Chromecast Audio - podłącz i zapomnij, po prostu działa!

Chromecast Audio - podłącz i zapomnij, po prostu działa!

Idealne rozwiązanie dla osób które szukają sposobu na rozszerzenie możliwości swojego starego sprzętu o strumieniowe przesyłanie dźwięku oraz rozszerzenie multiroom.

Produkt idealny, nic więcej w nim nie trzeba. To urządzenie po prostu działa! Dlatego decyzja o porzuceniu tego projektu, przez Google na początku roku jest dla mnie mega dziwna. Rozumiem gdyby głośniki Google Home Mini miały wyjście na minijack (tak jak ma to Chromecast Audio) ale nie mają, ponieważ zostało to zastąpione komunikacją bezprzewodową czyli Bluetooth (który niestety generuje opóźnienia)! Więc dlaczego rezygnacja - chyba tylko dlatego, że Chromecast Audio  nie ma mikrofonu i nie może nas podsłuchiwać ;)

Chromecast Audio_5

Urządzenie kupujemy w zestawie z ładowarką i kabelkiem minijack (sklep: X-kom): męski <-> męski. W promocji Chromecast Audio zakupiłem za 89 zł co jest po prostu rewelacją! Kabelek - jak sugerują na forach, jest słabej jakości i warto go wymienić. Nie jestem audiofilem, więc ciężko mi to ocenić ja musiałem i tak zmienić kabel na minijack -> chinch aby podłączyć do amplitunera.

Chromecast Audio_11

Urządzenie jest tak niezawodne i logicznie działające, że mam je od miesiąca i dopiero dziś przypomniałem sobie, że miałem napisać o nim recenzję! Co ciekawe, gdy powiemy Google Mini aby włączył muzykę na Chromecast Audio to potem jak powiemy Volume Up to nie podgłośni Home Mini ale Chromecasta Audio - jest to świetnie pomyślane. Jeżeli powiemy play music - a najczęściej do tego głośnika mówimy aby puścił na Chromecast Audio to zapyta o to gdzie ją puścić. Jest tego oczywiście więcej.

Chromecast Audio_1

Oczywiście urządzenie działa bez problemu w grupie (i to bez opóźnienia jak ma to miejsce przy bluetooth).

Chromecast Audio_9

 A i najważniejsze, pamiętajcie aby przestawić jakość dźwięku na HiFi! A jak macie optyczne wejście w amplitunerze, to dopiero to urządzenie daje czadu! Dokładnie tak Chromcast Audio ma wyjście optyczne! 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Google Nest Hub Gen 2 - ekran z Asystentem Google

Od: 269 zł 469 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Jeden z najbardziej popularnych ekranów smart, który rozszerza możliwości Google Home, wersja druga ma lepszy bas, ekran bez wgłębienia przy ramce oraz... sterowanie gestami! Jest to rewelacyjny produkt o ogromnych możliwościach!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||