Jak tanio kupować na Aliexpress lub Amazon? CŁO/VAT to działa?

Jak tanio kupować na Aliexpress lub Amazon? CŁO/VAT to działa?

Po ostatnich akcjach promocyjnych które wrzucam na grupę, dostałem wiele pytań jak uzyskać takie ceny jak pokazuję i dlaczego podaję cenę w $ a w ogóle jak doliczymy cło i podatek to się nie opłaca! No właśnie opłaca się, już tłumaczę dlaczego.

Uwaga od 1 lipca zmiana naliczania VAT: Czy to koniec tanich zakupów na Aliexpress / Banggood / Geekbuying? NIE!

Znalezienie okazji to nie wszystko! 

Ktoś podał link do fajnej okazji, wchodzimy na Aliexpres lub Amazon.de znajdujemy promocję i co dalej? 

Płatności - Revolut

Zakupy zawsze opłaca się robić w walucie serwisu w przypadku Aliexpress są to $ a w przypadku Amazona są to € - aby zrobić to najtaniej, polecam założyć  konto na Revolut.

Jak to w ogóle działa? Revolut ma obecnie gwarancje bankową, więc bezpieczeństwo zwiększyło się jeszcze bardziej (w sumie istotne dla ludzi robiących duże płatności). Działa to na takiej zasadzie - że wpłacamy na nasze wirtualne konto Revolut pieniądze (np. kartą lub przelewem). I możemy je wykorzystać do płatności w obcych walutach. Ja preferuję wpłacać kartą bo są one wtedy natychmiast na wirtualnym koncie Revolut.

Nie musimy nic więcej robić, wirtualna karta na koncie Revolut działa w każdej internetowej płatności jak fizyczna karta ale ma tą przewagę, że możemy ją w każdej chwili zamknąć! Przewalutowanie jest automatyczne - na walutę w której płacimy (musimy się tylko upewnić, że przy wpisywaniu karty wybierzemy walutę portalu czyli $ albo €).

Dodatkowo gdy skorzystacie z linku polecającego, otrzymacie darmową kartę fizyczną a to znaczy, że w przyszłości będąc za granicą możecie nią płacić po rewelacyjnym kursie jaki oferuje Revolut.

W weekendy Revolut ma dodatkowe 0,5% prowizji aby zabezpieczyć wahania giełdy - więc czasami warto zaczekać z zakupami do poniedziałku (dzięki Szymon!).

Aliexpress

Szukamy interesującego nas produktu - zwróćcie uwagę, ze wielu sprzedawców oferuje darmową wysyłkę do Polski - warto szukać takich aukcji aczkolwiek czasami jak dodamy cenę produktu do ceny wysyłki to wychodzi taniej niż w aukcji gdzie taka wysyłka była w cenie - trzeba szukać da się oszczędzić na tym kilka dolarów. 

Kody rabatowe

Jesteś nowy na Ali? Otrzymasz kod rabatowy podczas rejestracji (od 2 do 4$). Najlepsze oferty i kody staram się zawsze wrzucić w dziale Promocje na naszym blogu!

CŁO i podatki

Uwaga od 1 lipca zmiana naliczania VAT: Czy to koniec tanich zakupów na Aliexpress / Banggood / Geekbuying? NIE!

Aby uniknąć doliczenia cła przy zakupach z Chin - staramy się wybierać wysyłkę z krajów Europy - jednak czasami kwoty są tak różne (produkt z Chin 12$ a z Europy Francja/Hiszpania to np. 24$ czyli 2x więcej), że to się nie opłaca! Dlatego Chińczycy wymyślili, że wysyłają paczki do dowolnego kraju Europejskiego (bardzo często jest to Belgia miasto Liege lub Szwecja). Tym krajom nie opłaca się nas ścigać za np. 22$ podatku więc to przepuszczają a inni piszą, że w Belgii kwota od której płacimy VAT wynosi 22€ (jako prezent od 45€) a cło naliczane jest dopiero od 150€ (dzięki Michał!) - więc przy naszych zakupach trzeba mieć naprawdę pecha aby załapać się na cło. Wtedy dostajemy list w poczty polskiej i płacimy cło + koszty za obsługę (ok. 20 zł). Jednak, ja nie znam nikogo komu się to już zdarzyło... Ponieważ paczka idzie do nas w tym wypadku z Europy. 

Nie wybieramy nigdy kuriera (DHL itp.) wtedy mamy 100% szans, że zostanie nam naliczone cło! Przypominam dotyczy to tylko paczek wysyłanych z magazynu w Chinach - gdy wybieramy dostawę z Europy paczka nie ma prawa być oclona, więc nie musimy się tym martwić! 

Zresztą zobaczcie jak na naszej grupie odpowiadali jej członkowie: Czy zamawiając z Aliexpress lub innego chińskiego sklepu musieliście zapłacić kiedykolwiek CŁO/VAT?

Wysyłka

Najszybsza wysyłka będzie zawsze ta która jest rejestrowana - to znaczy, mamy kod śledzenia przez cały okres podróży naszej paczki. Im wyższa kwota tym większe prawdopodobieństwo, że taka przesyłka będzie bez dodatkowych opłat - zazwyczaj już 8$ pozwala na taką opcję automatycznie. Tak podróż trwa często do 2 tygodni - termin zawsze jest podawany w momencie płatności. 

Paczki nierejestrowane (Tracking przekreślony) to znaczy, że jak wpadną w nasz system poczty polskiej to już zaginęły i trzeba czekać do 2 miesięcy na paczkę. Jest to normalne. Obecnie zostały wprowadzone jeszcze paczkomaty i już od 5$, możemy z tej opcji skorzystać. Działą to na tej samej zasadzie - paczki wędrują z Chin do kraju europejskiego a potem do Polski. 

Płatność

Dokonujemy ją podając dane naszej karty i to wszystko. Pamiętajcie aby na portalu mieć ustawioną walutę USD.

Amazon.de

W przypadku tego portalu (zwłaszcza wersji DE) paczki wychodzą z Europy więc nie musimy się martwić w ogóle cłem. Jedyna różnica jest taka, że VAT w DE to 19% a w Polsce to 23% zostanie nam to doliczone (te 4% różnicy) pod koniec zakupów - stąd mogą występować różnice w cenie. Nie zawsze się tak stanie jest to mocno uzależnione od tego skąd wysyłana jest do nas paczka i dowiemy się o tym dopiero w momencie podsumowania - zaraz przed potwierdzeniem płatności. 

Wysyłka przy paczkach powyżej 29€ jest bezpłatna, poniżej kosztuje ok 6€

Podsumowanie

Jak widzicie nie ma co się obawiać zagranicznych zakupów, jest to tak proste (i tańsze) niż na naszym rodzimym Allegro ;) 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy Xiaomi Dreame V10 (NIE PRO)

Od: 770 zł 2021 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Wysyła z Czech w 2 do 5 dni! Ręczny, bezprzewodowy odkurzacz akumulatorowy na 60 minut pracy! Bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Nie posiada blokady spustu, natomiast wersja V10 PRO ją już posiada.

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub