6 rzeczy, które irytują mnie najbardziej w sterowaniu głosowym przez Google Home

6 rzeczy, które irytują mnie najbardziej w sterowaniu głosowym przez Google Home

Ostatnio wpadam w lekką frustrację związaną z obsługą głosową, a wczoraj to mnie już to pokonało totalnie! Często zdarza się Wam, że głośniki robią zupełnie co innego niż do nich mówicie?

Najczęściej są to pierdoły jak nie zrozumienie do końca frazy (którą milion razy rozumiał poprawienie) czy też stwierdzenie, że coś nie działa ale przejdźmy do konkretów!

6. Activate Vacuum Living Room

Mam udostępniony skrypt w Home Assistant, który aktywuje sprzątania danego pokoju - jednak za nic na świecie nie potrafił zrozumieć tego polecenia, wystarczyło skrócić nazwę do Vacuum Living czyli usunąć z nazwy Room i działa prawie za każdym raze. 

5. Start Vacuum

Nie wiem czy on to robi na złość czy po prostu lubi mi puszczać kawałek na spotify o odkurzaczach ale dzieje się to raz w tygodniu ;)

4. Turn On Black Light

Mam lampę nazwaną Black Light i nie wiem czemu raz mówi, że jej nie mam skonfigurowanej, mimo, że jest... więc następnie mówię Turn On Black Lamp - działa. Kolejnego dnia, pamiętam, że Light nie działał więc mówię Lamp... urządzenie nie skonfigurowane, wkurzony mówię Light - o co chodzi, do teraz nie wiem...

3. Activate

Generalnie kiedyś skrypty działały bez activate, teraz trzeba to dodać przed każdym poleceniem. Co ciekawe, rutyny są wywoływane bezpośrednio. Oczywiście raz się zmieniło i activate nie działało (mówił, że nie wie o co chodzi) aby znowu po dwóch dniach, trzeba było to mówić - na szczęście obecnie trzeba to mówić już zawsze.

2. Hej Google a Ok Google

Nie wiem dlaczego ale czasami po prostu nie chce zareagować na hej... za to bez problemu reaguje na ok... oczywiście kolejnego dnia - bez problemu reaguje na te frazy. 

1. Receiver Volume Down

To rzecz, która pokonała mnie totalnie - wczoraj chciałem zmniejszyć głośność na amplitunerze - rutyna która wywołuje polecenie (skrypt Home Assistant): activate Yamaha volume down, mówię raz nie działa... Mówię drugi raz, nie działa... Wkurzony mówię trzeci raz a ten mi zwiększył głośność 3x - tak, że nie byłem w stanie przekrzyczeć muzyki aby ją ściszyć - wyobrażacie sobie - musiałem szukać pilota!!! ;)

Podsumowanie

Nie zrozumcie mnie źle, jestem mega zadowolony jak to działa i używam poleceń głosowych bardzo często - jednak, te rzeczy, które pojawiają się mega losowo i rzadko potrafią mnie niesamowicie wyprowadzić z równowagi... Genialnym rozwiązaniem było wprowadzenie czułości wykrywania frazy Ok Google - nareszcie nie jest to równoznaczne z głośnością urządzenia!

A jak jest u Was? Dajcie znać, co Was irytuje najbardziej!

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Oczyszczacz Xiaomi Smartmi TVOC

Od: 449 zł 799 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Świetna konkurencja dla Xiaomi 3H z dodatkowym czujnikiem TVOC, działa z aplikacją Xiaomi Home! Jednak najważniejsze, że pasują standardowe filtry z oczyszczaczy 3H/3C i podobnych. W zestawie filtr czarny, czyli HEPA13 - do tego europejskie normy powietrza i automatyzacji.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub