Xiomi Haylou T16 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google

Xiomi Haylou T16 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google

Jak wiecie nie przepadam za słuchawkami dousznymi, które siedzą dość głęboko - nie umiem w nich długo wytrzymać - jednak po ostatniej akcji stukania w rurach CO (o 4 w nocy), musiałem sobie coś takiego sprawić! Więc zaopatrzyłem się w tanie słuchawki z aktywną redukcją szumów, która może osiągnąć nawet 35 dB! 

Na początku muszę Wam zobrazować jak słucham muzyki. Na głośnikach bo to jedyna prawilna metoda słuchania muzyki :P Więc w samochodzie, na głośnikach, w domu na głośnikach. Czasami zdarzy się, że włączę słuchawki (przewodowe) jak Kasia robi sobie drzemkę albo zaśnie wcześniej. Tak to zawsze głośniki, nie lubię nosić tego w uchu. Co innego w samolocie, wtedy kablowe douszne, maksymalnie wygłuszające i mogę lecieć! 

Ale jak to Xiaomi? No tak... w sumie to Youpin, czyli platforma crowdfundingowej od Xiaomi. Słuchawki kosztują ok 55$ / 200 zł i można je kupić na Aliexpress lub też w PL w podobnej cenie

Specyfikacja

 • Kompatybilne systemy iOS/Android
 • Impedancja 16ohm, driver 6mm
 • Zasięg do 10 m
 • Czas pracy słuchawek:
  • Odtwarzanie: 6/4,5 h (ANC włączone/wyłączone)
 • Etui ładujące:
  • Pojemność akumulatora (etui ładujące) 600 mAh
  • Liczba pełnych naładowań przez etui ładujące 4 (obie słuchawki) czyli nawet 30 godzin działania słuchawek!
  • USB-C
  • Ładowanie bezprzewodowe etui QI!
 • Bluetooth 5.0 AAC i SBC
 • Współpraca z asystentami głosowymi 
 • Tryb low latency 
 • Woodoporność: IPX5

Otwieramy

Wszystko ładnie zapakowane.

Xiomi Haylou T16 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_8

Pamiętajcie aby wszystko z nich wyjąć, bo jest też kabelek USB-C!

Xiomi Haylou T16 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_13

Nie zapomniano też o dodatkowych 2 (łącznie 3) wielkości gumeczkach do uszu. Jest ich łącznie aż 10 sztuk różnego rozmiaru!

Xiomi Haylou T16 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_12

Słuchawki

Jest to zupełnie inna konstrukcja niż wcześniej testowane przeze mnie Tronsmart Onyx Ace, ponieważ są douszne. Przetworniki CCAW i kodek AAC ze słuchawki naprawdę ładnie grają.

Xiomi Haylou T16 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_15

Pierwsze ich założenie, plumknięcie i ta błoga, głucha cisza... Słuchawki automatycznie włączają się po otwarciu etui i wyłączają po jego zamknięciu.

Xiomi Haylou T16 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_18

Słuchawki mają też czujniki IR, które pozwalają... automatyczne włączanie i wyłączanie muzyki po ich włożeniu/wyjęciu z ucha - mega fajna rzecz! 

Zaraz a ile ja mam baterii?

Prosta sprawa wchodzimy w ustawienia bluetooth i tam widzimy poziom baterii słuchawek lub używamy aplikacji - więcej poniżej! 

Xiomi Haylou T16 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_9

Trzymanie w uszach

Po zastosowaniu odpowiednich gumek, nie ma tutaj żadnego problemu - słuchawki nam na pewno nie wylecą! Mocno trzymają się w uszach!

Sterowanie

Fajny pomysł pukania aby wykonać akcje, jednak dla mnie osobiście troszkę to przeszkadza bo słychać to w uchu. A pukanie w słuchawki zwiększa ciśnienie w uchu po prostu. Każda akcja jest potwierdzana przez dźwięk w słuchawce, którą się akcje wykonało. Totalnie nie rozumiem czemu jedno kliknięcie nie zmienia głośności!  

 • zdjęcie/założenie słuchawek to włączenie/wyłączenie muzyki
 • lewa/prawa słuchawka jedno tapnięcie: pauza/play
 • podczas dzwonienia długie przytrzymanie zignorowanie połączenia
 • prawa słuchawka podwójne tapnięcie: następny utwór
 • lewa długie przytrzymanie: asystent google
 • lewa słuchawka potrójne tapnięcie= przełączanie wyciszania ANC/outdoor/brak
 • prawa słuchawka potrójne tapnięcie - tryb niskiego opóźnienia dźwięku

Brak sterowania głośnością ehh... pewnie da się to ustawić w aplikacji! 

Aplikacja

Szczerze jest - dla mnie to niezrozumiałe - widać, że jest stworzona dla zegarka a nie słuchawek. One są tylko dodatkiem w niej i w sumie w ogóle nie jest nam potrzebna.

Xiomi Haylou T16 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_10

Po 10 wyszukiwaniach zakończonych niepowodzeniem olałem aplikację i czym prędzej się jej pozbyłem. Tak dałem dostęp do lokalizacji, nic to nie zmieniło...

Xiomi Haylou T16 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_11

Parowanie i reset

Parowanie - możemy podłączyć do 2 urządzeń - jednak podłączone będą tylko do jednego. Po prostu pamiętają dwa urządzenia i łączą się zawsze z tym ostatnio podłączonym jeżeli jest dostępne. Możemy je podłączyć ponownie do pierwszego urządzenia wyłączając w nim Bluetooth, wtedy słuchawki go wyszukają i się podłączą. 

Resetowanie: usuń z telefonu słuchawki, przechodzą od razu w tryb parowania.

Trzymanie w uszach

Po zastosowaniu odpowiednich gumek, nie ma tutaj żadnego problemu - słuchawki nam na pewno nie wylecą! Mocno trzymają się w uszach!

Redukcja dźwięków otoczenia ANC/outdoor/off

Działa to mega ciekawie - mamy dwa mikrofony na słuchawkę dzięki czemu odgłosy o częstotliwości poniżej 1000 Hz są skutecznie blokowane. Według producenta działa to nawet do 35dB!

Wybierz jeden z trybów działania aktywnej redukcji szumów i ciesz się doskonałym, niezakłóconym brzmieniem swoich ulubionych utworów. Słuchawki Haylou T16 mają hybrydowe ANC z przednimi i tylnymi mikrofonami, które aktywnie eliminują szumy i hałas otoczenia, dzięki redukcji na poziomie nawe 35 dB. Dzięki aplikacji Haylou możesz zdecydować, który tryb będzie najbardziej odpowiedni: tryb pełnej redukcji ANC, tryb dostosowany do przebywania na zewnątrz i eliminacji szumów wiatru, czy tryb transparentny, który wpuszcza dźwięki otoczenia abyś mógł słyszeć komunikaty czy nadjeżdżający samochód.

Etui ładujące

Zacznijmy do tego, że etui możemy ładować indukcyjnie lub za pomocą dołączonego kabelka USB-C! 

Xiomi Haylou T16 - Słuchawki bezprzewodowe z Asystentem Google_7

Podczas ładowania etui ładują się też słuchawki.

Opóźnienie względem obrazu

No nie ma go... jak się trzy razy puknie w lewą słuchawkę, włącza się jakiś magiczny tryb low latency. To drugie słuchawki, które coś takiego mają - świetna rzecz! 

Zasięg

W mieszkaniu w starym budownictwie dwie ściany  z wielkiej płyty i mamy już problemy z zasięgiem. Zwykłe dwie ściany bez problemu. Czyli do pomieszczenia obok można wyjść - nawet nie wiecie ile ja potem szukam telefonu, bo nie wiem gdzie go zostawiłem w czasie dłuższej rozmowy...

Asystent głosowy

Za pierwszym razem na moim Samsung Note 8 musiałem wybrać czy ma się uruchamiać Bixby czy Google. Aby to zrobić musiałem odblokować ekran, a potem? Wystarczy trzy razy puknąć w słuchawkę i usłyszymy znajomy dźwięk gotowości asystenta. 

Dźwięk 

Na sam koniec zostawiam dźwięk, jest on mega przyjemny ale te słuchawki kosztują ok. 200 zł, więc trzeba od nich wymagać i jak za tą cenę... grają naprawdę bardzo dobrze! Nie jestem audiofilem ale jak na źródła które z nich puszczałem to teraz już rozumiem, że ta jakość mptrójek jest naprawdę istotna ;) Generalnie dźwięk jest czysty a szum ANC słychać tylko jak muzyka jest totalnie wyłączona. 

Podsumowanie

Słuchawki jak na swoją cenę grają bardzo fajnie. Dobrze leżą w uchu, mają low latency mode aby nie było opóźnień względem ruchu warg na filmikach z YT. Są naprawdę ładne - brakuje mi tylko tego sterowania głośnością... Opakowanie jest naprawdę ok, w miarę łatwo je wyjąć i ta funkcja, że od razu włącza się muzyka po włożeniu do ucha - super!

Wyłączanie i włączanie wygłuszania działa też bardzo dobrze a jakość rozmów jest naprawdę na dobrym poziomie. Generalnie słuchawki względem ceny prezentują się bardzo dobrze.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Czujnik ruchu, obecności i upadku Tuya (mm doppler radar) Zigbee MIR-HE200-TY_fall 230V

Od: 403 zł 668 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Prawdziwy czujnik obecności, który w porównaniu z czujnikami PIR używa do rozpoznawania obecności (również statycznej) millimeter wave Doppler Radar, dzięki czemu jest w stanie stwierdzić obecność nawet jak siedzimy na tronie. Jest to najlepszy czujnik obecności jaki testowałem!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub