EUFY ROBOVAC 30C - tani odkurzacz automatyczny

EUFY ROBOVAC 30C - tani odkurzacz automatyczny

Pojawiło się dużo pytań odnośnie odkurzacza Eufy 30c. Jeden z użytkowników polecił go na grupie, więc go kupiłem. Jedyny wymóg jaki miałem to obsługa zdalna. Mało przebywam w domu a harmonogramy to średni według mnie pomysł.

Robota kupiłem na OLX (nowego za 360 zł) a regularna cena sięga nawet 800 zł. Dostępny jest też na Amazon za 175€ 

Specyfikacja

Maksymalna moc pracy w trybie boost to 1500 Psi więc klasyfikujemy go w obrębie górnej półki. Najmocniejsze Xiaomi mają do 2100. Moc ta pozwala na ok 60 minut ciągłej pracy. Tryb środkowy przetestowałem na 90 minut. Natomiast tryb zwykły - codzienny to aż 120 minut ciągłej pracy.

Przypominam tylko ze tego typu urządzenia służą do codziennego odkurzania a nie tak jak mamy w zwyczaju w sobotę ogarniać mieszkanie na odkurzaczu szmacie czy mopie. Zestaw startowy zawiera po 2 z każdego rodzaju filtrów. Dwa komplety szczotek bocznych i również dwie szczotki główne. Ostatnie z nich posiada po za zwykłym włosiem również gumowe przekładki pomagające w zdejmowaniu np. włosów czy sierści. Dodatkowo producent dołącza 2 taśmy służące do "odgrodzenia" miejsc które mają być pominięte przy sprzątaniu.

Skuteczność

Robót radzi sobie bardzo dzielnie nawet na dywanach o długim włosiu. Choć odkurzanie nawet zwykłym odkurzaczem jest w takim wypadku ogromną mordęgą.

Do zestawu dołączony jest pilot IR na spodniej stronie którego znajduje się opis wszystkich przycisków: zmiana trybu pracy, zmiana efektywności odkurzania powrót do bazy czy standardowe strzałki kierunku pracy.

 EUFY ROBOVAC 30C_5

Pojemnik na kurz miesi zaledwie 0,6L ale w zupełności starcza na ok 5 sprzątań. Zaskoczony byłem gdy prawie się zapełnił po pierwszym razie u mnie. Na szczęście prosty sposób odpinania i czyszczenia pozwala to zrobić dość szybko o ile nie chcemy go myć za każdym razem. Czyszczeniu pojemnika pomaga dołączona szczoteczka wraz z nożykiem pomagającym rozciąć wplatane w szczotkę główną włosy.

Konfiguracja

Parowanie z WiFi polega na pobraniu aplikacji producenta i wprowadzeniu danych sieci bezprzewodowej.

Dzięki aplikacji możemy przejąć kontrolę nad urządzeniem pomijając pilota. Aplikacja Eufy pozwala połączyć się z Google home i przy pomocy kilku prostych komend sterować głosem jego prace. Np. Hej Google tell a robo ac to start clean albo tell a robo ac to go home. Komend nie ma zbyt wiele ale w zupełności wystarcza. Aby to uprościć można zrobić rutyny i ustawić: Start Vacuum np. 

konfiguracja_3

Aplikacja wysyła również powiadomienia o zaistniałych problemach. Udało się mojej maszynie zatrzasnąć drzwi i nie mogła dojechać do bazy - po kilkukrotnym uderzeniu czujnikiem w drzwi dostałem info o zaistniałym problemie. Mi brakuje powiadomienia o rozpoczęciu pracy z harmonogramu czy o jej zakończeniu.

Aplikacja również nie pozwala na podział mieszkania po przeskanowaniu na pokoje i wyznaczeniu konkretnego miejsca odkurzania. Ale idzie z tym żyć. Nie testowałem robota na schodach. Ale musiałem użyć aluminiowych taśm by wy grodzić miejsca które dla niego były problematyczne - kanapa która dola częścią opadała ku dołowi tak że robót się pod nią klinowa.

Urządzenie może pracować nie tylko w trybie auto czyszczenia ale również w trybie hotspot - poruszając się po spirali od miejsca w którym zaczął. Tryb szybkiego czyszczenia do 30 minut oraz tryb czyszczenia krawędziowego wzdłuż ścian.

Jako ciekawostkę dodam że pełen cykl lądowania to ok 0,06 KW co jeśli dobrze liczę (poprawcie mnie) daje nam ok 10 gr za pełen cykl.

Podsumowanie 

Za te pieniądze i przy tak małych wymaganiach urządzenie oceniam w skali od 1 do 10 na silne wg mnie 9.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do grupy na FB. Będzie nam też miło jak polubisz Fanpage!

Google Chromecast 4.0

Od: 309 zł 399 zł | Powiadom gdy cena spadnie

Przystawka smart TV z najnowszym oprogramowaniem Google TV oraz pilotem! Jej ogromną przewagą nad Xiaomi Mi Box S - jest jej zdecydowanie większa płynność, możliwość podłączenia pod grupę głośników chromecast (multiroom) oraz obsługa Google Stadia (jeszcze nieoficjalnie). 

Dziwi brak reklam? Przeczytaj dlaczego i wesprzyj bloga na  lub