Home Assistant - podłączanie kamer Reolink

Home Assistant - podłączanie kamer Reolink

Są to jedne z najbardziej polecanych kamer do monitoringu, mają zasilanie POE - więc wszystko to co jest potrzebne aby taki monitoring zrobić niezawodny. A do tego działają lokalnie - w skrócie kamera IP.

Skupię się wyłącznie na ich konfiguracji z Home Assistant - sprzęt który Was szczególnie interesuje dobierzecie już sami :)

Oczywiście musimy kamery podłączyć do routera, pobrać aplikację Reolink a następnie skonfigurować dostęp czyli utworzyć login/hasło, tutaj jest to niezbędne. Kamery to RLC410 i RLC511 <- kliknij aby kupić na Aliexpress - model nie ma znaczenia dla Home Assistant.

Home Assistant

Konfiguracja to tak naprawdę połączenie dwóch elementów.

Kamery musimy dodać do configuration.yaml

camera:
 - platform: generic
  name: tree
  still_image_url: "http://192.168.0.80/cgi-bin/api.cgi?cmd=Snap&amp;channel=0&amp;rs=wuuPhkmUCeI9WG7C&amp;user=admin&amp;password=PASS"
  stream_source: "rtsp://admin:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.:554/h264Preview_01_main"  
 - platform: generic
  name: road
  still_image_url: "http://192.168.0.81/cgi-bin/api.cgi?cmd=Snap&amp;channel=0&amp;rs=wuuPhkmUCeI9WG7C&amp;user=admin&amp;password=PASS"
  stream_source: "rtsp://admin:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.:554/h264Preview_01_main"

A następnie dodać kartę i włączyć edytor kodu:

aspect_ratio: 50%
entity: camera.one
image: camera.tree
type: picture-entity

To wszystko po tej operacji, poprzedzonej restartem Home Assistant ujrzymy nasze kamery:

Podsumowanie

Kamery działają naprawdę fajnie i mamy do nich bez problemu dostęp w HA. Generalnie jeżeli potrzebujemy monitoringu, te kamery w tej cenie będą dobrym wyborem - klienci korzystający z naszego doradztwa w zakresie Smart Home są bardzo zadowoleni z jakości obrazu. Jednak nie jest to test tych kamer, dlatego nie będę naruszać prywatności moich klientów i zamieszczać filmików jakie generują te kamery. 


Źródło: https://community.home-assistant.io/t/reolink-poe-ip-camera-setup/122890

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier Pro

Od: 1117 zł 2516 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Najmocniejsza wersja oczyszcza ze stajni Xiaomi - wersja PRO to przepływ 500m³/h czyli według producenta wystarczy na 60m2. Zupełnie inna budowa wiatraków (bardzo ciche podwójne). Oczywiście filtry pasują naprzemiennie z modeli 2h/3H/PRO.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub