Home Assistant - Homematic IP

Home Assistant - Homematic IP

Czy da się prościej zintegrować Home Assistant z usługami niż z Homematic IP? Chyba nie! Zobaczcie kreatora instalacja w akcji! ps. zaskoczy Was ile więcej możemy wyczytać w HA z głowic!

IoT class: Cloud Push - zapoznaj się proszę z tym co to znaczy. Zanim zaczniemy, zapoznaj się z tym artykułem: Homematic IP - sterowanie kaloryferami - zestaw startowy

Konfiguracja bo tego nawet nie można nazwać instalacją dostępna jest w Configuration -> Integrations -> (+) w dolnym rogu -> wyszukujemy Homematic. Wprowadzamy Acces point ID (SGTIN) - jest na obudowie oraz PIN który wprowadziliśmy w aplikacji. GOTOWE.

Nie to nie żart, do tego właśnie dąży Home Assistant aby w wersji 1.0 każdy Components/Integrations dostępne na stronie w oficjalnym repozytorium działało właśnie tak!

ekran_1

Jak widzicie mamy tutaj zdecydowanie więcej informacji, niż choćby w Google Home czy aplikacja Homematic IP.

Co mnie najbardziej ucieszyło, mamy dostęp do rzeczywistej temperatury w pokojach gdzie są głowice! Już widzę jak to będziemy mogli pięknie wykorzystać w przyszłości! ps. nie wiem dlaczego ta informacja nie jest wyświetlana w Google Home ani w aplikacji Homematic IP - tam jest niedostępna a tutaj pięknie widoczna. W Google Home mamy widoczną ustaloną temperaturę z głowicy a nie rzeczywistą.

stopnie_1 stopnie_2

Jeszcze, kwestia wyjaśnienia: Living Room posiada dwa kaloryfery, są one w aplikacji wrzucone do jednego pokoju i dzięki temu się synchronizują. O teście tego systemu możesz przeczytać tutaj. Z tego powodu wartość po prawej (w półkolu) będą się różnić od wskazań bezpośrednich głowic, są uśrednione. Andromeda jest przy oknie od północy, natomiast Balkon od zachodu.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Nokia Streaming Box 8000 z Android TV

Od: 249 zł 299 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Fajna alternatywa dla Chromecast 4.0, ponieważ posiada wiele portów (w tym RJ45/USB/USBC i wiele innych). Oczywiście za cenę większej obudowy i pilota, który ma nawet przyciski z liczbami. Jeżeli myślisz o przystawce smart, to może być bardzo dobra opcja!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||