Home Assistant - component a custom component / Integrations

Home Assistant - component a custom component / Integrations

Jakie są różnice pomiędzy component a custom component (Integrations) i jak je instalować oraz konfigurować? Zanim to przeczytasz, zapoznaj się proszę z wpisem Home Assistant - instalacja oraz sprzęt.

Podstawowa różnica, to sposób instalacji oraz oczywiście przez kogo weryfikowane jest to, co Integracja robi.

Component - Integration

W przypadku gdy używamy Componentu, nie musimy nic robić. Są one wbudowane wewnątrz HA oraz zweryfikowane (stabilne). Aby zaczęły działać wystarczy tylko dodać do pliku configuration.yaml odpowiednie wywołanie tego co potrzebujemy.

Przykłady instalacji i konfiguracji Component opisane na naszym blogu. A wszystkie Integracje dostępne na oficjalnej angielskiej stronie Home Assistant.

Custom Component - Custom Integration

W przypadku gdy używamy Custom Componentu, musimy skopiować odpowiednie pliki do katalogu  \\[IP_MALINKI]\config\custom_components/[NAZWA KOMPONENTU] - do tego potrzebna nam jest Samba opisywana pod koniec tego artykułu. Katalog custom_components musimy stworzyć, jeżeli instalujemy po raz pierwszym taki component. Te Integracje nie są wbudowane wewnątrz HA oraz zweryfikowane (stabilne) przez Twórców a wyłącznie przez ogromne środowisko pasjonatów HA. Aby zaczęły działać, również należy dodać do pliku configuration.yaml odpowiednie wywołanie tego co potrzebujemy. Oczywiście po skopiowaniu odpowiednich plików, do odpowiednich folderów.

Przykłady instalacji i konfiguracji Custom Component opisane na naszym blogu. Najczęściej są one dostępne na platformie github.com

Wspólne kroki

Zanim zrobimy sprawdzenie danych, musimy włączyć Advanced mode - aby to włączyć klikamy w lewym menu na nazwę swojego użytkownika i szukamy sekcji: Advanced mode -> ON

Po wykonaniu opisanych w instalacji kroków, należy zweryfikować czy zrobiliśmy wszystko poprawnie: Cofiguration -> General (w nowych wersjach: Server Control)-> Configuration validation -> Check Config , jeżeli wszystko jest OK i nie zwróciło nam żadnych błędów to klikamy poniżej Server management -> Restart

HACS - Home Assistant Community Store

Darmowy sklep z Custom Components (Integracjami) społeczności Home Assistan dostępnymi na github.com - koniec z kopiowaniem plików i ręcznymi aktualizacjami! Jak to zrobić przeczytasz w osobnym artykule: Home Assistant - HACS - Home Assistant Community Store

Configuration -> Integration

W naszym systemie znajdziemy również wbudowane integracje, które nie wymagają edycji żadnych plików, wystarczy wejść na powyższą zakładkę i wyklikać to co chcemy zainstalować. Generalnie HA dąży aby w wersji 1.0 wszystkie Integracje na stronie Home Assistant były możliwe do zainstalowania w ten sposób. Ma to na celu przyciągnięcie mniej zaawansowanych użytkowników. Takiej instalacji nie zobaczymy w pliku configuration.ymla - to też bardzo istotna różnica, względem poprzednich rodzajów Integracji.

Przykłady instalacji i konfiguracji przez Integrations Wizard opisane na naszym blogu.

Czas na konfigurację!

Teraz możemy nareszcie przejść do konkretnej konfiguracji urządzeń - wybierz tutaj co chcesz skonfigurować.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Soundbar BlitzWolf AirAux AA-SAR3 2.1

Od: 396 zł 639 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Nareszcie dostępny jest model z subwooferem w zestawie w naprawdę atrakcyjnej cenie. AirAux, to nazwa która ma sugerować lepszą jakość dźwięku - mnie osobiście jakość tej marki względem ceny zawsze zaskakuje pozytywnie i o tym produkcie mogę napisać to samo!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||