Home Assistant - klasyfikacja rodzajów integracji (LoT class)

Home Assistant - klasyfikacja rodzajów integracji (LoT class)

Występuje 5 rodzajów połączeń naszych Components (Integrations) w HA. Jedne wymagają internetu (chmury danych) inne łączą się bezpośrednio po sieci LAN z urządzeniami, które obsługują.

Klasyfikacja Opis
  Assumed State Nie jesteśmy w stanie otrzymać informacji o stanie urządzenia. W najlepszym przypadku, możemy bazować na ostatniej komendzie.
  Cloud Polling Połączenie z urządzeniem następuje przez chmurę i wymaga aktywnego połączenia z internetem. Polling oznacza, że aktualizacja stanu może nastąpić z opóźnieniem.
  Cloud Push Połączenie z urządzeniem następuje przez chmurę i wymaga aktywnego połączenia z internetem. Puch oznacza, że HA otrzyma informacje jak tylko nowy stan będzie dostępny.
  Local Polling Bezpośrednie połączenie z urządzeniem przez sieć LAN. Polling oznacza, że aktualizacja stanu może nastąpić z opóźnieniem.
  Local Push Bezpośrednie połączenie z urządzeniem przez sieć LAN. Puch oznacza, że HA otrzyma informacje jak tylko nowy stan będzie dostępny.

 

Jest to bardzo ważne podczas wybierania Integracji ponieważ od tego będzie zależeć niezawodność naszych automatyzacji. Dla mnie najważniejsze jest to aby urządzenia miały swoją chmurę - wtedy jak padnie lub będzie niedostępny z jakiegoś powodu HA to mogę dalej ich używać ręcznie. Oraz posiadały Local Push - dzięki temu gdy nie ma internetu w dalszym ciągu automatyzacje będą działać.

Źródło i rozwinięcie tematu: https://www.home-assistant.io/blog/2016/02/12/classifying-the-internet-of-things/#classifiers

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Głośnik Google Nest Audio - średni

Od: 289 zł 399 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Następca Google Home, który dalej jest mono ale posiada osobny głośnik basowy i wysokotonowy. W skrócie wyższy model głośnika Google, na którym da się już słuchać muzyki, a nie tylko wiadomości czy wyników naszych poleceń. Głośnik ma zaskakująco dobre parametry muzyczne i bardzo fajny panel sterujący. 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||