Home Assistant - SSH Terminal

Home Assistant - SSH Terminal

Są pewne rzeczy, które musimy ustawić bezpośrednio na Raspberry Pi - do tego posłuży nam właśnie Add-on Terminal!

Instalacja

Wszystko sprowadza się do wejścia do Hass.io -> Add-on store -> i szukamy: SSH & Web Terminal  - robimy install. 

Musimy ustawić username, password oraz przy web zmienić "ssl": true zapoznaj się z tym artykułem o SSL: Home Assistant - dostęp zdalny SSL - DuckDNS / Let's Encrypt

Ustawiamy Protection mode na ON Następnie robimy start, nic więcej nam nie potrzeba, po lewej pojawi się nam ikonka >_ i obok nazwa: Terminal. Pamiętajcie aby ustawić Show in sidebar na ON! 

Jeżeli nie chce chce się nam poprawnie uruchomić (a mamy zainstalowanego np. Rasbiana albo Ubuntu Serwer) musimy usunąć jeszcze Host (wartość 22)  w addonie, poniżej Config i Audio:

Możliwości

Podstawowa możliwość to szybka możliwość wprowadzania poleceń na samej malinie jak i w całej naszej sieci. Czyli taka namiastka konsoli Linuxa (jednak dość bogata w możliwości).

Dodatkowo możemy polecenia terminala wykorzystać w automatyzacjach! Przykład: wyłączanie zdalne dowolnego komputera na przykładzie My Book Live

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy Dreame T20

Od: 984 zł 1399 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Jest to w sumie model bliźniaczy do Dreame V11 z tą różnicą, że posiada mniejszą baterię (70 minut zamiast 90) ALE można ją wymieniać a drugą ładować w tym czasie. Jeżeli nie chcemy dokupić dodatkowej baterii to lepiej kupić V11. Natomiast jeżeli wiemy, że jedna bateria to za mało - to ten model będzie ciekawą alternatywą.