Home Assistant - Android App - Aplikacja

Home Assistant - Android App - Aplikacja

Bardzo dużo osób pyta o aplikację HA na Androida, przecież to chyba podstawa naszego smart home - czy jest dostępna? TAK ale nie do końca ;) 

To będzie krótki artykuł. Zanim go przeczytać, zapoznaj się z tym co to jest w ogóle HA tutaj: Home Assistant - instalacja oraz sprzęt - od tego zacznij.

Będzie to działać lokalnie chyba, że skonfigurujemy dostęp zdalny o czym piszę tutaj: Home Assistant - dostęp zdalny SSL - DuckDNS / Let's Encrypt

Obecnie dostępna jest oficjalna aplikacja w Google Play która działa świetnie - warto przed jej instalacja skonfigurować coś w naszym urządzeniu z Androidem: Home Assistant - Certyfikat SSL | łączenie lokalne DuckDNS | Dnsmasq

Aby "stworzyć" aplikację na swoim pulpicie telefonu, wystarczy:

  1. wejść na stronę www swojego HA (w Chrome) na swoim telefonie z Androidem
  2. kliknąć na trzy kropki (opcje)
  3. wybrać: "Dodaj do ekranu głównego"

Gotowe, po tym zabiegu mamy "Aplikację Adroid z HA" czyli namiastkę Progressive Web App - wszystko działa poprawnie? No nie do końca ;) 

ps. powiadomienia też działają! 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Słuchawki nauszne Soundcore Anker Life Q30

Od: 258 zł 399 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Świetnie słuchawki w abstrakcyjnie niskiej cenie w porównaniu z możliwościami. Sam porównywałem z Sony WH-1000XM3 i ustępują im tylko delikatnie, a kosztują minimum 3x mniej! Jest to moim zdaniem najlepszy wybór w zakresie do 900 zł z ANC!

 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||