Jak tanio kupować na Aliexpress, Amazon, Banggood i Geekbuying? CŁO/VAT i gwarancja jak to działa?

Jak tanio kupować na Aliexpress, Amazon, Banggood i Geekbuying? CŁO/VAT i gwarancja jak to działa?

Po ostatnich akcjach promocyjnych które wrzucam na grupę, dostałem wiele pytań jak uzyskać takie ceny jak pokazuję i dlaczego podaję cenę w $ a w ogóle jak doliczymy cło i podatek to się nie opłaca! No właśnie opłaca się, już tłumaczę dlaczego.

Uwaga od 1 lipca zmiana naliczania VAT: Czy to koniec tanich zakupów na Aliexpress / Banggood / Geekbuying? NIE!

Znalezienie okazji to nie wszystko! 

Ktoś podał link do fajnej okazji, wchodzimy na Aliexpres lub Amazon.de znajdujemy promocję i co dalej? 

Płatności - Revolut

Zakupy zawsze opłaca się robić w walucie serwisu w przypadku Aliexpress i Banggood  są to $ a w przypadku Amazona są to € - aby zrobić to najtaniej, polecam założyć  konto na Revolut.

Jak to w ogóle działa? Revolut ma obecnie gwarancje bankową, więc bezpieczeństwo zwiększyło się jeszcze bardziej (w sumie istotne dla ludzi robiących duże płatności). Działa to na takiej zasadzie - że wpłacamy na nasze wirtualne konto Revolut pieniądze (np. kartą lub przelewem). I możemy je wykorzystać do płatności w obcych walutach. Ja preferuję wpłacać kartą bo są one wtedy natychmiast na wirtualnym koncie Revolut.

Nie musimy nic więcej robić, wirtualna karta na koncie Revolut działa w każdej internetowej płatności jak fizyczna karta ale ma tą przewagę, że możemy ją w każdej chwili zamknąć! Przewalutowanie jest automatyczne - na walutę w której płacimy (musimy się tylko upewnić, że przy wpisywaniu karty wybierzemy walutę portalu czyli $ albo €).

Dodatkowo gdy skorzystacie z linku polecającego, otrzymacie darmową kartę fizyczną a to znaczy, że w przyszłości będąc za granicą możecie nią płacić po rewelacyjnym kursie jaki oferuje Revolut.

W weekendy Revolut ma dodatkowe 0,5% prowizji aby zabezpieczyć wahania giełdy - więc czasami warto zaczekać z zakupami do poniedziałku (dzięki Szymon!).


Aliexpress

Szukamy interesującego nas produktu - zwróćcie uwagę, ze wielu sprzedawców oferuje darmową wysyłkę do Polski - warto szukać takich aukcji aczkolwiek czasami jak dodamy cenę produktu do ceny wysyłki to wychodzi taniej niż w aukcji gdzie taka wysyłka była w cenie - trzeba szukać da się oszczędzić na tym kilka dolarów. 

Kody rabatowe

Jesteś nowy na Ali? Otrzymasz kod rabatowy podczas rejestracji (od 2 do 4$). Najlepsze oferty i kody staram się zawsze wrzucić w dziale Promocje na naszym blogu!

CŁO i podatki

Uwaga od 1 lipca zmiana naliczania VAT: Czy to koniec tanich zakupów na Aliexpress / Banggood / Geekbuying? NIE!

W skrócie, cena przedstawiona w koszyku i którą płacimy jest ceną ostateczną i nic nie będzie nam doliczone.

Wysyłka

Najszybsza wysyłka będzie zawsze ta która jest rejestrowana - to znaczy, mamy kod śledzenia przez cały okres podróży naszej paczki. Im wyższa kwota tym większe prawdopodobieństwo, że taka przesyłka będzie bezpłatna - zazwyczaj już 8$ pozwala na taką opcję automatycznie. Tak podróż trwa często do 2 tygodni - termin zawsze jest podawany w momencie płatności. 

Od listopada Aliexpress z Pocztą Polską gwarantuje dostanę w 10 dni z Chin i to bez dodatkowych opłat. Gdyby tego było mało - paczka w PL? Trafi do nas w maksymalnie 48 godzin!
 

Paczki nierejestrowane (Tracking przekreślony) to znaczy, że jak wpadną w nasz system poczty polskiej to już zaginęły i trzeba czekać do 2 miesięcy na paczkę. Jest to normalne. Obecnie zostały wprowadzone jeszcze paczkomaty i już od 5$, możemy z tej opcji skorzystać. Działa to na tej samej zasadzie - paczki wędrują z Chin do kraju europejskiego a potem do Polski. 

Płatność

Dokonujemy ją podając dane naszej karty i to wszystko. Pamiętajcie aby na portalu mieć ustawioną walutę USD.

Gwarancja

Warunki gwarancji tutaj: Magiczne 15 dni na Aliexpress i jak to jest z gwarancją? 


Amazon.de

W przypadku tego portalu (zwłaszcza wersji DE) paczki wychodzą z Europy więc nie musimy się martwić w ogóle cłem. Jedyna różnica jest taka, że VAT w DE to 19% a w Polsce to 23% zostanie nam to doliczone (te 4% różnicy) pod koniec zakupów - stąd mogą występować różnice w cenie. Nie zawsze się tak stanie jest to mocno uzależnione od tego skąd wysyłana jest do nas paczka i dowiemy się o tym dopiero w momencie podsumowania - zaraz przed potwierdzeniem płatności. 

Wysyłka przy paczkach powyżej 29€ jest bezpłatna, poniżej kosztuje ok 6€


Banggood 

Zasady są podobne jak na Aliexpress, wysyłka jest z magazynów europejskich jak i chińskich - zawsze jest to jasno widoczne. Warto płacić w $, bo przelicznik jest korzystniejszy.

Gwarancja

Gwarancja jest toporna ale najczęściej udaje się ją rozwiązać na korzyść kupującego.

Kody rabatowe

Pamiętaj o dziale promocje, gdzie cały czas dodajemy nowe kody promocyjne do sprzętu na tym portalu!


GeekBuying 

Sklep sprzedaje w naszej walucie i nie ma tutaj żadnych podatków ani dodatkowych opłat, sprzęt często jest wysyłany z magazynów w Polsce (do 2 dni u nas), lub Europejskiego jak Niemcy (do 3 dni u nas).

Gwarancja

Oferuje od 1 do 2 lat gwarancji na sprzęt (jest to opisane w karcie produktu). W przypadku gdy sprzęt nam się uszkodzi odsyłamy go do magazynu w Polsce, najdalej gdzie kazali odesłać towar to były Niemcy.

Jakość

Nie mylcie oddziału polskiego z końcówką .pl z wersją .com, są to zupełnie dwa różne podejścia do klientów i jakość obsługi (na korzyść naszego rodzimego rynku). 

Kody rabatowe

Pamiętaj o dziale promocje, gdzie cały czas dodajemy nowe kody promocyjne do sprzętu na tym portalu!


Podsumowanie

Jak widzicie nie ma co się obawiać zagranicznych zakupów, jest to tak proste (i tańsze) niż na naszym rodzimym Allegro ;)  

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Czujnik ruchu, obecności i upadku Tuya (mm doppler radar) Zigbee MIR-HE200-TY_fall 230V

Od: 403 zł 668 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Prawdziwy czujnik obecności, który w porównaniu z czujnikami PIR używa do rozpoznawania obecności (również statycznej) millimeter wave Doppler Radar, dzięki czemu jest w stanie stwierdzić obecność nawet jak siedzimy na tronie. Jest to najlepszy czujnik obecności jaki testowałem!

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub