JBL LIVE 400BT / 500BT - Słuchawki z Asystentem Google

JBL LIVE 400BT / 500BT - Słuchawki z Asystentem Google

Chcesz poczuć się jak bohater filmu StarTrek? Koniecznie kup te słuchawki z asystentem Google!

Generalnie nie chodzę w słuchawkach nausznych, noszę okulary i nie lubię tak dużych przedmiotów na swojej głowie. Nie lubię też słuchawek wyciszających totalnie mnie od otoczenia - chyba, że w samolocie, wtedy im bardziej wygłuszają tym lepiej! Myślę, ze jest to też spowodowane tym, że podróżuję głownie samochodem lub rowerem. W samochodzie mam radio a na rowerze nie wyobrażam sobie aby mnie coś rozpraszało i odcinało od otoczenia.

Suche fakty

JBL LIVE 400BT - mniejszy brat (rozmiar przetworników: 50 mm) - słuchawki są okrągłe i po prostu mniejsze oraz mniej zakrywają ucho. Pozwalają do 24 godzin bezprzewodowej muzyki. Szybkie ładowanie przez 15 minut starczy na 2 godziny muzyki.

JBL LIVE 500BT - większy brat (rozmiar przetworników: 50 mm) - słuchawki są owalne i po prostu większe przez co całe zakrywają ucho. Większa też jest oczywiście bateria: do 30 godzin bezprzewodowej muzyki na 2 godziny ładowania. Szybkie ładowanie przez 15 minut starczy na 2 godziny muzyki.

W lewej słuchawce jest gniazdo micro USB i panel aktywacji asystenta. W prawej microjack oraz suwakowy włącznik z diodą LED, przyciski sterowania (głośniej, ciszej, start/stop/przewijanie oraz odbierz/zakończ), poniżej mamy przycisk podwójny do parowania Bluetooth (dolna część) i funkcji Ambient Aware (górna część).

JBL LIVE 400BT 500BT_15

Akcesoria: kabel z pilotem (jeden przycisk) i mikrofonem - kabel w dotyku przypominającym porządny sznurek, kabel mirco USB do ładowania. W obu brak jest ładowarki.

Profie Bluetooth: A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6, Wersja Bluetooth: 4.2

Wygłuszenie otoczenie

I tutaj dla mnie była największa niespodzianka, obecnej technologii - czyli system przełączania wygłuszenia otoczenia. Mamy trzy tryby, służy do tego ten mały przełącznik.

pion_1 JBL LIVE 400BT 500BT_2

Wyciszenie otoczenia (przyda się w samolocie czy też biurze), TalkThru rozmowa - muzyka nie gra, idealne aby z kimś porozmawiać ponieważ mikrofon podbija mowę, Ambient Aware świadomość otoczenia (idealne na rower/hulajnogę/wrotki) - muzyka gra ciszej ale słyszymy otoczenie, którego dźwięki zbierają mikrofony w słuchawkach. Przyjemne jest też przełączanie pomiędzy trybami, jest dźwięk zmiany trybu i dźwięk muzyki płynnie się podgłaśnia/ścisza.

Asystent

Mamy dostępnych dwóch Asystentów: Amazon i Google, osobiście testowałem wyłącznie Google. Czyli wracamy do najważniejszego, dlaczego w ogóle te słuchawki testuję. Jedno muszę zaznaczyć na początku - wszystko działa w 100% po polsku (jak również po angielsku ale odpowie po polsku - w zależności jaki język mamy ustawiony w telefonie) a rozpoznawane tego co mówimy jest lepsze i szybsze niż przez telefon. W ogóle na telefonie nie aktywuje się asystent, wszystko odbywa się przez słuchawki.

Konfiguracja asystenta_3Konfiguracja asystenta_4Konfiguracja asystenta_5Konfiguracja asystenta_6

Podłączenie słuchawek i wykrycie asystenta pokazuje się automatycznie podczas pierwszego podłączenia bluetooth. 

JBL LIVE 400BT 500BT_16

Co ciekawe jak pukniemy w słuchawkę... a no właśnie aktywacja asystenta odbywa się przez dotknięcie loga/zewnętrznej części słuchawki która nie posiada przycisków - wychowany na SF czuję się przez to jak ryba w wodzie. Więc jak pukniemy w słuchawkę (a nie będziemy trzymać aby wywołać polecenie) to miła Pani powie która godzina, jak pogoda i przeczyta nam co mamy dziś do zrobienia. Gdy przytrzymamy i powiemy polecenie to odpowie nam facet, że to zrobił albo nie. Dziwne i trochę zabawne - facet konkretny, kobieta lanie wody ;)

Możliwości asystenta w słuchawkach

Generalnie słuchawki działają jak dowolne urządzenie z asystentem bez ekranu (czyli głośniki) ale po polsku i bardziej połączone z telefonem. Oczywiście w pełni na zablokowanym telefonie (ekranie)! Więc pamiętajcie o bezpieczeństwie danych, choćby każdy kto weźmie Wam słuchawki może wysłać sms... Ale wracając, do tematu: jeżeli przyjdzie nam sms to nas o tym głosowo powiadomią (masz nowe powiadomienie z aplikacji sms, dotknij panelu aby odsłuchać). Dotykamy panelu (logo JBL na lewej słuchawce) i miły kobiecy głos (a jak) odczytuje nam sms. To może być dowolne powiadomienie, z dowolnej aplikacji i działa tak samo.

A teraz najlepsze: przychodzi nam powiadomienie z messengera (wiadomość jak wyżej) pukamy w panel a kobiecy głos odczyta (w pełni po polsku) i zapyta nas czy chcemy odpowiedzieć. No raczej, że chcemy! Trzymamy panel i w tym czasie mówimy co chcemy wysłać (odpowiedź). Puszczamy panel, zostanie nam to odczytane i klikając w niego ponownie, możemy to wysłać! Mega fajna sprawa! Jak muszę sprawdzić czy podłączenie JBL LINK 20 też tak będzie działać (w poniedziałek przyjdzie zakupiony na testy). 

Dźwięk

Dużo osób na pewno zapyta o dźwięk, ja odpowiem tak: wszystko zależy od źródła dźwięku bo słuchawki grają bardzo przyzwoicie (tak jak np. głośniki Charge 3 - przyjemny bass i też charakterystyczny dźwięk włączania), można wysterować bass, wygłuszenie dobre - słychać lekkie szumy jak nic nie gra a włączona jest świadomość otoczenia, nie słychać ich podczas grania lub jakiegokolwiek dźwięku z zewnątrz. Przy izolacji otoczenia (bez włączonej muzyki) jest błoga cisza...

Wygoda

Dla mnie mega zaskoczenie - słuchawki są wygodne! Mam wrażenie, że model 400 są wygodniejszy od modelu 500 mimo, że noszę okulary! Konstrukcja mniejszych nie naciska na zauszniki okularów i jest to mega fajnie ale siedzą ciasno na głowie. Pewnie przy dłuższych używaniu, lekko się rozszerzą. Model 500 to jak wsiąść do wygodnej limuzyny - te siedzenia (słuchawki) po prostu Cię otaczają wygodą, nic nie ciśnie jest mega wygodnie. Przez co mam wrażenie, że przy sporcie mogłyby spaść (co się mi nie zdarzyło skacząc z nimi przez chwilę). Jednak jest do odkupione większą powierzchnią przylegania - ucho poci się po prostu bardziej bo jest mniej tlenu - na zimę idealne! ;) 

Aplikacja

Konfiguracja asystenta_7

Tak jak Głośniki Flip, Charge itp. mają  swoją aplikację JBL Connect tak słuchawki mają swoją JBL Headphones, warto ją zainstalować aby sterować lepiej słuchawkami (w tym EQ).

Słuchawki wyładowane? 

Słuchawki są wyposażone w przewód do słuchania w trybie pasywnym (tak to ten fajny kabel minijack). Po zupełnym rozładowaniu akumulatora słuchawek, będą one działały (na tym kablu) w zakresie odtwarzania muzyki oraz prowadzenia rozmów telefonicznych. Natomiast nie będą działały wówczas funkcje takie jak TalkThru czy Ambient Aware, a także Asystent Google - co jest dość logiczne - brak połączenia bluetooth z telefonem. 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 3H

Od: 524 zł 599 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Model 3H (jest głównym modelem serii). Jest to wersja z dotykowym ekranem, poprawionym wentylatorem i bardzo dobrym laserowym czujnikiem. Wersja H oznacza, że w zestawie jest czarny filtr HEPA.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub