Home Assistant - Sonoff/eWeLink

Home Assistant - Sonoff/eWeLink

Czy istnieje ktoś, kto bawi się w smart home a nie ma u siebie choćby jednego basica? Ja takich osób nie spotkałem, bo wszyscy od tego zaczynamy ;)

IoT class: Cloud Push - zapoznaj się proszę z tym co to znaczy.

Aby w ogóle zacząć, zabawę z Custom Components/Integrations musicie zapoznać się (i skonfigurować odpowiednio hass.io) zgodnie z tym artykułem i podpunktem Custom Components. Następnie otwórz zakładkę z projektem: HASS-sonoff-ewelink

UWAGA: aby używać jednocześnie aplikacji eWeLink oraz Home Assistant (i nie wylogowywać się nawzajem) utwórz nowe konto w eWeLink i udostępnij mu urządzenia. 

Zdecydowanie nie polecam obecnie korzystać z tego dodatku, zdecydowanie lepiej działa SonoffLAN dostępny tutaj: Sonoff sterowanie po LAN 

Instalacja plików

Jeżeli już wiemy jak wejść przez przeglądarkę plików na naszą Malinkę to wchodzimy na stronę www projektu i ściągamy pliki .py znajduje się w katalogu sonoff.

Następnie wchodzimy na malinkę czyli \\[IP_MALINKI]\config\custom_components/ - tworzymy folder sonoff i kopiujemy do środka ściągnięte pliki .py

Konfiguracja

Tak jak w każdym innym przypadku component zaczął działać również należy do pliku configuration.yaml dodać na sam koniec wywołanie componentu:

sonoff:
  username: [email or phone number]
  password: [password]
  scan_interval: 60 #(optional)
  grace_period: 600 #(optional)
  api_region: 'eu' #polecam dodać
  entity_prefix: True #usuwa prefix sonoff z nazw urządzeń
  debug: False #(optional)

Następnie restartujemy Hassio zgodnie z punktem Wspólne kroki i gotowe! Pokażą się nam pięknie wszystkie rozpoznane urządzenia. Na początek nam to wystarczy, bo już w kolejnym artykule w końcu zrobimy jakieś fajne automatyzacje skoro mamy to już skonfigurowane.

Ważne

Jeżeli nie widzisz wszystkich urządzeń Sonoff w swoim HA, sprawdź wersję oprogramowania przez aplikację na telefonie czyli eWeLink - powinna być najnowsza (przynajmniej 3.3). 

Jeżeli masz problem z przejściem weryfikacji pliku configuration.yaml sprawdź czy pliki są poprawnie wgrane (czy pobrana właściwa wersja i wgrane dobre pliki).  

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!


Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj projekt na  lub