3 lata (sezony) z oczyszczaczem powietrza

3 lata (sezony) z oczyszczaczem powietrza

Myślę, że 3 sezony z oczyszczaczem to już na tyle długo, że mogę nareszcie podzielić się tym czy warto taki oczyszczacz kupić! A co najważniejsze, co się zmieniło od kiedy go używamy! 

Swoją przygodę zacząłem od modelu Xiaomi 2, po jednym sezonie wyhaczyłem promocję na Xiaomi 2s więc poprzedni sprzedałem. Była to dobra przesiadka. 

Generalnie można zauważyć dwie cechy, przy nowych modelach urządzeń z wirnikami/wiatrakami - generalnie silnikami elektrycznymi. Im nowszy tym ma większą moc i ciszej działa na tej większej mocy.

Niezaprzeczalnie komfort psychiczny - ha ja już mam oczyszcza w domu i oddycham lepszym powietrzem! Tak, zwiększenie świadomości dotyczącej smogu działa na świadomość i podświadomość bardzo dobrze, przecież to dlatego kupiłem oczyszczacz! 

Dobra, czas na fakty! Tak szczerze - to nie ma żadnych... no dobra nie do końca. Są nasze subiektywne oceny i na tym się skupię.

Śpi się nam lepiej

Zdecydowanie lepiej się nam zasypia, kiedy włączymy oczyszczacz przed spaniem (gdy jesteśmy w łazience) na te 10-20 minut na maximum. Powietrze na zupełnie inny zapach i to jest fakt. Śpi się nam lżej. Zwłaszcza gdy jedno jest przeziębione, to czuje różnicę w oddychaniu.

Przeziębienie

A skoro jesteśmy przy przeziębieniu to wykorzystując filtr fioletowy, bakteriobójczy. O którym przeczytasz więcej tutaj: Rodzaje filtrów do oczyszczaczy Xiaomi. Zdarza się nam nie zarazić jedno drugiego! I to jest fakt oraz oszczędność pieniędzy na leki!

Powietrze śmierdzi

Kiedyś nie mieliśmy problemu z przejściem się do centrum Katowic na spacer. Obecnie omijamy tego jak ognia - powietrze po prostu śmierdzi, dusi i truje! To nie jest wrażenie, to naprawdę czuć - gdy mamy w mieszkaniu oczyszczacz to nasz węch naprawdę się zmienia - jest bardziej wyczulony.

Sąsiad przypalił obiad

Ktoś nowy wprowadził się do naszego "pionu" i coś słabo gotuje. Bo od tygodnia ciągle coś przypala - w ogóle nie ma z tym problemu. Oczyszczacz w naszym mieszkaniu w ciągu dnia jest pomiędzy pokojem dziennym a moim gabinetem więc wyciąga wszystko wspaniale - tak, że nie czuje tego nigdy gdzie przebywam całymi dniami. 

Alergie

Jesteś alergikiem? Docenisz w lato oczyszczacz powietrza, ponieważ pomoże Ci w nocy normalnie oddychać i nawet okno będziesz mógł uchylić ;)

W praktyce

Jeden filtr na 2 lata użytkowania w sezonie grzewczym lub rok i trochę przy użytkowaniu cały czas. Koszt filtra w promocjach (po za sezonem) to ok. 100 zł - jest to najniższa cena na rynku i to był powód dla którego wybrałem właśnie ten oczyszczacz a nie inny. Filtry w Sharpie moich rodziców to koszt (są 3) prawie 1000 zł - dla mnie to porażka, bo niewiele więcej kosztuje nowe urządzenie... Gdy Xiaomi kupimy w promocji już w okolicy 500 zł!

Podsumowanie

Czy oczyszczacz było warto kupić? Zdecydowanie tak! Mniej chorujemy, lepiej oddychamy (mam nawet wrażenie, że wydolność mojego organizmu lekko wzrosła przez brak tego syfu na płucach). Jeżeli mieszkasz w miejscu, gdzie często czujesz dym/smog to nie wahaj się i kup go teraz. 

 


Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej grupy na FB - będzie nam też miło jak polubisz nasz Fanpage!