Home Assistant - zdalny dostęp do HA i integracja z Google Home (miesiąc za darmo)

Home Assistant - zdalny dostęp do HA i integracja z Google Home (miesiąc za darmo)

Zaczniemy od prostej integracji z Google Home przez wbudowane i 31 dni darmowe (a potem płatne 5$ miesięcznie) rozwiązanie. A w ciągu miesiąca nauczymy się akurat tyle aby skonfigurować usługę bezpłatnie - co opiszę w osobnym artykule ;)

Skąd opłaty?

Home Assistant jest i ma być zawsze darmowy. Jednak nie wszystko da się na takiej zasadzie prowadzić - ciągły rozwój projektu niesie za sobą koszta. Stąd powstał pomysł fundacji Nabu Casa i zbieranie darowizn. Więc jeżeli chcesz wspomóc rozwój HA i nie szkoda Ci 5$ miesięcznie to koniecznie zostań przy tym rozwiązaniu! Jest to też gwarancja bezpieczeństwa w połączeniu zdalnym z naszym HA.

Konfiguracja

Tutaj nie ma niespodzianek konfiguracja to tak naprawdę 4 kroki, na początek wchodzimy w Configuration -> Home Assistant Cloud - tam znajdziemy linki aby utworzyć konto na nabucasa.com

Wprowadzamy dane logowania do Nabu Casa Account w naszym HA w tej samej zakładce, czyli Configuration -> Home Assistant Cloud - Poniżej włączamy Remote Control oraz Google Assistant i ustawiamy PIN, klikamy Sync Entities to Google

Google Asystent_1

Ostatnim krokiem będzie w Google Home dodanie hassio.io: Skonfiguruj lud dodaj -> Skonfiguruj urządzenie -> Masz już skonfigurowane -> wyszukaj: hass.io

HA_1

To wszystko, mamy obsługę głosową naszych urządzeń i skryptów z HA. A czym możemy sterować zobaczymy wchodząc w Manage Entities obok Sync Entities to Google.

Pamiętaj, że po każdym dodaniu nowego skryptu musisz w HA zrobić Sync Entities to Google a do głośnika powiedzieć Sync Devices aby się wszystko ze sobą zsynchronizowało. Możesz to zawsze zweryfikować na powyższym ekranie, czy liczba udostępnionych urządzeń na zdjęciu poniżej zgadza się z tymi na zdjęciu powyżej.

HA_2

Aby aktywować skrypty, udostępnione do Google musimy poprzedzić jego nazwę słowem: activate

ps. Remote Control nie musimy ale możemy włączyć aby sterować z zewnątrz naszym HA. Nie jest nam to potrzebne do obsługi głosowej przez Google Asystenta.

 


Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!