Home Assistant - SSH Terminal

Home Assistant - SSH Terminal

Są pewne rzeczy, które musimy ustawić bezpośrednio na Raspberry Pi - do tego posłuży nam właśnie Add-on Terminal!

Instalacja

Wszystko sprowadza się do wejścia do Hass.io -> Add-on store -> i szukamy: SSH & Web Terminal  - robimy install. 

Musimy ustawić username, password oraz przy web zmienić "ssl": true zapoznaj się z tym artykułem o SSL: Home Assistant - dostęp zdalny SSL - DuckDNS / Let's Encrypt

Ustawiamy Protection mode na ON Następnie robimy start, nic więcej nam nie potrzeba, po lewej pojawi się nam ikonka >_ i obok nazwa: Terminal. Pamiętajcie aby ustawić Show in sidebar na ON! 

Jeżeli nie chce chce się nam poprawnie uruchomić (a mamy zainstalowanego np. Rasbiana albo Ubuntu Serwer) musimy usunąć jeszcze Host (wartość 22)  w addonie, poniżej Config i Audio:

Możliwości

Podstawowa możliwość to szybka możliwość wprowadzania poleceń na samej malinie jak i w całej naszej sieci. Czyli taka namiastka konsoli Linuxa (jednak dość bogata w możliwości).

Dodatkowo możemy polecenia terminala wykorzystać w automatyzacjach! Przykład: wyłączanie zdalne dowolnego komputera na przykładzie My Book Live

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Śrubokręt elektryczny Xiaomi Wowstick 1F+

Od: 138 zł 179 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Śrubokręt elektryczny z 69 elementami! Wygodny, szybki i naprawdę przydatny w skręcaniu i rozkręcaniu różnych rzeczy! Wysyłka z magazynu w Czechach to szybka dostawa i gwarancja braku CŁA/VAT!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  ||