz zaskakuje pozytywnie od samego początku! Jest to zdecydowanie najlepszy wybór jeżeli chodzi o możliwości względem ceny, gdy szukamy modelu z bazą. Mopowanie w Y i wszystkie funkcje znane z konkurencji - wygląda wręcz na klona Viomi S9, tylko w zdecydowanie niższej cenie!

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Roidmi Eve Plus (ze stacją) - pełna recenzja 

4. Xiaomi Roborock S5 MAX - kup za mniej niż 1700 zł

S5 MAX_1

 

Ten model jest sprawdzony przez tak dużą liczbę użytkowników, że nic Cię w nim nie zaskoczy - jest fenomenalnie dopracowany i w pełni spolszczony od instrukcji po komunikaty głosowe. Dodatkowo głosowo możemy go z telefonu wysłać do sprzątania wybranych pokoi. Duży zbiornik na wodę i naprawdę świetna nawigacja to wyróżniające cechy tego modelu.

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Roborock S5 MAX - pełna recenzja  

3. Trojaczki: Viomi SE i Viomi V2 PRO oraz STYJ02YM w Europie Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro - kupisz tutaj za mniej niż SE: 1200 zł / V2: 1300 zł / STYJ: 1200 zł

Najlepsza cena względem jakości!

VIOMI STYJ02YM SE PRO_1  

Odkurzacze te Viomi V2 Pro oraz Viomi SE i oczywiście STYJ02YM (który występuje pod wieloma nazwami np. Europejska wersja to Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro występuje on też pod symbolem STYTJ02YM). Wszystkie są identyczne a różnią się tylko ceną i akcesoriami - tańszy o prawie 200 zł jest Xiaomi STYJ02YM, który możemy kupić już od 1200 zł, sprawdź stronę Promocje na naszym blogu.  

W zestawie VIOMI SE: 1 zbiornik 2w1. W STYJ02YM są dwa: na kurz osobny + 2w1. W Viomi V2 PRO są 3 pojemniki: kurz, 2w1 oraz tylko do mopowania. STYJ02YM wersja Global nie obsługuje pięter, Viomi V2 obsługuje piętra! Pojemnik można bez problemu dokupić za ok 15/20$. Viomi SE na papierze na troszkę mocniejszy silnik do swoich braci. A do tego mopują w Y (jodełkę) co jest po prostu genialnie! 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi STYJ02YM (Viomi V2 PRO) - pełna recenzja 

2. Dreame D9  - kup za mniej niż 1000 zł

Pojawienie się tego modelu namieszało na rynku! Cena do możliwości jest tak rewelacyjnie spasowana, że to aż szokuje! Mocno zastanawiam się, czy nie powinien zająć pierwszego miejsca - jeżeli kupujesz go w Polsce to zdecydowanie jest to najlepszy wybór pod względem ceny i możliwości!

Rozbierana szczotka, duża bateria, świetna nawigacja, dobre mopowanie. Szybkość działania i nie gubienie się w pomieszczeniach - to podstawowe zalety. Niestety największa moc 3KPa nie przekłada się na ssanie i jest ono zbliżone do Roborock S5 MAX. 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj:  Odkurzacz Xiaomi Dreame D9 - pełna recenzja

1. Xiaomi Trouver Finder  - kup za mniej niż 900 zł

Przy obecnej cenie tego modelu, zdecydowanie zajął pierwsze miejsce w rankingu Smart - jest to ulepszona wersją Roborocka S5 (nie mylić z S5 MAX), który swojego czasu był fenomenem ale cena? Najlepsze promocje to cena poniżej 900 zł! Urządzenie działa w ekosystemie Xiaomi i też z ich aplikacją Xiaomi Home. 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz automatyczny Xiaomi Trouver Finder - pełna recenzja  


Power Cebula


5. VIOMI V3 - kup za mniej niż 1400 zł

Viomi V3_1

Gdyby Viomi V3 posiadał strefy nie mopowania (nie mylić ze strefami gdzie ma nie wjeżdżać), zdecydowanie wyprzedziłby Roborocka S5 MAX, tak to mimo genialnego mopowania w Y (jodełkę) uplasował się tuż za nim!

