Porównanie czułości smart przełączników dotykowych

Porównanie czułości smart przełączników dotykowych

Wielu z Was pyta o czułość przełączników dotykowych, więc czas na test porównawczy: Sonoff Touch EU | Smart DGM | Tuya Curtain Smart Life

Zacznijmy od cech wspólnych - każdy z przełączników reaguje wyłącznie w obrębie swojej strefy dotykowej oznaczonej na szklanym panelu, po za tą strefą można pukać, stukać i chuchać a nic nie uzyskamy. Co powoduje, że generalnie łatwiej włączyć przełącznik całą dłonią (bo jeden z palców trafi w strefę) niż celować palcem.

Bez płytki_2 LS-W21_3 Touch bez płytki_1

Konstrukcja przycisków Sonoff Touch jak i Smart DGM to płytki dotykowe a Tuya Curtain ma sprężynki pod płytką szklanym panelem.

Bez płytki_1

Jednoznacznie mogę napisać, że najlepiej wypada właśnie włącznik z tymi sprężynkami (dociskają one do szklanego panelu, przez co jest on idealnie reagujący na dotyk) ale najciekawsze, że w niczym nie ustępuje mu Smart DGM!

Niestety Sonoff Touch jest daleko za nim. Czułość możecie zobaczyć na filmie podczas dotykania przełączników kością a nie opuszkiem palca - Sonoff Touch jest niewzruszony na nasz dotyk. Nie mówiąc o zauważalnym opóźnieniu względem włączenia światła, czego nie ma w pozostałych urządzeniach. 

Możesz też zastosować Shelly 1 lub Shelly 2.5 ;)

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Czujnik otwarcia Xiaomi Mija Aqara Zigbee

Od: 50 zł 71 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Czujnik otwarcia / zamknięcia drzwi / okna od Mija - współpracuje ze wszystkimi bramkami od Aqara i Xiaomi. Najtańsze w swojej klasie.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub