Home Assistant - zdalny dostęp do HA i integracja z Google Home (miesiąc za darmo)

Home Assistant - zdalny dostęp do HA i integracja z Google Home (miesiąc za darmo)

Zaczniemy od prostej integracji z Google Home przez wbudowane i 31 dni darmowe (a potem płatne 5$ miesięcznie) rozwiązanie. A w ciągu miesiąca nauczymy się akurat tyle aby skonfigurować usługę bezpłatnie - co opiszę w osobnym artykule ;)

Skąd opłaty?

Home Assistant jest i ma być zawsze darmowy. Jednak nie wszystko da się na takiej zasadzie prowadzić - ciągły rozwój projektu niesie za sobą koszta. Stąd powstał pomysł fundacji Nabu Casa i zbieranie darowizn. Więc jeżeli chcesz wspomóc rozwój HA i nie szkoda Ci 5$ miesięcznie to koniecznie zostań przy tym rozwiązaniu! Jest to też gwarancja bezpieczeństwa w połączeniu zdalnym z naszym HA.

Konfiguracja

Tutaj nie ma niespodzianek konfiguracja to tak naprawdę 4 kroki, na początek wchodzimy w Configuration -> Home Assistant Cloud - tam znajdziemy linki aby utworzyć konto na nabucasa.com

Wprowadzamy dane logowania do Nabu Casa Account w naszym HA w tej samej zakładce, czyli Configuration -> Home Assistant Cloud - Poniżej włączamy Remote Control oraz Google Assistant i ustawiamy PIN, klikamy Sync Entities to Google

Google Asystent_1

Ostatnim krokiem będzie w Google Home dodanie hassio.io: Skonfiguruj lud dodaj -> Skonfiguruj urządzenie -> Masz już skonfigurowane -> wyszukaj: hass.io (może tez być pod nazwą: Home Assistant Cloud by Nabu Casa)

HA_1

To wszystko, mamy obsługę głosową naszych urządzeń i skryptów z HA. A czym możemy sterować zobaczymy wchodząc w Manage Entities obok Sync Entities to Google.

Pamiętaj, że po każdym dodaniu nowego skryptu musisz w HA zrobić Sync Entities to Google a do głośnika powiedzieć Sync Devices aby się wszystko ze sobą zsynchronizowało. Możesz to zawsze zweryfikować na powyższym ekranie, czy liczba udostępnionych urządzeń na zdjęciu poniżej zgadza się z tymi na zdjęciu powyżej.

HA_2

Aby aktywować skrypty, udostępnione do Google musimy poprzedzić jego nazwę słowem: activate

ps. Remote Control nie musimy ale możemy włączyć aby sterować z zewnątrz naszym HA. Nie jest nam to potrzebne do obsługi głosowej przez Google Asystenta.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Czujnik ruchu i obecności Aqara FP1

Od: 281 zł 409 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Tego się nie spodziewałem - jest to największy zawód zakupowy jakiego dokonałem. Produktami Aqara jestem zachwycony ale ten przedmiot po prostu nie spełnia żadnych oczekiwań... jego reakcja na ruch względem czujnika ruchu, to 5 sekund zwłoki, a czułość tak duża, że twierdzi, ze od 3 dni nie odszedłem od biurka!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||