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj:  Odkurzacz Xiaomi VIOMI V3 - pełna recenzja 

4. Roborock S6 MaxV - kup za mniej niż 2200 zł

Jako jedyny posiada z przodu kamery, które rozpoznają przedmioty (kapcie, kable oraz kupy naszych zwierzaków). To powoduje, że inteligentnie obiera trasę i jest w stanie je ominąć. Już nie mogę się doczekać aż zostanie wypuszczony model S7 max/plus, który połączy nową szczotkę, mopa i wspomniane kamery! 

3. VIOMI S9 - kup za mniej niż 2100 zł

Najlepsze parametry i możliwości nie patrząc na cenę!

Jest to kolejny model ze stacją opróżniającą kurz. Mniej kurzu - nie musimy tak często opróżniać odkurzacza a jak chcemy to zrobić to wyjmujemy worek i mamy minimalny z nim kontakt. Dla alergików cudowne rozwiązanie! 

Zwiększona moc, ogromna bateria. Wieżyczka nareszcie na środku!!! Rozpoznawanie dywanów. A nowo zaprojektowany pojemnik (z wyrzucaniem kurzy od tyłu) i nowym sposobem dystrybucji wody - gwarantuje zero wycieków! Od kiedy wprowadzili strefy NOMOP, odkurzacz mimo swojej ceny awansował kilka pozycji w górę - kocham takie aktualizacje oprogramowania! 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Viomi S9 / Alpha A1 (ze stacją) - pełna recenzja 

2. Dreame L10 Pro  - kup za mniej niż 1600 zł

 

 

Totalna nowość, która swoją ceną po prostu miażdży konkurencję. Największa moc, najlepsza nawigacja - ponieważ wspomagana jest kamerami z przodu pozwalającymi omijać przeszkody jak kapcie, kable itp. Czyli to wszystko co wyróżnia Roborock S6 VMAX tylko za zdecydowanie mniejszą cenę! 

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Dreame L10 Pro - pełna recenzja 

1. Roborock S7 - kup za mniej niż 2300 zł

Pojawiła się już do niego stacja czyszcząca i nie mogło być inaczej - znalazł się na pierwszym miejscu! Czy podnoszony mop wibracyjny to bajer czy rzeczywiście coś zmienia? Zmienia i to bardzo - podłoga jest zdecydowanie lepiej umyta niż w przypadku VIOMI i ich jodełkowania i nareszcie nie muszę wybierać pomiędzy mopowaniem a odkurzaniem bo sam podnosi go na dywanach.

Do tego nowa gumowa szczotka - zero wplątanych długi włosów - dalej mnie to pozytywnie szokuje ale działa to świetnie! I mówię to po kilku tygodniach używania non-stop tego modelu!

Przeczytaj pełną recenzje tego odkurzacza tutaj: Odkurzacz Xiaomi Roborock S7 - czyli 24 godzinny test  


Podsumowanie


Obecnie ranking podzielony jest na 3 sekcje. Niby sekcja power jest najlepsza ale... ja zawsze podchodzę do wyboru zdroworozsądkowo. Przez długi czas miałem model STYJ02YM, potem przesiadłem się na S5 MAX, ponieważ za często coś przy bazie przestawiałem i STYJ się gubił. Roborock tego problemu nie ma - on się zawsze odnajdzie.

Obecnie używam S7, ponieważ to jak działa MOP i nowa SZCZOTKA GŁÓWNA jest po prostu miazgą i bije na głowę pozostałe modele, ale niektórzy potrzebują stacji na kurz... więc jak wyjdzie model S7 MAXV ze stacją, to pozamiata konkurencję pod względem power - żadna Roomba (która używa cały czas optyki a nie lasera) nie będzie miała nawet podskoku do tego modelu. 

Pamiętajcie o wysokości wieżyczki - dla niektórych to nie problem a dla innych... dużo osób wybiera niższe słabsze modele, bo wtedy wjadą im pod jakieś niskie meble - więc wszystkie parametry są ważne, dlatego tak mocno sugeruję posłuchać filmiku a potem poszukać tego co potrzebujemy. A jak już wiesz co kupić, to kup najlepiej jak się da i kliknij poniżej! 

Kliknij i sprawdź aktualne promocje na te odkurzacze.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy Roborock H7

Od: 1449 zł 1799 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Nowy model o ogromnej mocy i nareszcie szybkim ładowaniem! Z nowości to magnetyczne przyczepianie akcesoriów - czyli nawet na lodówce :D A do tego zbiornik albo z workiem albo jaki znamy! Lekki i pod marką Roborock - to musi się udać - premiera 2 czerwca! 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub