QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google

Słuchawki u nas jeszcze mało znane, więc tym chętniej przeze mnie przetestowane. Osobiście nie przepadam za słuchawkami dousznymi, które siedzą dość głęboko - nie umiem w nich długo wytrzymać ale mają jedną ogromną zaletę: doskonały niezakłócony dźwięk a te słuchawki mają jeszcze tryb ANC!

Na początku muszę Wam zobrazować jak słucham muzyki. Na głośnikach bo to jedyna prawilna metoda słuchania muzyki :P Więc w samochodzie, na głośnikach, w domu na głośnikach. Czasami zdarzy się, że włączę słuchawki (przewodowe) jak Kasia robi sobie drzemkę albo zaśnie wcześniej. Tak to zawsze głośniki, nie lubię nosić tego w uchu. Co innego w samolocie, wtedy kablowe douszne, maksymalnie wygłuszające i mogę lecieć! 

Słuchawki kosztują ok 200 zł i można je mieć w  3 dni kupując na Aliexpress! 

Specyfikacja

 • Nazwa parowania QCY-HT01
 • Kompatybilne systemy iOS/Android
 • Zasięg do 10 m
 • Czas pracy słuchawek:
  • Rozmowy: 4,5/3,5 h (ANC włączone/wyłączone)
  • Odtwarzanie: 6/4,5 h (ANC włączone/wyłączone)
 • Etui ładujące:
  • Pojemność akumulatora (etui ładujące) 600 mAh
  • Liczba pełnych naładowań przez etui ładujące 4 (obie słuchawki) czyli nawet 30 godzin działania słuchawek!
  • USB-C
 • Bluetooth 5.0 HFP/HSP/A2DP/AVRCP
 • Współpraca z asystentami głosowymi 

Otwieramy

Wszystko ładnie zapakowane.

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_9

Pamiętajcie aby wszystko z nich wyjąć, bo jest też kabelek USB-C!

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_2

Nie zapomniano też o dodatkowych 2 (łącznie 3) wielkości gumeczkach do uszu.

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_6

Słuchawki mają piękny czarny kolor i złote dodatki - wygląda zdecydowanie na produkt premium!

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_10

Słuchawki

Jest to zupełnie inna konstrukcja niż wcześniej testowane przeze mnie Tronsmart Onyx Ace, ponieważ są douszne. Przetworniki 7mm CCAW i kodeki sprawiają, ze słuchawki naprawdę ładnie grają.

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_3

Pierwsze ich założenie, plumknięcie i ta błoga, głucha cisza... Słuchawki automatycznie włączają się po otwarciu etui i wyłączają po jego zamknięciu.

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_5

Po wyjęciu z ucha automatycznie przerywają muzykę a po włożeniu ją wznawiają - bajer! 

Zaraz a ile ja mam baterii?

Prosta sprawa wchodzimy w ustawienia bluetooth i tam widzimy poziom baterii słuchawek lub używamy aplikacji - więcej poniżej! 

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_16

Trzymanie w uszach

Po zastosowaniu odpowiednich gumek, nie ma tutaj żadnego problemu - słuchawki nam na pewno nie wylecą! Mocno trzymają się w uszach!

Sterowanie

Fajny pomysł pukania aby wykonać akcje, jednak dla mnie osobiście troszkę to przeszkadza bo słychać to w uchu. A pukanie w słuchawki zwiększa ciśnienie w uchu po prostu. Każda akcja jest potwierdzana przez dźwięk w słuchawce, którą się akcje wykonało. Totalnie nie rozumiem czemu jedno kliknięcie nie zmienia głośności!  

 • lewa słuchawka: przytrzymanie przez 1,5 s = przełączanie wyciszaniaANC/outdoor/brak
 • prawa słuchawka: przytrzymanie przez 1,5 s = następny utwór
 • prawa słuchawka: szybkie potrójne tapnięcie = uruchomienie asystenta głosowego
 • lewa słuchawka: szybkie potrójne tapnięcie = gaming mode (zero opóźnień)
 • lewa/prawa słuchawka podczas połączenia: podwójne tapnięcie = odebranie/zakończenie rozmowy
 • lewa/prawa słuchawka podczas dzwonienia: przytrzymanie = zignorowanie połączenia
 • lewa/prawa słuchawka: dwa tapnięcia = pauza/play 
 • lewa/prawa słuchawka: tapnięcie i przytrzymanie przez 1,5 s = włączenie manualne
 • lewa/prawa słuchawka: tapnięcie i przytrzymanie przez 4,5 s = wyłączenie manualne

Aplikacja QCY

Bajer nie z tej ziemi. Na początku myślałem, że jestem ugotowany bo wszystko było po Chińsku ale skoro miałem słuchawki podłączone do telefonu to po chwili wyskoczył popup.

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_17

Nie trzeba się rejestrować! 

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_18

I nagle miałem możliwość ustawienia akcji na jedno puknięcie!!! 

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_21

Dlaczego nie dodali tego od razu nie wiem ale ważne, że da się to ustawić, świetna rzecz! 

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_22

Dobra robimy aktualizację softu słuchawek a co! Nie przestały grać w czasie operacji - respekt dla programistów!  

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_14

No ale error, więc warto zrobić to jak są w pudełku ;) 

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_13

Jest też możliwość znalezienia słuchawek (pikają wtedy) ale tylko i wyłącznie jeżeli są połączone po Bluetooth (czyli wyjęte z pudełka lub pudełko jest otwarte). 

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_15

Parowanie i reset

Parowanie - możemy podłączyć do 2 urządzeń - jednak podłączone będą tylko do jednego. Po prostu pamiętają dwa urządzenia i łączą się zawsze z tym ostatnio podłączonym jeżeli jest dostępne. Możemy je podłączyć ponownie do pierwszego urządzenia wyłączając w nim Bluetooth, wtedy słuchawki go wyszukają i się podłączą. 

Resetowanie: usuń z telefonu słuchawki i przytrzymaj płytki dotykowe na obu słuchawkach jednocześnie przez 8 sekund aż zamiga czerwona a potem 3x biała dioda.

Redukcja dźwięków otoczenia ANC/outdoor/off

Działa to mega ciekawie - mamy dwa mikrofony na słuchawkę dzięki czemu odgłosy o częstotliwości poniżej 1000 Hz są skutecznie blokowane.

Słuchawki oferują 2 tryby działania, które sprawdzają się w różnych scenariuszach. Tryb ANC znajduje zastosowanie w wielu miejscach i sprawia, że zbędne hałasy zostają skutecznie zredukowane. Tryb Outdoor doskonale nadaje się do wykonywania rozmaitych czynności na dworze - jest idealny na przykład podczas treningu, spaceru lub wycieczki rowerowej. Efektywnie blokuje między innymi podmuchy wiatru, kiedy jedziesz lub biegasz.

Etui ładujące

Zacznijmy do tego, że etui możemy ładować indukcyjnie lub za pomocą dołączonego kabelka USB-C! Podczas ładowania etui ładują się też słuchawki.

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_1

Otwieramy puste pudełko i od razu widzimy ile baterii w nim zostało. Lewa oddycha - jedno naładowanie, prawa oddycha dwa naładowania, obie świecą solidnie więcej niż dwa naładowania.

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_1

Etui ładujące jest wykonane porządnie, a plastik jest dobrze spasowany, nic tu nie skrzypi, mogę nawet powiedzieć, że na żywo wyglądaj lepiej niż na zdjęciach. 

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_8

Bardzo ładnie prezentuje się też zawias. Oczywiście jest tutaj magnes, więc słuchawki na pewno przypadkowo nam nie wylecą.

QCY HT01 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_1

Ładowanie słuchawek to niebieskie światełko a jak są naładowane to na minutę zaświeci się na biało.

Opóźnienie względem obrazu

No nie ma go... jak się trzy razy puknie w lewą słuchawkę, włącza się jakiś magiczny tryb gaming - jest po prostu niezauważalne aż mnie to zaskoczyło porządnie! 

Zasięg

W mieszkaniu w starym budownictwie dwie ściany  z wielkiej płyty i mamy już problemy z zasięgiem. Zwykłe dwie ściany bez problemu. Czyli do pomieszczenia obok można wyjść - nawet nie wiecie ile ja potem szukam telefonu, bo nie wiem gdzie go zostawiłem w czasie dłuższej rozmowy...

Asystent głosowy

Za pierwszym razem na moim Samsung Note 8 musiałem wybrać czy ma się uruchamiać Bixby czy Google. Aby to zrobić musiałem odblokować ekran, a potem? Wystarczy trzy razy puknąć w słuchawkę i usłyszymy znajomy dźwięk gotowości asystenta. 

Problemy

Nie wiem czemu ale czasami mi na telefonie potrafią przerwać na sekundę dźwięk, potem wszystko wraca do normy. Nie wiem czy to opaska blokuje na chwile pasmo czy o co chodzi. Przy podłączeniu do tabletu ten problem nie występuje. Czasami na telefonie są godziny słuchania i nic się nie dzieje...

Dźwięk 

Na sam koniec zostawiam dźwięk, jest on mega przyjemny ale te słuchawki kosztują ok. 200 zł, więc trzeba od nich wymagać i jak za tą cenę... grają naprawdę bardzo dobrze! Nie jestem audiofilem ale jak na źródła które z nich puszczałem to teraz już rozumiem, że ta jakość mptrójek jest naprawdę istotna ;)

Podsumowanie

To moje drugie słuchawki bezprzewodowe i to tym razem takie douszne, czyli dla mnie do używania od święta ponieważ nie umiem wytrzymać długo z tak przytkanymi uszami. Ale to moje odczucia, wiem, że większość stwierdzi, że wydziwiam ;) Wracając do słuchawek jednym słowem pomysł beprzewodowych słuchawek to jest rewelacja - w końcu nie zahaczam kabla, nie zrzucam telefonu, nie kładę go bez sensu itp. Po prostu cudo!

Dźwięk jest przyjemny, jak dla mnie troszkę za głośny w czasie rozmów nawet na minimalnej głośności. Nawet mnie to zaskoczyło, że potrafi to działać aż tak dobrze. Bass jest fajnie mruczący i nie przesadzony. Wyciszenie otoczenia działa rewelacyjnie. Jeżeli szukasz słuchawek, które zagłuszają otoczenie, dobrze się trzymają bo są douszne ale mają też tryb aby coś tam przepuszczać to zdecydowanie polecam się nimi zainteresować!

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Kamera Xiaomi Mijia IMILAB 1080P 360°

Od: 168 zł 286 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Podana cena wraz z wysyłką ($2.30). Kamera posiada wykrywanie płaczu dziecka oraz nie reaguje na małe zwierzęta i owady! 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub