Home Assistant - dostęp do plików addon Samba

Home Assistant - dostęp do plików addon Samba

To rozszerzenie umożliwi nam edytowanie najważniejszych plików konfiguracyjnych przez Eksploratora Windows i Notatnik!  

Jest to podstawowe narzędzie do radzenia sobie z problemami i odczytem pliku log, gdy home Assistant nie wstaje po naszych modyfikacjach. Możesz nim też wgrywać pliki na urządzenie z Home Assistant - jest to podstawowe rozszerzenie, które musisz zainstalować! 

Instalacja Add-on Samba

Ekran_2 

Umożliwi nam to edytowanie najważniejszych plików konfiguracyjnych przez Eksploratora Windows i Notatnik! Klikamy na to rozszerzenie i je konfigurujemy następująco:

Ekran_1


Oczywiście login i hasło ustawcie sobie dowolne. Klikamy uruchom , obecnie nie trzeba podawać NIC więcej, dlatego reszta tekstu jest przekreślona ->  A następnie niżej w logach szukamy dla pewności jakie IP mamy do połączenia, w tej linii:

added interface eth0 ip=192.168.0.51 bcast=192.168.0.255 netmask=255.255.255.0 jeżeli pojawia się nam błąd to znaczy, że mamy źle ustawione interface, ponieważ mamy np. WiFi to wtedy mamy ustawić  wlan0 a jeżeli używamy innego urządzenia, na pewno sobie to spisaliście (lub sprawdźcie tutoriale).

Uwaga: w zależności od urządzenia interface się różni może to być np. na Debianie esp1s0 lub enp1s0,a jak instalujesz przez Proxmox to może być enp0s18

I się z nim łączymy wpisując to następująco: \\192.168.0.51\config - podajemy ustalony przed chwilą login oraz hasło.

Ekran_1

Tak to powinno wyglądać. Jeżeli się to udało możemy przejść dalej. 

HA nie wstaje?

I po to właśnie nam Samba - wchodzimy przez nią i patrzymy na plik home-assistant.txt - to tam znajdują się logi. Które pomogą nam uratować instalację. 

samba_logi_1

Kolejne kroki

Skoro mamy już to rozszerzenie wracamy do artykułu: Home Assistant - instalacja oraz sprzęt - od tego zacznij.   

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Czujnik ruchu i obecności Aqara FP1

Od: 281 zł 409 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Tego się nie spodziewałem - jest to największy zawód zakupowy jakiego dokonałem. Produktami Aqara jestem zachwycony ale ten przedmiot po prostu nie spełnia żadnych oczekiwań... jego reakcja na ruch względem czujnika ruchu, to 5 sekund zwłoki, a czułość tak duża, że twierdzi, ze od 3 dni nie odszedłem od biurka!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||