Smart postanowienia noworoczne 2020

Smart postanowienia noworoczne 2020

Jakie macie plany na nowy rok dotyczące Waszego Smart Home? U mnie są dość ambitne - dajcie znać jak to u Was wygląda! 

Rolety elektryczne

Chodzi za mną ten pomysł już z pół roku ale cały czas brakowało czasu na jego realizację, projekt jest. Części są - brak tylko ładnej obudowy do wszystkiego i ciągle zastanawiam się czy ten silniczek da radę. Bo raz daje, raz nie daje... Wszystko chcę zamontować na sznurku a nie w kasecie i ją przerabiać a że mam dzień i noc, to są zdecydowanie cięższe (głównie przed obciążnik).

Smart postanowienia noworoczne 2020_3

Dużo testów

Ostatnio dużo nowości wypuścił Sonoff i Tuya - czas zająć się ich testami! 

Aqara ma wejść do Europy szybciej niż Google Home przemówi po polsku a to znaczy, urządzenia dostosowane do naszych okrągłych puszek o odpowiedniej głębokości! Oraz gniazdka i bramki z wtyczką europejską! 

Smart postanowienia noworoczne 2020_1

Nadszedł też czas aby w końcu zająć się większymi głośnikami od Googla a jak głośniki to może też czas na ekrany z asystentem? 

Smart ekran (tablet)

Używając Home Assistant coraz bardziej chcę przy wejściu ustawić sobie smart ekran. Czujniki na zewnątrz już mam, więc zastąpią obecną stację pogodową która ma trzy kanały i zawsze ale to zawsze jak potrzebuję sprawdzić temperaturę to pokazuje akurat ten kanał, który jest pusty i muszę czekać.

Na smart ekranie zamieszczę na pewno: stan powietrza na zewnątrz AQI oraz temperaturę i prognozę pogody na dany dzień. Stan zamknięcia/otwarcia zamka. Temperaturę, wilgotność oraz zarządzanie grzaniem w pokojach w których są elektroniczne termostaty. Oraz jakość powietrza wewnątrz mieszkania (AQI). 

TF101_1 

Mam starty tablet Asus TF101 , więc w sumie tylko muszę do tego usiąść i rozwiązać sprawę zasilania (jest tak stary, że nie potrafi się jednocześnie ładować i być włączony). 

Google Home w końcu będzie mówić po Polsku!

Ja szczerze mam nadzieję, że to będzie właśnie ten rok kiedy w końcu, nareszcie, tak długo wyczekiwanie... głośniki przemówią w naszym ojczystym języku. Nie wymagam dużo - niech zaczną od włączania i wyłączania urządzeń oraz pełnego wsparcia dla rutyn! Bo obecnie trzeba się nakombinować (na telefonie zazwyczaj wypowiedziane rutyny nie chcą działać bo telefon rozumie w ogóle co innego). 

A jakie Wy macie smart plany na ten rok? 

Dajcie znać w komentarz, jestem ich mega ciekaw! 


Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!